Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.2451

Případy Lincolna Rhyma 12.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Steel Kiss, 2016

Kniha Ocelový polibek

Arlienen

(+ SPOILER) Ocelový polibek mne sevřel do svých ocelových čelistí a už nepustil. Byla to další pecka z pera pana Deavera.
Upřímně na začátku příběhu to vypadalo, že to nebude stejné vyšetřování Sachsové s Lincolnem, jak jsem zvyklá. To mě uvedlo do mírných obav a možná mi přibyly i nějaké vrásky. Já mám ráda tým Amélie s Lincolnem. Neumím si představit, že by nevyšetřovali případ společně.....

Janík511

Tentokrát hodně dlouhé a rozvláčné, ale opět velmi dobrá knha, která s Lincolnem a Amélií stojí za přečtení.

amelie.m
30.10.2020

Někdy trošku rozvláčné, ale celkem dobré.

Berta099
07.10.2020

Super příběh

Laf
11.09.2020

Kniha mne hned od začátku vtáhla a hltala jsem jednu stránku za druhou. Tohle se autorovi opravdu povedlo. Navíc to vede i k zamyšlení, že je člověk opravdu stále víc a víc obklopen technikou, aby ušetřil čas a že se to jednou může obrátit i proti nám. Knihu můžu jen doporučit :)

ydnac
27.08.2020

Skvělé, napínavé, úžasné PROSTĚ JEFFERY DEAVER :-)
Rhyma a Sachsovou zbožňuji!!!!!

Nikol117
24.08.2020

Na me to bylo az moc pretazene, az moc sci-fi. Jako vrazdici vyrobky?? No nicmene tohoto autora mam rada, takze se tesim na dalsi jeho knihy.

vera4669
04.08.2020

Pro mě asi zatím nejslabší kniha ze série.. Dlouho trvalo než jsem se začetla a to že se vždycky spojí najednou více případů je trošku náhoda... A zase vymýšlení útoku na vyšetřovatele? Někdy už je toho trošku moc, tak snad si s další knihou napravím chutě :)