Z vůle Luny

Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila... Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí. P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí společníci i země samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354843/z-vule-luny-zbt-354843.png 4.2110

Příběhy z nového světa (1.)

Moon Chosen (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Kniha Z vůle Luny

Anett17

Stále váhám jestli dát knize 4 nebo 5 hvězdiček. Abych pravdu řekla tak mi to připomínalo začátek knihy a ne plnohodnotný díl. Už od začátku víte, že se ti dva do sebe zamilují, jenže potom jste na nějaké 350. stránce a začnete si říkat jestli se ti dva v tomhle díle vůbec potkají, jak nám slibovala anotace. Je pravda, že se kniha někdy pořádně vlekla, naštěstí to nebyl zas tak velký problém, protože autorka píše čtivě a 600 stáne uběhne an nevíte jak. Za mě mohla být kniha kratší, ale i přesto mě velmi bavila. Příběh lidí, kteří se obracejí k přírodě byl originální a samozřejmě jako valná většina jsem si i já oblíbila Rigela. Nejvíc mě bavilo posledních 200 stran, díky kterým se neskutečně těším na pokračování.

Čtenářka602

Naprosto super kniha!!
Děj mne naprosto uchvátil, až úplně vyrazil dech. Ze začátku jsem si myslela, že Nik bude pěkný kvítko, ale naštěstí jsem se zmýlila. Není nic co by mi na knize nesedlo. Já miluji knihy a tahle byla naprosto skvělá. Kdybych mohla dám i víc hvězdiček. Moc se těším na další díly..

Vřele doporučuji!!!♡♡♡

Damonka12

Knihy jsem se nejprve bála, ale nebylo proč, je úžasná. Líbí se mi jak postupuje pozvolna a na začátku je vše vysvětleno, aby se čtenář mohl vcítit do děje a věděl jak funguje jejich svět. Těším se na druhý díl.

Roniet

Knížku jsem si vybrala kvůli nádherné obálce s kouzelným vlkopsem. Když jsem jí poprvé otevřela, byla jsem zklamaná. Po přečtení několika kapitol jsem si řekla, že jsem zbytečně utratila peníze. Knížku jsem zavřela a dala se do čtení jiného dílka. Po několika měsících jsem si řekla, že tomu dám další šanci. Nudnou (podle mě) část, kterou jsem si tak nějak pamatovala jsem přeskočila a ono přišlo “štěně” a já byla zamilovaná. Knížku jsem přelouskala jedním dechem. Téma propojeni mezi člověkem a psem mě fascinuje. Takže za mě přes počáteční slabotu super kniha.

Terez2002

Kniha se mi dobře četla, autorka nádherně popisuje vztah mezi psem a člověkem. Léčitelské schopnosti byly krásně a jednoduše popsány, až na pár výjimek. Najde se i pár dechberoucích a akčních scén, to oceňuji.
Autorka pojala příběh tak, že oba kmeny nejprve popsala zvlášť, z jejich úhlu pohledu a teprve potom jejich osudy spojila skoro na konci knížky, to mi nepřišlo jako dobrý nápad. Jsou tu i části knihy, které jsou pochopitelné až na samotném konci což se zdá být matoucí, když nechápete co se děje uprostřed knížky, přesto děj skončil s otevřenou zápletkou, s pokračováním na další díl.
Postavy se celou dobu knížky vyvíjejí, Mari není tou samou osobou jako na začátku stehen tak i mnoho dalších postav a to se mi opravdu líbilo.
Knížku doporučuji fanouškům fantasy, mě kniha oslovila a jsem zvědavá jak tuto sérii autorka zakončí.

Ninde
22.12.2018odpad!

Nedočetla jsem.
Kdyby se tady dal dát půl hvězdičky,tak dám jeden a půl za krasnou obálku.
Příběh mě nebavil a nedokázala jsem se vůbec začíst.
Možná někdy se ke knize vrátím.

andrejci
25.11.2018

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Na tenhle jsme e čekala dlouho a opravdu se to vyplatilo. Moc se mi líbil ten svět ve kterém žijí. Vztah se psy a oddanost Luňe. Můžu jenom doporučit.

lucie7986
03.11.2018

Z počátku jsem se ztrácela, ale postupem času to bylo čím dál tím lepší a lepší. Teď se nemohu dočkat dalšího dílu.

terkus475
22.09.2018

Už se těším na další díl.

hasič
09.09.2018

Musím říct, že ze začátku jsem byla zmatená a děj žádný, ale od poloviny knihy jsme nemohla knihu odložit. Je pravda, že hlavní postava měla až přes příliš schopností a nelíbilo se mi, že zavrhla svůj klan, ale i tak příběh hodnotím kladně. Autorku obdivuji pro její fantazii. Těším se na další díl.

Lucky_one
15.08.2018

Ze začátku jsem měla trošku chaos v tom, co se to vlastně děje ... brzy se to ale zlepšilo a všechno ostatní bylo luxusní. :) Miluju takovýhle typ příběhů, nádhera. Nemůžu se dočkat pokračování - tohle byl jen základní kámen.

