Ocelový polibek

Ocelový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/mid_ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4 582 137

Případy Lincolna Rhyma série

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Steel Kiss , 2016

Tchumatchek
10.10.2017 4 z 5

Jako obvykle je kniha plná Lincolnových a Thomových hlášek, občas totální kotrmelec v ději, i nová sympatická postava s kolečkama. Líbí se mi důmyslné zakomponování příběhu do úplně nesouvislého začátku. Určitě nezklamalo, sice trochu uměle natahované, ale dá se to vydržet :-)

Sheemas
08.10.2017 3 z 5

Jeffery Deaver je můj oblíbený spisovatel a jeho série s Lincolnem patří mezi mé nejoblíbenější, ale tuto knihu považuji za nejslabší díl celé série. V příběhu se vyskytuje velké množství vedlejších postav a linek, které neustále odvádějí pozornost od hlavního padoucha, který se Vám jednoduše nedostane pod kůži, tak jak se to stávalo u předchozích knih. Jinak, je ale kniha opravdu slušná detektívka a thriller, jen snad stran by mohlo být méně.

stephenkingfan
03.10.2017 4 z 5

Knize bych vytkla pouze to, že obsahovala více vedlejších linií, které působily rušivě a mnohdy jsem si říkala, proč je tam autor vůbec zařadil. Vedlejší dějová linie s Nickem mě vůbec nebavila. Dost dobře jsem nechápala, proč tam tato postava vůbec je. Ale možná je to tím, že jsem nečetla předešlé díly a je to moje prvotina od tohoto autora. Také jsem možná čekala malinko více napětí. Jinak je ale zápletka bezvadně vymyšlená a části popsané z pohledu záporné postavy jsou také skvělé.

rubit
06.09.2017 2 z 5

Nudnější knížku, a ještě o tolika stránkách, jsem už dlouho nečetla. Knihu jsem do poslední stránky dala s vypětím všech sil a jen kvůli mým oblíbeným postavám Lincolna a Amélie, i konec byl pro mě předvídatelný. Holt né vždy se povede vysoce nastavenou laťku předchozími díly překonat. Nevadí, i když tentokrát jen za dvě hvězdičky. Přes to se už teď těším na další díl a budu doufat, že dopadne daleko lépe.

jiri77
28.08.2017 3 z 5

Tak po Iluzi je to pro mě ,zatím jedna z nejslabších knih téhle série. Kniha má zbytečně hodně stran .Ne ,že by mi tlusté knihy vadili,právě naopak ,ale v tomhle rozkvetlém příběhu,mi připadlo ,že to mohl autor trochu ,,ořezat''. Vedlejší dějové linky mě spíše nudili a snižovali atraktivitu příběhu.Určitě je kniha dobře čtivá, jako všechny v téhle sérii ale něco mi tu chybělo. Už se těším na další případ Lincolna Rhyma a snad bude už o něco lepší.

misaC
19.08.2017 4 z 5

Mám ráda detektivky s Lincolnem a Amélií. U této bych ale zkrátila konec, byl na mě moc rozvleklý.

iveta3689
04.08.2017 4 z 5

Sice je to bichle, ale vůbec není příběh rozvleklý. Do poloviny to vypadá, že se nic neděje, ale přesto jsem se nenudila. Ke konci se příběh ještě víc rozbíhá, paráda.

dominika2585
18.07.2017 3 z 5

Z celé série hodnotím tento díl jako nejslabší. Od začátku mi nesedělo, že Rhyme a Sachsová nedělají spolu. A Rhyme jako přednášející na univerzitě? To už mi nesedělo vůbec! Kniha mě začala bavit v podstatě až od doby kdy se případy protnuly a Sachsová s Rhymem vytvořili již známé kriminalistické combo. Ale nic to nemění na tom, že kniha byla důmyslně propletená, a tentokrát plná vedlejších dějových linek. Pro fanoušky Lincolna Rhyma nezbytné čtení. Ovšem pokud hledáte detektivku na léto, doporučuji sáhnout po jiném dílu :)

Anasa
04.07.2017 4 z 5

Celou sérii mám tak z devadesáti procent načtenou. Ocelový polibek se nejprve liší, Rhyme a Sachsová nepracují spolu. Dost mi to vadilo, ale pak se opět spojili a oddychla jsem si. Jenže nastala rutina, stejní lidé, jejich stereotypní chování, klasické překvapení. Chvíli jsem s větším napětím sledovala krátkou vedlejší Nickovu linii. Nikoho však neodrazuji, Rhyme a Sachsová jsou stále aktéry napínavých, čtivých příběhů.

TereziaH
02.06.2017 5 z 5

Jako vždy skvělé :)

KydlochMoris
21.05.2017 4 z 5

Jak tohle může někdo vymyslet? :-))) jednu hvězdičku jsem odebrala, protože jsem čekala více napětí... Jinak ale opět super pane Deavere! ;-)

Radííí
10.05.2017 4 z 5

Jeffery opět nezklamal a napsal knihu s propleteným a promyšleným dějem... Trochu mi vadilo, že je tam víc dějových linií a přišlo mi to uměle natažené, ale celkový pocit je dobrý.. :)

MartyManCZ
20.04.2017 4 z 5

Klasicky skvělý průběh, ale finále tentokráte slabší... obecně ale nadprůměr

babsi66
20.04.2017 4 z 5

Mám pocit, že s přibývajícími příběhy s dvojicí Rhyme&Sachsová Deaver trochu ztrácí dech.

Základní zápletka je sice napínavá, ale poněkud ji rozmělňují vedlejší linie vztahu Amélie a Nicka, Ronovy snahy vrátit Rhyma zpět ke kriminálce a (ne)postižené Julie. Bohatě by stačil jeden vedlejší motiv.

Nevím, jestli bylo cílem udělat knížku ještě napínavější nebo jen dokázat, že autor umí stále přicházet s novými nápady, ale v tomto případě se to minulo účinkem. Zkrátka méně je někdy více zde platí dvojnásob.

delfin69
15.04.2017 2 z 5

Sice zajímavý a naprosto originální nápad hlavního děje, zazdil podle mne naprosto buď špatný překlad nebo to byl záměr autora , že napínavé části se střídali neskutečně nudné ... Je to škoda, pro mne tím pádem bohužel kniha, na kterou si za rok ani nevzpometete, že jste jí četli...

galadrielin
11.04.2017 4 z 5

Na eskalátorech si teď dávám velký pozor. ;-)

ivulka15
25.03.2017 5 z 5

Opět sázka na jistotu. Pokud máte chuť na dobrou detektivku, Deaver Vás prostě nezklame.

Kešu1981
14.03.2017 5 z 5

Každý Rhymův příběh je naprostý originál a pecka! Vždy se dozvím něco nového, nikdy se nenudím a sledovat vývoj hlavních postav je třešničkou u každého dílu...jen tak dál Jeffery, šup sem s další knihou :o)

Janet11
14.03.2017 4 z 5

Na můj vkus trošku delší "rozjezd" knihy, nicméně nečekaný závěr a rozuzlení příběhu postavilo celou knihu o úroveň výš. K Deaverovi se určitě vrátím, ale Sběratele kostí už asi žádný další román nepředčí.

jadunka
13.03.2017 4 z 5

Prvních dvě stě a posledních asi padesát stránek se neskutečně vlekly. Navíc jsem zpočátku měla mezi všemi těmi "novými" postavami dobrý guláš. Naštěstí všechen ten děj mezi tím byl skvělý s klasicky promyšlenou pointou.