Spící panna

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1329/big_spici-panna-jH3-1329.jpg 4.4617

Kathryn Danceová 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sleeping Doll, 2007

Kniha Spící panna

CharlesWard

Nudná a nezáživná kniha.

postrach

Kniha je zbytečně natahovaná.Moc se táhne.Moc intrik vrahů.....Raději čtu sérii LR.

Dada077

(audio) dobré, napínavé, ale nepáčilo sa mi naťahovanie konca. Finále hotové, páchateľ zneškodnený a ešte takmer tri hodiny textu do uší, kedy sa preberalo pochybenie agenta.
Od Deavera je to však len moja druhá kniha, čítať sa ho ešte len strojím.

Klamm

V první třetině dobrý rozjezd, dobré téma (sériový vrah, sekty, řeč těla...). Druhá třetina se zbytečně vlekla a pomalu začínala nudit (hodně keců, málo akce). Poslední třetina začala přitahovat pozornost, i když množství kotrmelců, působilo spíš jako snaha o zachování značky, Deaver.
60%

Olous1
17.12.2021

Tak za mě poslední...snad;-) kniha v tomto roce.Tato série se mi celkem dobře čte,jen chvilku je to rozvleklé. Doufám, že další díly nezklamou.Jinak námět knihy dobrý. Za mě 85%.

Lusa
21.11.2021

Ke knihám Deavera mě přivedla právě Kathryn Danceová s knihou "Tvůj stín", která byla sice čtivá, ale nějak moc neoslovila. Pak jsem se ke Kathryn vrátila právě ve Spící panně, abych zjistila, že mi Kathryn přijde jako superžena, která má všechno v malíku a vše s přehledem zvládá. Kniha jinak byla čtivá a konec velmi zajímavý, ale myslím, že raději zůstanu u Rhyma a Sachsové.

janina66
08.11.2021

Hrozně rozvleklá kniha. Ale námět a vyšetřování mě moc bavilo. Jen to chtělo méně stran a svižný děj. Konec se mi líbil a určitě časem zkusím pokračování.

BaPe895
15.08.2021

Standardně kvalitní detektivka od tohoto mistra žánru tentokrát s agentkou Danceovou. Kinezická analýza v jejím podání je trochu na hranici uvěřitelnosti,ale koneckonců o to tu nejde Kniha se čte pěkně.