Říjnový seznam

Říjnový seznam https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234744/mid_rijnovy-seznam-fXz-234744.jpg 4 806 271

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The October List , 2013

Anim1984
22.01.2017 3 z 5

Az tak do posledni tretiny me knizka moc nechytla. Porad jsem ji odkladala. Ale je pravda, ze 'konec' jsem opravdu necekala. Prekvapivy, jako ostatne u vsech knih od Deavera. Ale za me patri tahle k tem slabsim. Na druhou stranu ocenuji napad to trochu zmenit a zacit od konce.

Vlastina67
20.01.2017 5 z 5

Hustýýýýýýýý :-) Deaver je prostě jednička! Protože čtu rychle, musela jsem hodně zpomalit, abych se na děj pořádně soustředila a také jsem čas od času musela zalistovat zpátky, abych si ověřila, že věci, které mi došly, tam opravdu byly. A ačkoliv jsem si během čtení vymyslela asi tři ukončení, tohle mě opravdu nenapadlo. Číst knížku pozpátku byl dokonalý nápad a za něj je pět hvězdiček málo!!!

zazinka2
09.01.2017 5 z 5

Pecka! Nikdy jsem nečetla knihu psanou pozpátku a tahle byla naprosto skvělá. S každou novou kapitolou jsem musela přehodnotit, jak to vlastně asi nakonec skončí

Pavlusa007
01.01.2017 5 z 5

Moc pěkné, typický Deaverovský zvrat, ale takto pozpátku se mi to nečetlo dobře, což klidně může být jen můj problém :).

Jardell
11.12.2016 5 z 5

jako fakt zajímavá kniha, ještě kus před koncem jsem přemýšlel, jak to asi může vše začít, ale ta pointa mi celkem i vyrazila dech!!

Danago
29.11.2016 3 z 5

Když sem knihu vzala do ruky pohrávala sem si s myšlenkou , že ji budu číst od konce. Naštěstí sem to neudělala. Bylo to jedním slovem zajímavé. Knížka mě dost překvapila, originálním zpracováním. Přečetla jsem ji na jeden zátah, to bylo asi dobře , abych měla vše stále v živé paměti. Téma mi , ale nebylo úplně blízké.

janavop
21.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila jako všechny Deaverovky, ani obrácený časový sled nevadil, jen ten úplně poslední zvrat v ději mi tentokrát přišel absolutně nelogický, ten už tam být neměl.

ken-zo
22.10.2016 4 z 5

Zajímavá zkušenost při čtení:) Deaver tento "nový" styl určitě zvládl skvěle, ale já dám příště pro jistotu přednost tradičnímu postupu.

iveta3689
20.10.2016 2 z 5

Tohle mě vážně nebavilo. Deavera mám ráda, takže jsem se donutila k dočtení, ale myslím si, že forma převládla nad obsahem. Konec mi trochu vylepšil celkový dojem, ale ráda si spravím chuť jinou autorovou knížkou.

lumul
15.09.2016 4 z 5

nejdřív jsem myslela, že se budu v ději ztrácet, ale po pár kapitolách to přešlo a úplně mě pohltilo. Konec byl překvapivý jen částečně, ale psáno od začátku by vlastně bylo "o ničem". Touhle cestou super (y)

Karcoolka2210
28.08.2016 5 z 5

Tejto knihe dávam 5 hviezd bez nejakého zaváhania. Pre mňa po dlhom čase krimi alebo triller, ktorý naozaj prekvapil, ale NAOZAJ prekvapil. Netradičná forma, kde autor ide od konca ku začiatku príbehu a ja som miestami nechápala, ale nakoniec bolo všetko do bodky vysvetlené. Pre mňa od toho autora len druhá kniha, ktorú mi náhodou niekto požičal a som tomu len rada. Odporúčam.

Vicky26
16.08.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Vedela jsem, ze to nebude tak jednoduché, proto jsem nemohla přestat číst! Úžasně vse spojené.
Mam kolem sebe lidi, co se pokoušeli číst, bohužel neúspěšně, nebylo to psáno tak, jak jsou zvykli,proto knihu ani nedocetli, ale udělali velkou chybu!

jiri77
07.08.2016 5 z 5

Musím říct že jsem měl obavy vůbec začít tuhle knihu číst. Detektivka ,která se odehrává od konce a přesto mě chytla a nemohl jsem přestat číst dokud jsem nebyl na začátku :-) J.Deaver opět ukázal že je mistr překvapení a nečekaných konců i když u téhle knihy vlastně začátku.

čef
31.07.2016 5 z 5

Důsledné zpětné plynutí děje je tak trochu násilná hříčka a jen tak někdo si to asi dovolit nemůže. No, pan Autor asi ano. Ne, že by mne chvílemi čtení podvědomě neiritovalo, nějak jako když čteme slovo zelený napsané červeně, ale nakonec musím uznat, že je příběh napsaný skvěle a celkem účelně. Přesto si raději od něj přečtu nějakou klasiku s Lincolnem Rhymem nebo Kathryn Danceovou.

Nunynka
21.07.2016 4 z 5

Do půlky jsem se pořád tak nějak nemohla začíst,ale pak už to byl klasický Deaver. A tentokrát překvapil dokonce dvakrát. Finále bylo takové,na které jsem zvyklá. Takže za mě opět super.

Calie
16.06.2016 4 z 5

Jedná se o jednu z mých prvních detektivek a možná i proto dávám tak vysoké hodnocení. Přistihla jsem se však, že v polovině mě kniha přestávala bavit a já ji četla jen proto, že jsem neměla co dělat. Nečekaný zvrat přišel na konci (vlastně na úplném začátku), který mě opravdu překvapil. Líbilo se mi, jak při "zpětném" čtení do sebe začalo všechno postupně zapadat a začala jsem si uvědomovat a spojovat spoustu věcí, které jsem předtím přehlídla.

Lenysek
11.04.2016

Klasický detektivní příběh, akorát psaný od konce.

ondatra28
06.04.2016 5 z 5

Čekala jsem zradu a překvápko, ale až takové tedy opravdu ne. Deaver si s námi zkrátka umí krásně pohrát.

tak.normal
30.03.2016 3 z 5

Dočteno:
Bylo to náročné, ale Deaver je mistr. Jen to byla poslední kniha psaná odzadu, kterou jsem přečetla a kdy přečtu.
Při čtení:
Zatím stále tápu. Již za půlkou knihy a pořád se nedokážu rozhodnout, jestli knihu odložit, anebo ne. Kdybych ji ale chtěla odložit, určitě bych to udělala už dřív. Ten styl psaní odzadu mi bohužel moc nesedí, ale Deaver je Deaver, a minimálně proto si kniha zaslouží být přečtena. Po dočtení komentář doplním a ohodnotím ji.

cristina2689
29.03.2016 5 z 5

Ze začátku jsem nějak tápala, chtěla jsem v jednu chvíli knihu i odložit, ale jelikož je Deaver můj nejoblíbenější spisovatel, nedala jsem se. Nakonec jsem knize přišla na chuť a hltala jednu stránku za druhou. Když jsem si myslela, že už tomu přicházím na kloub přišel šok a nakonec to bylo úplně jinak. Přesně toto mám na jeho knihách ráda.
Člověk se nesmí nechat odradit, že knihu chvíli nechápe, vážně moc stojí za přečtení.