Říjnový seznam

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234744/rijnovy-seznam-fXz-234744.jpg 3.9679
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino
Orig. název

The October List, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (244)

Kniha Říjnový seznam

Přidat komentář
jaroiva
15. září

Zpočátku, teda od konce, mě to moc nebavilo, ztrácela jsem se v postavách, Daniel byl ale poměrně brzo jasný...
Ovšem pak, jak děj postupoval k začátku, bylo to víc a víc na bednu, a po dočtení kapitoly 1 jsem si musela přečíst ještě znovu začátek /konec... Jestli Vám můj komentář připadá zmatený, dávejte při čtení této knihy větší pozor než já :)
Ale užila jsem si to. Určitě zajímavý koncept vyprávění.

Stanas513
14. září

Docela mě to dostalo. Hned od začátku (nebo od konce) jsem odhadla Daniela jako záporňáka, ale u Gabriely jsem byla docela mile překvapena. Ano, do konce jsem si pořád musela přehrávat v hlavě předchozí kapitoly. Dobře napsáno.


zimolka
03. září

Zajímavý nápad psát knihu od konce,ale styl mě nějak nesedl.

Berta099
14. srpna

Zajímavé obdivuhodné

Sůvička4
19. července

Zajímavý nápad, vlastně nevím, co bude důležité z konce sledovat a veci nejsou tak jasné jak na první pohled vypadají.... Vlastně typem psaní jako ze života. Napadla mě paralela s tím, jak běžně v životě někoho poznám a vidím jeho přítomnost a teprve postupně se dozvídám o jeho minulosti a začínám trochu rozumět, proč je z něj nyní takový člověk. V příběhu jsem se občas vracela k prvním kapitolám, když jsem se dozvěděla nové souvislosti a nepamatovala jsem si přesně jak to dopadlo :-). Víc mi ale vyhovuje běžné časové odkrývání příběhu. Také jsem měla pocit finální překombinovanosti a dějem nabité rychlé vyústění (teda začátek příběhu :-). Je těžko uvěřitelné, co se stihlo v prvních pár hodinách stát.

Forest66
28. dubna

Psát knihu odzadu je rozhodně náročné, ale už jsem četl lepší. I když se děj poněkud vlekl, nebylo to úplně špatné, i když celé dost nepravděpodobné. Za ten konec (nebo spíš začátek) musím já naopak hvězdičku ubrat, protože to už bylo hodně překombinované

lenkaBajza
05. února

Oceňuji netradiční zpracování pozpátku, myslím, že bylo povedené (dávalo smysl). Krátké kapitolky přidávaly na svižnosti četby.
Ale děj nebyl nijak zvlášť překvapivý. Hodnotím jako slabší průměr.

jennefer
19. ledna

Myslela jsem, že si u této knihy odpočinu. A ono ne :-D Mám ráda takovýto typ časové osy, u filmu Memento jsem snad ani nedýchala. A Deaverovi se to povedlo úplně dokonale, hltala jsem každou kapitolu, každý zvrat. A ta poslední kapitola, prostě paráda. Velmi milé překvapení.

1 ...

Doporučujeme

Podvedená
Podvedená
Zdravím tě, temnoto
Zdravím tě, temnoto
Zachráníš mě ráno
Zachráníš mě ráno
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky