Jančislava Jančislava komentáře u knih

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Flandila máme doma rádi. Je to ukázka toho, že se dají situace řešit i jinak. Tento díl může dětem připomínat situace, které zažily nebo třeba zažijí. To že Flandil řeší věci hlavně s maminkou mi přijde normální, když je doma a tatínek v práci. U nás jsou oba díly hodně oblíbené a často čtené.

26.04.2022 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Noo tak já nevím. Dlouho trvalo než jsem měla pocit, že tomu aspoň malinko začínám rozumět. Pro mě byla kniha zmatená a neusporadana, nedávala mi smysl. Chápu, že to byl asi záměr, ale pro mě to není ono. V knize se mi líbilo jak spisovatelka popisovala různé věci, krásná přirovnání, zajímavé nápady.
Na knihu jsem se těšila a nejen proto, že jsem se namlsala předchozí četbou, ale těšila jsem se na příběh, který kniha slibovala. Na eroticke scény jsem se i těšila, proto jsem to začala číst, ale spíše mi to přišlo někdy zbytečně vulgární a nehezke. Knihu jsem dočetla vlastně jen proto, že kolegyně to vzdala a já si rekla, že to doctu.

25.04.2022 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Od knihy jsem nic nečekala a tak jsem byla vcelku mile překvapená. Nejvíc mě bavila první a druhá část. Příjemné a spíše oddechové čtení.

07.04.2022 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Příjemná kniha, která pohladí. Nic moc jsem neočekávala a byla jsem docela příjemně překvapená.

28.03.2022 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od této autorky. Její knihy mě baví a nebaví. Při čtení jsem si říkala, že je to vlastně nic moc, ale pak jsem četla a četla a nemohla se odtrhnout. Takže vlastně se mi asi líbila. Jediné, co mi vlastně vadilo, že občas šlo špatně rozlišit kdy postava mluví nebo si to myslí. I tato kniha je spíše pochmurna, žádné veselé čtení.

16.03.2022 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Knihu jsem dostala a ležela dlouho v knihovně. Začátek knihy mě moc nebavil, bylo to nějak dokola. Když vyprávění přeskočilo na minulou generaci, bylo to zajímavější a třetí část také. Čtvrtá už nic moc. Celkově knihu hodnotím jako průměr, oddychove čtení.

07.03.2022 3 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Knihu jsem našla v knihbudce a tak jsem se rozhodla ji zkusit. Je pravda, že se kniha čte rychle, je jednoduše napsaná. Bylo to takové pohodové čtení, které už není potřeba opakovat.

23.02.2022 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha Tma mě moc nezaujala. Musím říct, že nápad to byl pěkný a zajímavý, ale nějak moc dlouhý a postupně nudný. Začátek se četl pěkně, dokonce jsem se i trochu bála, ale pak už mě to nějak přestalo bavit. Možná kdyby byl příběh kratší... Nakonec jsem se uchylila k rychlocteni, což dělám jen zcela výjimečně a preskakovala nějaké odstavce. Nápad na konec také zajímavý. No jsem ráda, že ji mám za sebou a znovu se do ní pouštět nebudu.

16.02.2022 3 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Krásný nápad, krásné fotky, krásné ženy. Škoda jen, že se z příběhů toho moc nedozvime. Některé jsou velmi stručné u některých je to lepší. Asi jsem čekala více vzpomínek, více toho z dětství. Nečekám nějaká zavratna sdělení, ale obyčejný život, a toho mi tam přišlo málo, na mě to bylo hodně strohé. Bohužel i obálka se mi při čtení rozlepila, nějak to nebylo úplně dobře vymyšlené. Jak jsem psala, kniha má krásný nápad a já moc dámám děkuji, že to, že se podelily.

03.02.2022 4 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Z prvního dílu jsem byla nadšená a tak jsem se s chutí vrhla na další díl. Noo nějak jsem nepochopila proč je vlastně napsaný, protože až na ten konec tam nebylo nic zajímavého. Je znát i jiný styl psaní. Za mě tedy nic moc ač jsem se velmi těšila, ale věřím, že závěrečný díl bude stát za to.

28.01.2022 3 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Pěkně vymyšlené, pěkně napsané a zajímavě podané. Ja jsem spokojena, kniha mě bavila a ráda se ponořím občas do děje, kde mají hlavní postavy o vše přehled, vše zvládnou a nic zbytečně nekomplikuji.

22.01.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

Příjemné čtení. Klidně bych četla dál, ale třeba Později bude nějake pokračování nebo něco podobného. Já jsem spokojená.

12.01.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Moje první kniha této autorky. Půjčila mi ji kolegyně a já hned začala číst a tak jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že to jsou povídky. Celkově se mi líbilo, jak jsou postavy popsané a jejich myšlení, každý má důvod proč se chová jak se chová.

07.01.2022 4 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Tento díl se mi líbil o něco více, dočkala jsem se vysvětlení více věcí, které nebyly úplně jasné. Teď jen čekat na další.

28.12.2021 5 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Mě se kniha vcelku líbila. Při čtení jsem se nenudila a zajímalo mě, jak to bude dál. Pravda, konec byl trochu rychlejší, ale vlastně to ani nevadilo. Mě tento styl psaní celkem vyhovuje. Za mě spokojenost.

01.12.2021 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Knihu jsem si koupila na bazaru a nic zvláštního jsem vlastně ani nečekala. Nakonec mě čtení bavilo a našla jsem si tam i pár zajímavých vět, které jsem si četla několikrát. Líbí se mi příběh a svět, který je tam vytvořen. Postavy jsou trochu předvídatelné a některé scény také, ale nijak mě to nerusilo. Při koupi jsem nevěděla, že to má ještě druhý díl, zvažovala jsem zda se do něho pustit a nakonec si ho na bazaru koupila tak uvidím, ale že má vyjít ještě třetí díl... Doufám že víc jich nebude.

24.11.2021 5 z 5

Kniha je rozhodně zajímavá a dobře napsaná. Tušila jsem, že to v Číně mají hodně těžké, ale když to člověk čte, zjisti, ze jeho představy byly hodně daleko od reality.

07.11.2021 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Od knihy jsem neměla velká očekávání, vlastně jsem ani neviděla film a tak jsem byla příjemně překvapena. Kniha se čte moc hezky, krásně popsany ranč a okolí. Konec bych tedy raději jiný, ale i tak jsem moc spokojená.

14.10.2021 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Další pěkná kniha od mě oblíbené autorky. Začátek mi ani nedovolil usnout, jak mě to bavilo. Pak tempo trochu pokleslo a ač byl konec trochu předvídatelny byla jsem spokojená. Moc děkuji.

02.10.2021 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Knihu jsem nedocetla a tak nehodnotím. Dělám to jen výjimečně, že knihu odlozim. Měla jsem ji pujcenou od kolegyně, která na ni slyšela chválu a tak si ji pořídila, ale také se jí nelíbila. Za mě to bylo takové nijake a hlavní postava mi také úplně nesedla.

20.09.2021