Iluze

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60036/lincoln-rhyme-iluze-tMw-60036.jpg 4.5895

Případy Lincolna Rhyma (5.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Vanished Man (2003)

Kniha Iluze

DickBach

Jakooo dobrý. Bohužel jenom dobrý. Za mně moc překombinované. Kdyby byla kniha souborem povídek, pak si napětím asi uhryžu nehty až k zápěstí, takhle to byla projížďka na centryfůze těsně po opulentním obědu.... :o)

Dizzy3

Určitě kniha stojí za přečtení, ale hvězdičku srážím za překombinovanost - sem tam mi to přišlo až moc přitažené za vlasy a pro mne zbytečné natahování děje. U této knihy jsem bohužel nebyla tak "zažraná" jako u předchozích. Moje top zatím stále zůstává 1. a 3. kniha

harmonny

Perfektní, jako vždy.

Merlinit

Prokombinované, vtipné, zábavné, Deaver v plném lesku!

jprst

Tohle jsem si opět užil, ostatně jako ostatní Deaverovy knihy, které jsem dosud přečetl. A kvůli tomu už začínám mít pocit, zda nepřestávám být při hodnocení jeho knih dostatečně objektivní.

georginaa

Kouzelník, to vážně? Kroutila jsem hlavou, co je vše možné nechat zmizet, ukázat a přesvědčit k iluzi. Co se skrývá v mozku vraha, jak čeho dosáhnout svých schopností. Děsivé.

LP113

Trochu nechápu to nadšení. Jeho knihy miluju, ale tohle byla jedna ze slabších. Zbytečně dlouhá a teda hoooodně překombinovaná. Myslím, že tohle nebylo úplně zapotřebí to takto zamotávat. Jako přečíst doporučuji, hlavně pokud čtete celou sérii, ale zas taková pecka to nebyla.

Kamča223

Ani tentokrát mě Jeffry Deaver nezklamal. Kniha plná neočekávaných zvratů. Super