Spící panna

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1329/spici-panna-1329.jpg 4.3410

Kathryn Danceová (1.)

The Sleeping Doll (2007)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kerberos

Deaver nemusí být jenom Rhyme,uřčitě si přečtu další díl.

rlupinek

Tak tento kousek mě nijak zvláště nezaujal. Příběh byl vleklý, zdlouhavý a nijak zvlášť zajímavý. Série s Kathryn Danceovou je pro mně poměrně nezáživná...

Shanib

Po několika letech jsem se vrátila k Deaverovi a s hodnocením jsem hodně na vážkách. Knížka obsahuje tolik zbytečné vycpávací vaty, že po sté stránce už jsem některé pasáže přeskakovala a příběhu to vůbec neuškodilo. Kdyby tam nebylo spousty té omáčky kolem, příběh by měl daleko lepší spád. Nicméně klobouk dolů za vědeckou stránku vyšetřovacích technik. Sesbírat takové informace muselo stát hodně úsilí, času i práce...jenže jak už všichni víme, přesně tohle je silná stránka Deaverovýh knih, která je činí jedinečnými.

Alizon

O kvalite teto knizky svedci to, ze jsem ji zvladla pomerne rychle precist v anglictine (na coz jsem vetsinou, zvlast u 500 stran, docela lina). Napinave, do detailu propracovane a s mnoha prekvapivymy zvraty, postavy, ze kterych mrazi. Jak pise HanaNov, kniha jede zbesilym tempem a nenecha Vam oddechnout si, natoz ji odlozit. 4,5 hvezdicky.

Lenka8418

Jeafrey opět nezklamal. Paráda, ani mi tam moc nechyběl Lincoln a Amelie. Kathrnyn D. je taky výborná.

raty

Jako ve všech knihách J. Deavera je i v této pečlivě propracovaný detektivní příběh, který zaujme a není předvídatelný. Rozhodně se nenudíte. Pro mě nová, hlavní hrdinka Kathryn je skvělá protiváha k sérii s Lincolnem Rhymem. Určitě si přečtu i další díly.

Kubíííína

Tentokrát jsem zvolil první knihu ze série s Kathryn Danceovou a hned mi přirostla k srdci. Těším se na její další případ.

ivoiro

Super jízda, při čtení se mi ani nechtělo přestat.

technolog

Jeho detektivky miluji, ale nejak nemohu prenest přes srdce, jak v zaveru knihy zmeni vse co se i zmenit nedalo :)

Market = )

Za mě klasická Deavrovka, kde se jako obvykle bojím kohokoli si oblíbit, až se zase ukáže, že je to vlastně záporná postava. Docela mi vyhovuje, že některý překvapení a zvraty se při vyšším počtu přečtených knih dají docela dobře odhadnout, takže pak nejsem tak otrávená :-D (píšu to pokaždý - zvraty v takovym množství prostě nemám ráda). Jinak jako vždy poutavé a čtivé. A jsem moc ráda, že je to další série, to je pro mě bezva :-).

Johnsons007
12.12.2016

místy roztahaný děj, avšak se skvělým závěrem, nadprůměrným záporákem a zajímavou zápletkou z okruhu sekt. Prozatím pouze druhá kniha od J. Deavera, ale mnohem lepší, než předchozí jeho počin - Žhavé zprávy. Těším se na další.

martina.tim
11.12.2016

Rozhodla jsem se pro rereading Deavera. A udělala jsem dobře. První na řadě byla Spící panna a musím říct, že jsem si z ní teda absolutně nic nepamatovala a tudíž mě dostala znova. Příběh plný zvratů a překvapení. Zvláště konec mě dostal. Danceová je skvělá detektivka a fandím jí i celému týmu. Takže vřele doporučuji. :)

Prateri
07.11.2016

Tak jsem si řekla - je konec, zlosyna jsme zneškodnili - a ejhle, konec ještě není, čeká další překvapení. Máte-li rádi Deavera, tak s chutí do toho.

Adelait
26.10.2016

petik----- Zatím jsem přečetl knihu Zapadákov a to je poslední s Kathryn Danceovou. Začínám od konce

Niu
05.09.2016

Všechny knihy Lincolna Rhyma mám přečtené, proto mě zajímalo, jak si poradí s případy nová hlavní postava Kathryne Danceová. Velmi napínavá detektivka s nepočítaně zvraty, jak už je pro Deavera typické. Už jste skoro na konci a překvapí vás znovu. Kinezie je zajímavý nástroj, jak rozlousknout mnohdy nerozlousknutelné. Knížku doporučuju pro fanoušky detektivek.

moudivlacek
29.08.2016

První setkání s tímto autorem a rozhodně ne poslední.
Vím, že existují odborníci na kinezi - řeč těla. Skvěle popsané metody tohoto vyšetřování. A rozhodně od začátku do konce budete v napětí a na konci vás opravdu čeká velké překvapení. Budete hodně tušit, budete předvídat, přesto budete překvapeni.
Už se těším na další díl.

