Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem – a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306374/big_dvanacta-karta-ZgO-306374.jpg 4.2823

Případy Lincolna Rhyma 6.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Twelfth Card, 2005

Kniha Dvanáctá karta

marekB78

Už dlouho jsem nečetl nic o Sachsové a Rhymovi. Musím říct,že kniha je fajn,jen mi přišla v některých fázích moc zdlouhavá. Ale konec byl překvapivý a zajímavý. Děkuji Výzvě, že jsem se zase dostal k této sérii od Deavera

Péťa86

Tento díl byl zatím první z šesti (čtu podle pořadí), kdy zpočátku drhla touha číst. Ale jakmile se příběh rozjel, tak to bylo parádní. Stále platí, že Jeffery Deaver je borec.

(audiokniha)
Další případ obou detektivů Lincolma Rhyma a Amélie Sachsové je opět vynikající a jedním slovem perfektní :-) A také se mi - fakt moc - líbilo propojení s dobou války Severu proti Jihu, to bylo opravdu neobvyklé a fascinující. Ale teď už k vlastnímu příběhu ;-).
Ve starém muzeu je málem znásilněna středoškolačka Geneva Settleová. Naštěstí však uprchne těsně předtím, než pachatel udeří. Anebo ji možná onen muž chtěl zabít? Posléze je zastřelen i pracovník muzea a případ se začíná komplikovat. Do toho všeho ještě Geneva pátrá po tajemství svého předka starém 140 let. K dispozici má jeho dopisy, ale záhadu už bude muset objasnit sama... Kniha je zase výborná, má doslova strhující pasáže a časem se již nedá odložit vůbec :-). No a na závěr, kdy už se zdá, že je případ objasněný, se ukáže, že pachatel je neskutečně prohnaný - ale na Rhyma nemá přesto ani náhodou! Dávám tedy suverénních pět hvězdiček a (snad brzy) se budu zase moc těšit na další setkání s našimi sympatickými detektivy! :-)))

maris123

Příběh se tentokrát vrací až do doby války Severu proti Jihu, zdá se, že Amerika se se svou otrokářskou minulostí potřebuje vypořádat i v žánru detektivek. To by mi nevadilo tolik, jako dost neuvěřitelný motiv. I když, v USA asi neplatí promlčení...

Belanna

Opět velice čtivý a svižný příběh, který je plný napětí, zvratů a nic není tak, jak vypadá. Navíc mi sedlo prostředí a propojení s historií. Lincoln nepřestává být méně rýpavý a Amélie méně drsná. Závěr knížky mě velmi potěšil.

Littlemonday

Miluju Rhyma, ale se zamacknutou slzou v oku musim rict, ze to bylo dost prumerny… Strasne me nebavilo vracet se v deji nekam do roku 1900, zapletky a hlavni postavy vcetne vrahu umi Deaver teda mnohem lip. Nejhorsi knizka, co jsem od sveho nejoblibenejsiho spisovatele zatim cetla.

Lusa

Řekla bych, že kniha je napsaná jiným stylem než ty předchozí, ale po chvíli si na to zvyknete. Musím říci, že jsem se opravdu nenudila, kniha je velmi čtivá a celkem napínavá. Pokud je to však reálně možný příběh, kdo ví v Americe je možné snad všechno.

Ramiel

Děj je příliš překombinovaný a velmi málo uvěřitelný. Když budu citovat z výše uvedeného popisku knihy: "Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit." Co jako na tom zabijákovi bylo profesionálního? Autor z něj naopak udělal neschopného břídila. A těch milion zástěrek odvádějících pozornost vyšetřovatelů... To jako vážně? Tohle se dle mého vůbec nepovedlo.