Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.2364

Případy Lincolna Rhyma (12.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Steel Kiss (2016)

Kniha Ocelový polibek

bekule

Opět skvělý Deaver, tento díl byl jeden z nejlepších. Nebudu se víc rozepisovat protože líp než evismaior v komentáři kousek přede mnou bych to nedovedla.

thezelda

Jedním slovem - WOW! Vynikajicí! Tahle kniha mi dala to, co velká spousta "detektivek" poslední dobou nedokázala - uvěřitelný, logicky vystavěný příběh , originální zápletku, která by se klidně mohla za týden odehrát, uvěřitelného vraha, jehož motivy dokáže člověk z určitého úhlu pohledu chápat. Zvláště osobnost vraha zde byla "úžasná" - v tom smyslu, že nám je postupně odkrývána jeho minulost a motivace k jeho jednání - což je navíc činěno v ich formě, což dodává na sugestivnosti. Zmíněné doceňuji především proto, že spousta vychvalovaných knih, které jsem poslední dobou četl, totálně selhala ve vykreslení vrahovy osobnosti a jeho motivace - jmenovitě třeba Šelma od Andrew Maynea. O zvraty ve vývoji děje zde není nouze, vše je ovšem logické a uvěřitelné - zvraty zde nepůsobí překombinovaně.
Výstižná je poznámka uživatelky Aleen: "...takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví."
Zkrátka - klobouk dolů před Jefferym, absolutní spokojenost.

kokosek

Musím ocenit jak autor předvídá, že tzv chytrá domácnost, vlastně až tak chytrá být nemusí. A že se to s ničím nemá přehánět. Jo a ty zvraty ve vývoji postav to asi bude autorova značka (musím se vrátit na začátek série a zjistit to)

BlackBlade

Souhlasím s řadou komentářů, které zde byly napsány = bylo to střáášně dlouhé, místy fakt zbytečně. Ale zase další dobrý detektivní příběh s originální zápletkou, kde si jen málokdo uvědomuje, tak nebezpečné to může být, když je téměř ve všem nacpaná elektronika a mikropočítače.
Všichni se bojí teroristů se samopaly (nebo náklaďáky), ale podobně šikovný hacker, jako v této knize, může způsobit mnohem větší škody... No nic, jdu preventivně vyhodit pojistky od baráku a do práce pojedu na kole :D

evismaior

90% - Musím říct, že z knih o Rhymovi a Sachsové je tohle pro mě jeden z nejlepších kousků. Konečně tam není takový ten super geniální vrah, který vidí až za deset rohů, ale celkem normální chlapík. Děj konečně nemá ta obvyklá nabalující se rozuzlení, kdy druhému až třetímu ještě věřím, ale po desátém překlopení už mi příběh připadá překonstruovaný. Tady všechno docela dávalo smysl. Líbilo se mi téma možného zneužití všech těch smart přístrojů, kterými jsme dnes obklopeni. Líbilo se mi, že v knížce byly i další dějové linie a nutně se na konci všechny nemusely spojit nějakým neuvěřitelným způsobem do jedné. I když bylo trochu zarážející, jak dlouho trvalo Amélii, než jí došlo, že její pachatel asi neseděl v kavárně s přímým výhledem na vražedný eskalátor jen tak náhodou. Což zřejmě bylo tak trochu účelové, aby bylo Lincolnovo a její počínání co nejdéle oddělené. Ale i tahle dějová linka (Rhyme vzdávající se pozice konzultanta a Ron Pulaski, který se snaží na vlastní pěst dokázat, že Rhyme v předchozím případě nepochybil), byla osvěžující vsuvkou, stejně jako opět s ničím nesouvisející kauza Améliina bývalého Nicka propuštěného z vězení. A mezi Rhymem a Sachsovou to dokonce i trochu skřípalo a do toho se objevila jistá sympatická vozíčkářka... prostě to autor tentokrát pojal trochu jinak a nebylo to vůbec špatné.

zpevSusannah

656 stran? Zbytečné...
Případy Lincolna Rhyma mě chytily za srdce od první knihy a obliba této série je stále stejná jako na úplném začátku. Přesto přese všechno však musím podotknout, že Ocelový polibek patří mezi ty méně silné kousky. Zbytečně moc stran a zbytečné omáčky okolo. A přitom takové zajímavé jádro příběhu tu je. Škoda, škoda, škoda...

Kortez

První díly s Rhymem a Sachsovou se mi líbili, teď už je to jen snůška technických vychytávek. A v těch se pak ztrácí to obyčejné detektivní napětí. Polovina knihy byla naučná technická literatura :-(

helenkan

Zase napínavé čtení od začátku až do konce. A ten konec vás fakt překvapí.