Sběratel kůží

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4 990 204

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Skin Collector , 2014

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Maanna
08.10.2019 4 z 5

Kniha se čte snadno a rychle, napětí a překvapení rozhodně nechybí, i když mi někdy chybí hlubší propracovanost postav. Na konci těch zvratů už bylo trochu moc a nepůsobily příliš důvěryhodně. Navíc u delších sérií, které pracují i se zapojením okolí vyšetřovatelů, mívám problém s určitou repetitivností. S železnou pravidelností se oni sami nebo jejich blízcí ocitají v ohrožení. Chudák Pamela už by snad ani neměla vycházet, aby se jí zase něco nestalo... Posledních 150 stran už nebylo úplně to pravé.

engelbert
05.10.2019 2 z 5

Ke knize jsem se dostal náhodou. Nalákala mě anotace- kvadruplegický geniální detektiv. Bohužel geniální dedukce jsem se nedočkal, spíše neustálého doplňování informací o případu do tabulky. Nemohu však autorovi upřít dramatickou zápletku s překvapivým rozuzlením.

šipek
27.09.2019 4 z 5

Tak jsem po delší době sáhl po knížce od tohoto autora a sérii případů Lincolna Rhyma. Pěkná detektivka plná nečekaných zvratů a překvapení. Pan Deaver opět nezklamal. Vše je promyšlené do posledního detailu. rád po knize od tohoto autora vždy sáhnu a vím že nebudu zklamaný.

kokosek
23.09.2019 4 z 5

Podobné téma jako nedávno čtená Tatérka. Takže zase vím víc o různých tetováních a tetovaných lidech. A vlastně je tady ještě jedna dějová linka, která se zdá jen velmi podružná. Jenže známe autora, takže co se zdá většinou nebývá tak úplně pravda.
Takže je opět třeba připravit se na spoustu zvratů a překvapení.

jprst
06.09.2019 5 z 5

Pro Deaverovy detektivky mám slabost, takže mé hodnocení nemusí být objektivní, ale tahle je opět velice povedená a za přečtení rozhodně stojí.

DickBach
03.09.2019 4 z 5

Klasický Rhyme a Sachsová, není co dodat... :o) Propracované, vypiplané až přemazlené. Jeden zvrat za druhým, a to tak že působí až velmi uměle.... Ale čtivé a akční. Na nudu nebyl čas.

Marjory
25.08.2019 5 z 5

Moje první setkání s Lincolnem a Amélií a určitě nebude poslední. Nejdříve jsem měla trochu pocit, že je to nuda, ale je to dobrá a čtivá detektivka.

Gudrun201
21.07.2019 5 z 5

Po několika letech jsem se ke knize vrátila, opět nezklamala

bekule
15.07.2019 5 z 5

Á.... opět skvělý Deaver. Tentokrát jsem kupodivu tušila hodně i když jedna postava mě přece jen překvapila. Tento díl neměl žádná hluchá místa a opět se v této sérii vracím k zaslouženým pěti hvězdičkám.

zpevSusannah
25.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla parádní jízda! Po dočtení poslední stránky mi hlavou lítaly stále dvě stejné otázky - Co to bylo? Co se to právě stalo?
Deaver nám zde ukazuje, že nic není nikdy takové, jak se na první pohled zdá (nooo, možná ani na druhý a třetí pohled :-))... A i když už si slavnostně blahopřejeme, že jsme se dohrabali do očividně jasného finále, zjistíme, že opět jsme vedle jak ta jedle.
Vychytralý padouch + neomylný mozek Rhyma = jednoduše DOKONALÁ záležitost!

Layyen
24.06.2019 5 z 5

další z autorů od kterého se mi líbí zatím vše, Sběratel kůží je do poslední chvíle napínavý, čtivý, jedna z nejlepších detektivek.