Susan94
17.08.2016

Do určité míry geniální příběh, velmi promyšlené a propracované, hlavní postava byla velmi sympatická, jen mi některé kapitoly přišli přehnaně dlouhé a to způsobovalo, že chvílemi jsem se nudila a myslím, že to příběhu dost ublížilo. Jinak grandiosní konec. Vřele doporučuji.

Aymira
07.08.2016

Mám za sebou celou sérii s Lincolnem Rhymem a tak jsem věděla, do čeho u Deavera jdu. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na nový vyšetřovací tým - nové prostředí (Kalifornie), nové metody (kinezie)... ovšem po pár kapitolách jsem byla opět v tom a nemohla se od knihy odtrhnout. Bylo mi jasné, že přijde nečekaný zvrat pravděpodobně v tom nejméně očekávaném okamžiku a bodě vyšetřování, a on skutečně přišel. Bylo mi jasné, že věci nebudou nakonec takové, jakými se zdají být, no a ony skutečně nebyly. Tušila jsem, že hlavní padouch nemusí být jediným padouchem a ani hlavním padouchem. V hlavě se mi nabízelo několik variant, jak to celé nakonec dopadne. A protože to nakonec dopadlo malinko jinak, než jsem čekala, a taky protože mi úplný závěr nepřišel nijak zdrcující, nedávám nakonec plný počet hvězdiček.

MMacicekk
01.07.2016

Nemůžu této knize upřít čtivost, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Ale mám pocit, že nebyla ničím výjimečná a za měsíc si už ani nevzpomenu, o čem vlastně byla.

Meluzínka
29.06.2016

Úžasná knížka.Od začatku do konce napínavá a ten konec mě dost překvapil.Za mě 5*

Selinute
18.06.2016

Klasická deaverovka ... napínavé od začátku do konce. Tato série s Kathryn Danceovou je stejně dobrá jako s Lincolnem Rhymem.

furunkl
14.06.2016

První 2/3 knihy je to docela nuda. Potom následuje několik kostrbatých twistů. Od autora tak zvučného jména jsem čekal víc.

TeaPeter
31.03.2016

Je to dobrá kniha, ale na kvalitu řady o Lincolnu Rhymovi podle mého nestačí. Možná je to tím, že není až tak technická a spíše staví na "soft" záležitostech, které mi ne vždy seděly.

lenkavildomcova
02.01.2016

Dobrá detektivka...napínavá...s několika zvraty, jak to autor umí... Super. Těším se na další...

šipek
18.05.2015

Tak slušná krimi , až na jeden zvrat který mi k této knize vůbec neseděl.

Pallando
23.04.2015

500 stran jsem zhltla v průběhu jednoho dne a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Má to spád, sympatické postavy, napínavou zápletku, najdou se i nějaké překvapivé dějové zvraty a tak... jenom konec mi přišel trochu jako nastavovaná kaše, podle mně by se kniha v podstatě obešla bez posledních 50 stran (ale celkový dojem z ní zůstal téměř nedotčen).

Dagmara36
24.01.2015

Dávám pouze tři hvězdičky. Nečetla se špatně, ale nějak mi vadilo to rozvláčné vysvětlování všeho okolo. U jiných autorů tu omáčku skoro nevnímám, je prostě skvěle zabudovaná v příběhu, tady mi to přišlo trochu násilné. Ale jinak zajímavý příběh.

rengers
17.11.2014

Příběh rozhodně není špatný, jen trochu zdlouhavý. Moc podrobné popisování okolí a málo opravdové lásky! Jak záporná, tak kladná role disponuje vysokou schopností odhadu psychologie člověka. Knížka se mi četla dobře, ale asi se nijak nebudu hnát ke čtení dalšího dílu, myslím si, že druhý díl už nepřinese nic moc nového.

Ormos Atalia
16.11.2014

Trošku mi vadil konec knihy - přišlo mi to zdlouhavé a svým způsobem už zbytečné. Ale jinak se mi příběh moc líbil, četl se velmi dobře.

sioux
09.10.2014

Pro mě trochu zklamání. První půlka mě hodně bavila, měla spád, dobrá negativní postava a u Kathryn Dance se mi líbili různé psychologické postřehy při vyšetřování. Druhá půlka se mi zdála slabší, už jsem jí nečetl s takovou radostí. Ale pořád to šlo, vyloženě mě však zklamal závěr, když už vlastně o nic nešlo. Nechci to rozebírat, protože pak bych musel odkrýt děj.
Celkově však docela dobře odvedené řemeslo od Deaver.