Hra na nikdy

Hra na nikdy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418579/bmid_hra-na-nikdy-VeI-418579.jpg 4 368 98

Colter Shaw série

V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu se točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry na kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valley i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestal být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Never Game , 2019

Lenny33
26.04.2020 3 z 5

Vyšetřovaný případ mě moc nezaujal, zato tajemství kolem otce hlavního hrdiny bylo vážně zajímavé.

7728
10.04.2020 4 z 5

Zajímavá kniha

Tabby
07.04.2020 3 z 5

Tahle kniha nemohla uniknout mé pozornosti, jelikož ji napsal můj oblíbený spisovatel. Taky nemohla uniknout ani srovnáním s jeho sérii s Lincolnem Rhymem (i když by jsem to asi neměla srovnávat).
Colter má dobře našlápnuto, je sympatický, vynalézavý se zajímavou minulostí.
Ale přišlo mi to místy časově rozházené, v první kapitole jsme na lodi, pak o dva dny dříve, zase to přeskočilo k části s lodí a vše doplněno poznatky z jeho minulosti. Asi si chtěl pan Deaver připravit podklady na další díly, bohužel na mě přeskakovat až moc.
Zápletka dobrá, Colter zajímavý, takže to ještě nevzdávám a budu se těšit na další díl tohoto lovce odměn. :)

Vendis
06.04.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila.
Taková klasická detektivka.
Hlavní hrdina je trochu jako McGyver :) sympaťak co všechno vyřeší a nikdy nelže.
Uz se těším na další dil v sérii.

kuruteku
02.04.2020 5 z 5

"Starý", dobrý Deaver. Sice mám pocit, že to je šmrcnuté Crassem, jehož detektivky jsem si objevil náhodou, ale i tak. Svět herních konzolí není, nebyl a nebude mým šálkem kávy (a to nepiju Salvadorskou, ale Jihlavanku). Dobře si připravil půdu pro pokračování. Osobně jsem pořád do případu míchal Madii, paranoia vedla. Jo a začal jsem odhadovat pravděpodobnosti jevů kolem sebe.

Monni
19.03.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha byla naprosto super. Je to moje první kniha od autora a já jsem nadšená. Colter je prostě borec a vraha jsem teda netušila. Už se těším na další díl série a budu se snažit co nejdříve si od autora přečíst dalš jeho knihy. Dávám 4,5* a zbytek si nechám na ostatní knihy

Nestorkea
17.03.2020 4 z 5

Přiznám se, že ze začátku mě nebavila. A když jsem se dopracovala ke kapitole, kde autor poprvé zmínil ženu v lodi, ťukala jsem si na čelo, co že to je za zmatky.. Nevím, jestli jsem četla nějaké nepovedené vydání, nebo jestli byla tato kapitola zařazena schválně na tak blbé místo. Každopádně po ní se mi kniha začala líbit a Colt mi přirostl k srdci. Deaver prostě umí vymodelovat moc sympatické postavy. Zpočátku jsem chtěla dát 3 hvězdy, ale nakonec dám 4 a těším se na další díl.

Dan
16.03.2020 3 z 5

Chvilkami dobré a napínavé, chvilkami trochu nudné. Přišlo mi to překombinované, Colter všechno ví, všechno zná, všechno umí... skákání v ději se mi také nelíbilo... Jinak námět moc fajn.

ydnac
29.02.2020 2 z 5

Colter Shaw je určitě sympaťák, děj měl dobrý potenciál, ale přišlo mi, že to nemá tu správnou šťávu. Rozhodně jsem neměla pocit, že bych musela pořád číst a těšila se až ji dočtu:-( dokonce jsem mezitím přečetla ještě další knihu. Pan Deaver je můj oblíbený autor, ale tentokrát prostě tato kniha pro mě nebyla stejně dobrá jako série s Lincolnem Rhymem. Nevím co teď všichni autoři mají se začínáním knih s novými postavami, když mi staří fandové se těšíme na svoje oblíbené postavy...

