Ocelový polibek

Ocelový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/mid_ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4 582 137

Případy Lincolna Rhyma série

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Steel Kiss , 2016

padola
02.12.2021 2 z 5

Námět mě oslovil, taky mi ta šmírovací ekonomika, ve které dnes žijeme, dost leze na nervy. Ale .. strááášně se to táhne. Je tam spousta odboček, dějových linií jak v brazilské telenovele .. Nedočetla jsem.

rekon
23.08.2021 3 z 5

Za mě nejméně povedená kniha, asi je to i tím, že už čtu od Deavera dvanáctou knihu v pořadí.... Nicméně dvojici Rhyme - Sachsová se nic nevyrovná!

katka_dv
22.06.2021 3 z 5

Kniha slabší kvalitou, silnější počtem stran; chtělo by to obrátit poměr. Začátek vypadá na slibný rozjezd, zvláště poté, co se případy Amélie a Lyncolna propojí, ale pak nastává jen nuda a šeď: Občas se objeví nová postava, která je však o pár odstavců dále buď zavražděna, nebo na poslední chvíli zachráněna. To vše je prokládáno buď vedlejším příběhem o Nickovi, nebo nudnými odstavci jako je popis stylu jízdy autem Sachsové. Nevzdala jsem se, dočetla jsem, ale v knihovně svoje místo mít nebude.

Katulinka69
12.05.2021 2 z 5

Tak po předchozím díle opravdu slabota

Arlienen
19.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Ocelový polibek mne sevřel do svých ocelových čelistí a už nepustil. Byla to další pecka z pera pana Deavera.
Upřímně na začátku příběhu to vypadalo, že to nebude stejné vyšetřování Sachsové s Lincolnem, jak jsem zvyklá. To mě uvedlo do mírných obav a možná mi přibyly i nějaké vrásky. Já mám ráda tým Amélie s Lincolnem. Neumím si představit, že by nevyšetřovali případ společně.....

Janík511
12.01.2021 4 z 5

Tentokrát hodně dlouhé a rozvláčné, ale opět velmi dobrá knha, která s Lincolnem a Amélií stojí za přečtení.

amelie.m
30.10.2020 3 z 5

Někdy trošku rozvláčné, ale celkem dobré.

Berta099
07.10.2020 5 z 5

Super příběh

Laf
11.09.2020 5 z 5

Kniha mne hned od začátku vtáhla a hltala jsem jednu stránku za druhou. Tohle se autorovi opravdu povedlo. Navíc to vede i k zamyšlení, že je člověk opravdu stále víc a víc obklopen technikou, aby ušetřil čas a že se to jednou může obrátit i proti nám. Knihu můžu jen doporučit :)

ydnac
27.08.2020 5 z 5

Skvělé, napínavé, úžasné PROSTĚ JEFFERY DEAVER :-)
Rhyma a Sachsovou zbožňuji!!!!!

Nikol117
24.08.2020 3 z 5

Na me to bylo az moc pretazene, az moc sci-fi. Jako vrazdici vyrobky?? No nicmene tohoto autora mam rada, takze se tesim na dalsi jeho knihy.

vera4669
04.08.2020 4 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší kniha ze série.. Dlouho trvalo než jsem se začetla a to že se vždycky spojí najednou více případů je trošku náhoda... A zase vymýšlení útoku na vyšetřovatele? Někdy už je toho trošku moc, tak snad si s další knihou napravím chutě :)

Stanas513
21.07.2020 5 z 5

Jako vždy Lincoln Rhyme nezklamal. Přesto, že to byla opravdu tlustá kniha, četla se mi velmi dobře. Sice bylo od začátku jasné, kdo je ten "zlosyn", ale mě vždycky dost zajímá to PROČ? Určitě doporučuji přečíst.

tulip131
30.06.2020 3 z 5

Už jsem si říkala, že by to Lincoln takhle utnul a byl to z mé strany předčasný závěr. Příběh samotný slušně zamotaný a i Zelenáč Ron se dostává do popředí. Fajn, čtivé.

Layyen
04.05.2020 5 z 5

Další kvalitní kousek s Lincolnem R a Amelii.. překvapila část s bývalým manželem Amelie.. jinak další promyšlený ač tentokráte né tolik zamotaný detektivní příběh

polednice1705
15.04.2020 5 z 5

Opět skvělá zápletka a nečekané rozuzlení, Jeffery prostě umí.

ThomasRuhe
21.02.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla a příběh mě bavil. Deaver použil své oblíbené schéma, totiž neobvyklé vraždy s neobvyklým pachatelem. Bylo sice jasné, že Rhyme se Sachsovou pachatele nakonec dopadnou, ale důležitější bylo jak se to stane, a co se bude dít do té doby.
V případu jsem našel vše co jsem očekával, takže za mne spokojenost.

PepaS409
22.01.2020

Právě jsem dočetl a musím říci - skvělé ! Jeffery prostě umí. Série s Lincolnem Rhymem a Kathryn Danceovou mám rád:-)

ivoiro
04.01.2020 5 z 5

Další skvělá kniha tohoto autora.

milisek21
26.11.2019 5 z 5

Za mě super kniha se zajímavým námětem. Člověk by se měl zamyslet nad tím jak si techniku pouští do života a stačí jeden blázen a .....