Iluze

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60036/lincoln-rhyme-iluze-tMw-60036.jpg 4.51008

Případy Lincolna Rhyma 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Domino

The Vanished Man, 2003

Kniha Iluze

rekon

Nemám co dodat, člověk si myslí, že už je po všem, ale chyba lávky-to by nebyl Jeffery, aby tam nějakou tu zápletku ještě nepřidal. Zkrátka dokonalá iluze!

Arlienen

Opět skvělá kniha z pera pana Deavera. Bylo to čtivé, napínavé a zatraceně návykové.

Katulinka69

Ze série druhý nejlepší díl.

smajiska

Tenhle díl mě extra bavil a pohltil. Parádně napsáno i vymyšleno, smekám :)

qydko
04.12.2020

Tak to byla jízda, místy jsem skoro nestíhala sledovat děj.

ctenarkaEva
30.11.2020

Tento díl se mi zdál až moc překombinovaný. Prostředí kouzelníků bylo neobvyklé a zajímavé, Kara mi byla sympatická, ale pořád jsem čekala, co se z ní vyklube.

Jiparis
07.10.2020

Ikdyž hodně napínavé , celkově mi vadila velká překombinovanost. Kdyby Deaver trochu ubral, vůbec by to nevadilo.

ydnac
27.08.2020