Říjnový seznam

Říjnový seznam https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234744/mid_rijnovy-seznam-fXz-234744.jpg 4 806 271

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The October List , 2013

DenisePartridge
21.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Hrozně mě bavilo zjišťovat pravdu až ke konci a utvářet si naprosto jiný názor na hlavní postavy. :)
barbra7: Nejsem si jistá, že jsme četly stejnou knihu. Vše, co jste uvedla jako nedomyšlené, je celkem jasně napsané převážně v kapitole 1 a 2.

Gabetka
19.07.2015 4 z 5

Ačkoliv jsem zpočátku nechápala, jak autor může na konci vysvětlit nicneříkající první kapitolu, která je vlastně závěrem knihy, nakonec jsem byla mile překvapena vymazlenou pointou. Na čtení to bylo náročnější, občas bylo potřeba zalistovat zpět. Doporučuji číst pokud možno co nejvíc v kuse. Ke komentáři barbry 7: rozhodně nejde o pravý spoiler, autorka komentáře buď knihu nepochopila, nebo nechtěla nic prozradit.

Luca287
14.07.2015 4 z 5

Za mě 4 hvězdičky... Deaver má lepší knihy...každopádně napětí od počátku do konce...teda od konce do začátku... taková odpolední jednohubka... samozřejmě stojí za místo v mé knihovně...když mám Deavera komplet, tak nesmí chybět... :-)))

bookcase
11.07.2015 5 z 5

Páni!!!!! Tak toto byla opravdu pravá napínavá knižní jízda!!!! Napsána od konce k začátku, nic není tak, jak si myslíte, že je. Doporučuju!!!!

karel9045
09.07.2015

Kdo byl muž v kanárkové košili se Barbaro7 dozvíte na stránce 344. Kniha má vše, co by měl správný thriller mít - vnitřní logiku, dobrou zápletku a rozuzlení, které je paradoxně až na samém začátku. Jistě, je velmi diskutabilní, jestli by se toto mohlo odehrát v reálném životě. Zda v ději není příliš mnoho proměnných, do kterých by mohla zasáhnout náhoda, jak už to tak bývá a zda některé věci nelze dělat jednodušeji a tudíž s menším rizikem. Ale thrillery jsou světy samy o sobě a zápletky a zvraty do nich prostě patří! Mimochodem na stejném principu byl natočen například film Memento Christophera Nolana. Kniha navíc obsahuje fotografie samotného autora, které jsou jakousi malou hádankou každé kapitoly. Jefferymu Deaverovi to prostě pálí.

Styblice
01.07.2015 4 z 5

Občas jsem se ztrácela, když někdo umře a potom vlastně žije. Ale jinak příjemné čtení s překvapivým koncem, vlastně začátkem :-)

ellescorpio
01.07.2015 5 z 5

Barbra7: Víte, co je to SPOILER?! Pokud nikoliv, tak si to laskavě najděte a patřičně takto dané pasáže označujte, kurnik šopa! Jsou tady i tací, co by se rádi nechali překvapit.

barbra7
27.06.2015

Napsal toho dost. Jestli se loučí tímhle nic neříkajícím dílkem. No zabránit mu v tom nelze.
Začíná koncem, který chybí, končí začátkem, který chybí. Nevíme, kdo jsou vlastně knižní postavy, proč nějaká Gabriela kohosi zastřelila. Proč má "říjnový seznam" a když už ho má, tak co to je a k čemu. Také jí unesli dceru a musí sehnat 1/2 milionu. Ale vlastně se příliš namáhat nemusí, Protože nakonec (na začátku) únosce ji i další zajímavé literární postavy zastřelí.
A propos - kdo byl ten v kanárkové košili??

Bruno21
24.06.2015 3 z 5

Trochu jsem si připadal jako oběť experimentu. Z mého pohledu knížka, která nejspíš přinesla víc potěšení při psaní než při čtení.

anajov
21.06.2015 5 z 5

Příběh psaný pozpátku, od vyvrcholení děje po začátek, po fakta proč a jak. Přiznám, že mi to zpočátku vadilo, když jsem se začetla, hup, a konec kapitoly a šup děj je o kapitolu dříve. Dokonce mě napadlo, že budu tu knihu číst odzadu, abych měla příběh odpředu jak je zvykem :-). Ale pan autor zvítězil, přece by to pan Deaver nesepsal tak pro nic za nic, proč by to napsal tak neobvykle, pozpátku. Co zatím je?? Nakonec jsem přečetla i předmluvu. Čtěte, není to nějaká rozsáhlá Deaverština, vydržte, i pozpátku má příběh nápad.

Helianthus
21.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho víkendu a Deaver to opět dokázal, naprosto překvapivé zvraty včetně finále celého příběhu (vlastně začátku příběhu). Knihu mohu jen a jen doporučit.