robin3740
27.02.2020 5 z 5

Od Deavera jsem si dal dlouhou pauzu a tahle kniha mě příjemně překvapila.

rlupinek
27.02.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátil k tomuto autorovi a byl jsem spokojen. Série s Lincolnem Rhymem je pro mě mnohem lepší a napínavější, ale Colter Shaw je sympaťák. Obecně nemám rád, když kniha začíná uprostřed příběhu, pak se skočí na začátek, aby se zase v nějakém místě navázalo na část, kterou jsem (s nechápavým výrazem v duši) přečetl hned na zkraje a nechápal o co tu jde... Takže pokud by příběh běžel chronologicky, byl bych spokojen ještě víc.

soukroma
24.02.2020 3 z 5

Začátek se mi líbil velmi - lovec odměn pátrá po oběti únosu. Rovněž vzpomínky na Colterovo dětství a výchovu k žití v přírodní divočině Silicon Valley (SV, "esvéčko", jak tomu v knize říkají). Ale pak se vše začalo točit kolem technologické divočiny SV, a to počítačových her a jejich potenciálních bezpečnostních rizik. Tyhle hry mě nezajímají, takže ani další související zločiny, zejména odhalená motivace, stejně jako otevřený závěr (pochopitelně - první kniha série nemůže skončit jinak) ohledně konspirační teorie Colterova otce, mne už nenadchly.
Možná další případ bude o něčem mně bližším. Kdyby Deaver ubral na akčnosti a přitaženosti za vlasy, bylo by to dost dobré čtení. Takto jen 70%.

radus
18.02.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, hlavní hrdina byl sympaťák, nicméně jsem zvyklá u Deavera na větší napětí. Oceňuju, že zápletka nebyla překombinovaná, jak se tomu v posledních knihách u tohoto autora stávalo. Závěr mě navnadil na další díly, takže už se těším na další Colterovy případy.

Kami33
07.02.2020 5 z 5

Nový hrdina Colter Shaw je sympatický lovec odměn s tajemnou minulostí a určitě i s napínavou budoucností. Za mě super.

barusak1
03.02.2020 5 z 5

Můj nejoblíbenější autor a zase mi předvedl, že to umí, těším se na pokračování

Dizzy3
23.01.2020 4 z 5

Je těžké nesrovnávt s Lincolnem Rhymem.. Hlavní hrdina je sympaťák, zápletka špatná nebyla, ale že bych se od knížky nemohla odtrhnout to říct nemůžu. Chvilkama mi přišel příběh zbytečně natahovaný - nedůležité, nezajímavé odbočky. Počítačová tématika mne bohužel nebere, takže pro mě trochu španělská vesnice (kniha byla jako dárek). Ve finále mne z knihy nejvíc bavily útržky z Colterova života a zápletka s jeho otcem.

bgott
21.01.2020 5 z 5

Vedle Lincolna Rhyma a Kathryn Danceové se směle přiřadil Colter Shaw. Bavilo mě to, kniha měla spád a rozhodně jsem se nenudila ani při lince z Colterova dětství. Takže pravděpodobnost, že si přečtu další z této série ... 99%.

koki.veru
19.01.2020 5 z 5

Těšila jsem se na pokračování s Lincolnem a místo toho vydává Deaver novou sérii :-) hlavní postava se mi líbí, děj taky super a zajímavé prostředí počítačových her :-) opět,jak už to u Deavera bývá,tak napínavé až do konce :-) super knížka :-)

ctenarkaEva
18.01.2020 4 z 5

Fajn čtení, sympatický hrdina, který mi připomínal mého oblíbeného Davida Rakera. Prostředí počítačových her je pro mě neobvyklé a neznámé, ale kniha má spád.

Nelly
13.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka z pera Pana autora. Lincoln je pro mne stále jednička (je to prostě Mozek), ale Colter mu zdárně šlape na paty. Vždy mne potěší, když autor vymyslí pro hlavní postavu série i nějaký vedlejší motiv z jeho minulosti, který se pak táhne všemi díly. A i proto se na další setkání se sympatickým hrdinou moc těším.