Modrá sféra

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač. V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro počítačové hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus PHATE. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů - počítačového „kouzelníka“ a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bristola, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, takže se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili. Románem Modrá sféra Jeffery Deaver znovu potvrzuje oprávněnost své pověsti „mistra časovaného napětí“. Kniha je brilantní charakteristikou zločinu v informační éře a autor v ní nešetří napětím ani početnými zvraty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82952/modra-sfera-vydani-82952.jpg 4.5538
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Blue Nowhere (2001)

Kniha Modrá sféra

georginaa

Po přečtení této knihy si říkám, zda se úplně neodříznout od světa počítačů a zlikvidovat vše, co jsem kdy dala do světa. A prostě je to nemyslitelné. Přišla bych o své myšlenky, příběhy a velký přehled o všem co se kde děje. No je to posedlost a člověk se tím nemůže tolik zabývat, jinak by přišel o rozum. Kniha Vás nenechá spát, dokud to nevstřebáte do sebe.

Jokrzeb

Moje první kniha od Deavera, kterou jsem četl. Bavila mě nejvíc.

flare

Uplne se desim budoucnosti...:-)))

pavel7249

Modrá sféra byla moje druhá "deaverovka" a orptoti té první (Hodinář) nebyl tak naplněna zvraty, na druhou stranu příběh ze zajímavého prostředí, i když ta it mluva mi chvílema dělala značné problémy, nicméně jsem se něco zajímavého dozvěděl (na druhou stranu knížka z roku 2001 co se týče je už poněkud zastaralá)

anniehall
14.12.2018

Napínavá kniha, která je psychologickým thrillerem s prvky cyberpunku. Deaver je fantastický v tom, jak dokáže pracovat s napětím a čtenářským očekáváním. Neustále překvapuje novými a novými zvraty a nikdy si nemůžete být jisti, kdo za tím vším vlastně stojí, neboť v další kapitole vás znovu vyvede z omylu. To se ale bohužel ve druhé půlce stává slabinou knihy. Těch zvratů, veletočů a překvapivých rozuzlení se nakonec nakupí tolik, že už jen sledujete, s čím autor přijde na dalších stránkách a přestáváte být napjatý, protože vlastně ani nevíte, komu fandit. Někdy méně znamená více! //Přečteno v původním jazyce.//

DericCaster
27.08.2018

Jelikož jsem vyrůstal v době největšího rozvoje počítačů a ty mě i byvily, bavila mě knížka. Ale myslím, že by mě bavila i kdybych byl počítačový analfabet. Deaver je klasika a určitě doporučuji ke čtení ;)

Veeris
29.07.2018

S Jeffery Deaverem nikdy nesáhnu vedle, jako vždy poutavý děj. Ještě, že nejsou takoví hackeři mezi současnýma muslimskýma teroristama...

jarin58
30.04.2018

Až po přečtení jsem zjistil,že jsem počítačový analfabet.Proto plný počet hvězd.