Ostrý řez

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383801/ostry-rez-fCF-383801.jpg 4.443

Případy Lincolna Rhyma (14.)

The Cutting Edge (2018)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

kurovec
09. prosince

Dle mého názoru je tato kniha autorova nejslabší. Nic nového, spíš nuda. Od pana Deavera jsem čekal víc. Tři hvězdičky jen proto, že vím , že když chce tak umí. Jako by ten příběh chtěl napsat za každou cenu. Nebo..., že by nad ním ... někdo stál s lámacím nožem v ruce ? :-)

Kaspiy
07. prosince

Jako vždy super, lepší než poslední kniha. A co oceňuji nejvíc - ani jedna tabule s důkazy. V poslední knize jich bylo snad víc než stránek a příběhem :-)

Nestorkea
07. prosince

Já nevím.. Asi jsem předeaverovaná.. Skupinu vyšetřovatelů mám moc ráda, hned od začátku čekám, co se nakonec ukáže jako pravda.. Ale nějak se mi to vleklo a četla jsem jen kvůli zamotanému konci, na který jsem se těšila. Bohužel tentokrát tak za 3,5..

Česneksmedem
05. prosince

„Všetci kradnú!“
Autor Blafuje

Svět ten náš zdejší, je čím dál tím zlejší. V případě této knihy se zdá, že jde o jistý druh alotropů.

Ke knize jsem přistupoval s malinkým despektem, neboť se mi poslední knihy autora již zdály trochu vyčpělé. Navíc jde o knižní špalek, neboť kniha má avizovaných 520 stran, což je samozřejmě nepřesné neboť text začíná na straně 9 a končí na straně 517 (tímto lehce narážím na Čtenářskou výzvu 2019 a knihu s lichým počtem stran).
Mýlil jsem se a musím přiznat, že jde o znovuzrození špičkového Jeffery Deavera. Velice dobře se to četlo, o zvraty nebyla nouze a konec i s malým náznakem další knihy je dotažený. Takže paráda!

hnusák
23. listopadu

Mám snad všechny knihy od J.Deavera a ani tato nezklamala. Je u mne trochu paradox, detektivky
nemusím, ale z dílny tohoto autora je doslova žeru. Ani tato nebyla vyjímkou a během pár dní jsem ji zhltnul. Vždy mně fascinuje geniální úsudek Lincolna Rhyma a v neposlední řadě i Amélie. Plný počet. A ještě jedna hvězda za překlad, nenašel jsem snad jediný exces, paráda a dobrá práce.

rlupinek
22. listopadu

Jo, jo, klasická Deaveryovská detektivka - nic není tak, jak se na první pohled zdá. Za přečtení určitě stojí. Nesmí chybět nebezpečné situace, při kterých "Amélie ví, že dnes umře...", ostatně jako v každé knize.

martin9929
15. listopadu

Další příběh který nezklamal. Čtivý děj, skvělý a nečekaný obrat v rozuzlení případu. Mám tyto knihy velice rád.

Didi15
15. listopadu

No jelikož Deaver, je Deaver, tak už ho znám. Takže vím, že všechno souvisí se vším,co je zmíněno:))
Každopádně opět skvelý příběh, co víc dodat. Navíc miluju knihy, které vám dají skvělou zápletku a přitom vás poučí o věcech , o kterých víte málo nebo nic. Takže za diamanty bych dala ještě hvězdu navíc. Ihned požaduju patnáctého Lincolna:)

Costanzo
14. listopadu

Deaver opět nezklamal. Mám všechny série s Lincolnem Rhymem a musím říct, že patří mezi mé topovky. Knihy se výborně čtou, napětí se stupňuje, není to překombinované a ten závěr WOW. Můj oblíbený Hodinář opět na scéně. Doporučuji celou tuto sérii, stojí za přečtení.

cathyblack
14. listopadu

Ostry rez byl opet vyjimecnym kniznim zazitkem, na prodejnich pultech doslova zari. Vedle radoby bestselleru tipu Loutkar, mne opet Jeffery mile prekvapil tim, jak je kniha promyslena. Jak neútočí na ctenare vyhrocenymi akcemi, nybrz strankou po strance stupnuje napeti az ke zvratum, ktere vas donuti zkoumat, jestli knihu nahodou nedrzite obracene. Jeffery Deaver je mistr zvratu, coz timdle novym pribehem s Lincolnem a Amelii jen potvrzuje. Ty jeho zvraty vazne nejsou schvalne vyhrocene, tak aby za kazdou cenu prekvapily a udrzely ctenare ctouciho. Spis tak v klidku plynou...a nenasilne vas donuti knihu docist az do konce. Anebo je to mozna vsechno jinak a ja knihu vychvaluju proto, ze vas chci trosku zmast.

phm
06. listopadu

Ale jo, kdyz se Deaver stahne ze slunicka, tak porad umi srozumitelne podat i takoveto matrjoskove pripady. Snad tyto lepsi casy vydrzi i do budoucna.

ellescorpio
03. listopadu

Po několika slabších rhymovkách opět pecka a dokonalost typická pro starší kousky! Propracovaný, spousta zvratů, kdy už si konečně říkáte aha, takže takhle, jasný, no a ono je všechno úplně jinak. Moc se mi líbily i ty informace z prostředí zpracování diamantů (podobně jako elektrika v Hořícím drátu ). No a ten konec... nebudu spoilovat, ale jooo jooo jooo konečně! Za to bych dala šestou hvězdu a šíleně se těším na další díl!

svetlice3
03. listopadu

Příjemné čtení. Má spád, ale žádné velké překvapení.

Martiiiik
02. listopadu

Za knihu jsou čtyři hvězdy, jedna navíc za Českou republiku :-D Dobrá kniha, jako vždy :-) Zase stejná jako všechny předchozí.. Stejný styl, stejný systém :-) Velké překvapení na konci a předzvěst téma dalšího dílu :-)