Říjnový seznam

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234744/big_rijnovy-seznam-fXz-234744.jpg 3.9781
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The October List, 2013

Kniha Říjnový seznam

Luigi1

Pozvolný rozjezd do takovýho fofru že se tají dech

petulik330
28.11.2022

No nevím, ale tato kniha mně zklamala, což se u tohoto autora stalo poprvé. Začala jsem ji číst několikrát, ale vždy po několika stránkách jsem ji odložila na " později " a už se k ní nevrátila.

Ella_85
19.10.2022

Ja se snazila sebevic a neslo to. Me pri nakupu tehdy zaujalo, ze je knizka psana od konce a to me pak pri cteni hrozne rozcilovalo. Tema dobry. Zkusila jsem to od „konce“ ale ne. Tohle neni muj salek kavy.
Bud pujde knizka z domu, a nebo to zkusim za par let znovu, kdyz uz ji mam v knihovne od roku 2017!!! Co by ne

EliskaD
03.10.2022

Jsem trochu rebel. Knihu jsem četla odzadu, tedy chronologicky. Nezamýšlela jsem to, ale po přečtení prvních asi 4 kapitol, kdy jsem měla ve všem guláš a obrácené pořadí mi velmi nevyhovovalo (konec jedné kapitoly má své chronologické pokračování na začátku předcházející kapitoly), jsem stála před rozhodnutím, zda knihu odložím, nebo to vezmu z opačné strany. A udělala jsem dobře. Sice jsem přišla o hlavní pointu, přesto jsem si čtení náramně užila a netrpělivě čekala zase na začátek, protože jsem si z prvního čtení nepamatovala jeden důležitý detail.

E.A.Lydius
13.08.2022

Nejprve jsem si myslela, že to bude výborné a výjimečné počtení. Myšlenka, že kniha začíná poslední kapitolou je bezesporu geniálně originální a prvních několik stránek se četlo poměrně svižně. (Pokud si dobře pamatuji, styl psaní byl strohý a úsečný, je třeba si na něj zvyknout. Myslím, že se ke knize i tématu hodil, ale čtenáři, kteří si potrpí na rozsáhlé květnaté věty, mohou být nepotěšení.) Nicméně konec mě zklamal. Připadal mi překombinovaný, některé zmíňky o charakteru postav si protiřečily, zkrátka jsem měla pocit, že autor nebyl ke čtenářům férový, tím pádem rozřešení bylo příliš překvapivé a nedávalo smysl, když se člověk zpětně zamyslel nad tím, co se dočetl v předchozích kapitolách. Zkazilo to celý dojem z knihy.

CharlesWard
05.03.2022

Na styl knihy je potřeba si chvíli zvykat. Potom se už jen vezete na vlně. Po přečtení mě napadlo, co by se stalo, kdyby tímto stylem začal Déčko psát například romány o LR, případně Robert Jordan sérii Kolo Času :D :D :D

Jara.v
25.02.2022

Moje první kniha od autora a to díky čtenářské výzvě. Nejdřív jsem si říkala, že to nedám, že tu knihu začnu číst odzadu. Nakonec jsem jsem to ale četla tak, jak to bylo napsané. Byla to prostě pecka. Je potřeba to číst důkladně a pamatovat si, co bylo v předešlých kapitolách, ale to rozuzlení to jsem nečekala. Mistrně propracovaný plán napsaný odzadu. Myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, ale všechno je vlastně úplně jinak.

jan7113
20.02.2022

Dlouho mi trvalo, než jsem se srovnal s celkovým pojetím knihy. Hlavně mi nešlo do hlavy, jak se může děj završit už jen pohledem dále do minulosti. O to větší překvapení přišlo v posledních dvou kapitolách. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že všechno je jinak. Hodní, zlí, oběti, zločinci - nic nemusí být takové, jak se zdá.