Poslední hodina

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347619/posledni-hodina-hv8-347619.jpg 3.8233

Případy Lincolna Rhyma (13.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Burial Hour (2017)

Kniha Poslední hodina

Ishir

Tento příběh mě moc nenadchl. Sice autor vybočil ze svých zajetých kolejí, což je dobře, ale mě tím moc nezaujal bohužel.

Niu

Protože je J.D. mým oblíbeným autorem, dávám pět *. A kniha si je zaslouží. Po Ocelovém polibku jsem se zas po dlouhé době dostala k pokračování Rhyma. I přes to, že se jedná o třináctou knihu série, líbila se mi. Je tam několik dějových linií, více míst a nové postavy. Myslím, že právě přenesení do Itálie dílo pěkně okořenilo (jídlem, památkami i vtipem). Super zakomponování v té době aktuální problematiky na politické úrovni (i když ona je aktuální pořád). Ač jsem původně neplánovala do Čtenářské výzvy 2019, hudební nástroj jsem tam našla a můžu odškrtnout :o) Líbí se mi i na samém závěru zmínka o naší domovině. A J.D. tuto knihu-detektivku odlehčil (není tak krutá).

jiri77

Nějak to s posledními díly upadá. Poslední hodinu budu hodnotit ,za nejhorší z celé série o Lincolnu Rhymovi. Rhyme je nějak odstrčen do pozadí příběhu a děj se mi zdá hodně přeplácaný. Snad budou další díly lepší.

DavidKeller

Super čtení. Od autora prvni věc co jsem četl. Jízda plna zvratů i nečekaných...myslim že si od autora přečtu dalši perly :)

zd0981

Ne, že by to bylo nějaké dech beroucí, ale změna prostředí, lehké upozadění Rhymovy geniality a nové postavy docela serii osvěžily.

Jančislava

Tento díl bym oproti Ocelovemu polibku o trochu slabší a to hlavně v začátku. Jinak jsem s knihou spokojená a jdu pokračovat dál.

Tchumatchek

Nejsem zklamaná, jako někteří ostatní, ale vzhledem k tomu, že komentář vkládám až po pár měsících po přečtení, a skoro si nemůžu vzpomenout na pointu, víc hvězdiček dát nechci. Po Ocelovém polibku je to slabší, ale těším se na další příběh.

Tabby
12.11.2018

Další případ mého oblíbeného Rhyma a Sachsové, a opět jsem si četbu užila, bylo to napínavé, zajímavé, dobře se to četlo a nemělo to žádnou nezajímavou část.
Tentokrát se přesouváme a hledáme vraha i v Itálii a poznáváme jinou krajinu než na co jsme zvyklí a i jinou kulturu a zvyky a nahlížíme i do toho jak funguje policie jinde.
Skvěle vymyšlené způsoby vraždy a způsob vrahovi mysli, tentokrát přes hudbu a zvuky kterými je hlavní pachatel posedlí. Samozřejmě jsem si i já oblíbili lesního policistu a i prokurátora (i když toho ne ze začátku). A moc se mi i líbí, okrajově jen na pár větách, pozorovat vztah Lincolna a Amélie
I když jsem se moc snažila, na celé rozuzlení jsem si musela počkat až do konce, holt se zase nepodařilo na to přijít dřív. Tak jak jsem zvyklá, totiž ne vše vypadá tak, jak to doopravdy nakonec je.
Moc se my líbí, že se při čtení dozvím i něco zajímavého a poučného co by jsem se nikdy třeba nedozvěděla, například o zvukových vjemech, hudbě nebo o Itálii.
Čtení jsem si naprosto opět vychutnala. :)