Hanaa
12.05.2019 4 z 5

Jeffery Deaver se vždycky dobře čte. Pátrání je podobné, jako v jiných dílech, ale to nevadí. Odpočinkové a napínavé čtení

Katerina1986
06.05.2019 4 z 5

Pro mě překvapivý konec, ctiva a napinava

evismaior
29.04.2019 4 z 5

80% - Dlouho jsem si při čtení myslela, že se z toho stane můj nejoblíbenější díl s Rhymem a Sachsovou, ale nakonec to řadím "jen" mezi ty povedené. Téma tetování na kůži v téhle sérii ještě nebylo a ráda jsem se dozvěděla i něco z teorie díky vyprávění vedlejších postav - tatérů (a přesvědčila se, že já ty správné pohnutky nechat se tetovat prostě nemám:-)). Amélie a Lincoln zde nebyli tak otravně předvídaví, takže celkem logicky bylo i hodně obětí. A opět se objevila i postava jejich skoro adoptované dcery Pam. A třebaže se také dalo předvídat, že jedna z nových postav bude do příběhu zapletená více, než bychom čekali, tak to zas až tak nevadilo. Dobře zpracovaná mi přišla i provázanost na úmysl jedné typické americké sekty způsobit mnohem větší škodu a více obětí, než jen ty tetované. Ovšem závěrečné překlopení do promyšleného činu jisté nejmenované postavy, která Rhymovi pořád nedá spát, mi přišlo nesmírně překombinované, to to prostě nemohlo zůstat jen u té sekty? Fakt by nemohli být sami tak chytří, aby tohle vymysleli? Tyhle závěrečné překombinované zvraty v ději už jsou vážně dost únavné (hlavně tedy tím, že už je čtenář prostě čeká, takže ani není překvapený, spíš naopak otrávený), bylo by moc fajn, kdyby se Deaver od nich pro jednou dokázal oprostit...

Fazolecek
20.04.2019 5 z 5

Po předchozím dílu (Pokoj smrti), které mě moc nebavilo, mě Deaver opět potěšil a musím říct, že knihu hodnotím jako jednu z lepších o Lincolnu a Amélii. Pokud se někdo teprve chystáte číst, doporučuji číst sérii postupně. Přece jen, ač je každý případ jiný, se v knize prolíná vztahová a dějová linka. Jsem ráda, že opět můžu dát svému oblíbenému autorovi všechny hvězdy =)

Sudin
29.03.2019 4 z 5

Takový typický Jeffery. Knihy mi už přijdou až moc překombinované, ale číst se to pořád dá. Každopádně šablona je pokaždé stejná, což je škoda.

Alex_Jura
22.12.2018 2 z 5

Náhodný úlovek z knihoboudy. Pár dní po dočtení jsem se bála jít sama do sklepa :))) Čte se to samo, ale je to taková jednohubka. Podruhé už se k tomu člověk nevrátí.

harena
05.11.2018 4 z 5

Už jedenáctá deaverovka a stále napínavé, čtivé a plné překvapivých zvratů. Mnohokrát si myslíte, že víte, kdo je kdo, co dělá a hned v další kapitole nebo už v dalším odstavci je to úplně jinak. A postava Hodináře opravdu překvapí. Šestset stránek odpočinkového a napínavého čtení, kdo má Rhyma a Sachsovou rád, nebude zklamaný.

lucie5078
26.10.2018 4 z 5

Přeskočila jsem od Sběratele kostí rovnou ke Sběrateli kůží... dlouhosáhlé popisy stopových důkazů mě přestaly po chvíli bavit, ovšem zápletka byla opět skvělá a propracovaná. V podstatě se celou dobu skoro nic neděje a ke konci najednou Rhyme prozře a všechno ví... asi si dám teď od knížek od J.D. zas chvilku pauzu, až budu mít ale chuť na mírnou nechuťárnu, vím, po jakém autorovi sáhnout :D

sérioví vrazi detektivní drsná škola krimi kriminální thrillery

Jeffery Deaver
americká, 1950