MichaelaMisule
10.08.2018

Začátek knihy byl trochu chaoticky jak nejsou označeny kapitoly jménama z jakého pohledu je to psaná. Taky mi tam chybělo lepší popis postav a okolí do ze je kniha psaná v čase budoucím jsem zjistila víc jak po půlce.
Ze začátku jsem měla opravdu problém se tím prokousat. Od poloviny začala být kniha už lepší a konečně se to trochu uspořádali a začalo se něco dít i když ta opravdová akce byla asi až v poslední čtvrtině. Osobně jsem zvědavá na další díl protože série Škola noci je pro mě srdeční záležitost tak určitě nepropásnu ani další knihu od této autorky, a také jsem zvědavá jak tento příběh dopadne.

N2005
09.08.2018

skvělá knížka nemohla jsem se od ni odtrhnout přečetla jsem ji za jeden den

pejty
25.06.2018

Na této knize mi vadilo, že úvod byl tak na 100 stránek, pak 200 stránek se pořádně nic nedělo. Pak se dalších 200 stránek připravovalo na konec a pak se vše důležité odehrálo prakticky během chvilky na posledních 100 stránkách.

Na druhou stranu musím říct, že se mi moc líbil svět, který autorka vytvořila, a i příběh byl celkem zajímavý, ale bohužel se moc táhl a tak mi kniha trvala přečíst neskutečně dlouhou dobu. Ale pokud bude autorka pokračovat ve psaní příběhu z tohoto světa, tak se myslím máme na co těšit. Nakonec totiž musím říct, že si pro to půdu připravila velice dobře.

Nuray
06.06.2018

Knížku jsem dostala v únoru. Do května (do zkoušek) jsem se snažila ji přelouskat. Bohužel. Jak jsem schopná knížku přečíst za 2 dny, tuhle jsem nepřečetla za 2,3 měsíce. Prostě jsem se zasekla lehce za polovinou a nic. Nebavilo mě to. Není to dějově o ničem. :-( svět by byl hezky vymyšlen, ale to je tak vše. Očekávala jsem od toho mnohem více.

LilianaFalcon
31.05.2018

Na můj v kus se ten začátek strašně moc vlekl. Zajímavé to začalo být až okolo 80 stránky a děj se rozjel teprve v polovině. Chtělo by to zkrátka větší tah na bránu, aby čtenář neměl nutkání knížku odložit.
A Mari byla... no nevím, na jednu stranu obdařená mocí, jako nikdo jiný, na druhou stranu pěkná kravka. Jedna věc je být tvrdohlavá a druhá věc je nepomoct kmeni, ve kterém, vyrůstala. To je tak dětinské a sobecké, že takovou hlavní hrdinku si nedokážu zrovna zamilovat.
Každopádně psí kumpáni byli super :-) To se autorce povedlo.

Lucik100
21.05.2018

Mari byla podle mého až moc dokonalá a mocná, než bylo třeba, ale jinak byla knížka super a těším se na další díl.

trynitrix
13.05.2018

Tak tohle bude velký oříšek i když jsem se těšila na knihu od spisovatelky tak tohle bylo něco děsivého aspoň ten začátek mno možná až do půlky jsem pořád byla nějak mimo a spíš mě to nudilo dala bych méně ale 3* za Mari a Soru a za závěr který mě přinutí si přečíst další pokračování možná ,jelikož jsem byla nějak pak zmatená z epilogu :-D

koala
24.04.2018

Osvěžující, jiná fantasy ... zajímavě vykreslené světy Poutníků (Hrabošů), Lesního kmene, Lovců kůží. Moc se těším na další díl. Krásná obálka jako bonus.

KerolWH
15.04.2018

Dávám 4 hvězdy, a to pro ten chaotický začátek, kdy jsem měla chuť knihu odložit. Bylo to tu psáno už mnohokrát, ale po jedné čtvrtině knihy se konečně píše o něčem, co pomalu začíná dávat smysl a mně, jako čtenáři to tak začíná připomínat příjemné čtení. Krásné vyprávění, zajímavý děj a podle epilogu bude 2. díl napnutější, než kšandy.

Fukna
16.03.2018

Výborná kniha. Začátek nic moc ale pak jsem měla velký problém knihu odložit. Už se moc těším na pokračování. Nevíte někdo kdy vyjde? :)

Nogis
28.02.2018

nevíte prosím kdy má vyjít pokračování? Tuším sun warior se to jmenuje... :D
První díl se mi velice líbil a nemohu se dočkat pokračování. Kdyby šlo dát více než 5 hvězdiček tak dám 6 už jen pro to, že to má být trilogie na rozdíl od ostatních serii :-)

AnnaPodivinská
28.02.2018

Na začátku knihy jsem přečtla asi tři kapitoly a odložila ji, což byla podle mě veliká chyba, knihu jsem si velice oblíbila a určitě se řadí mezi mé nejoblíbenější, určitě ji všem doporučuji a už se moc těším na druhý díl

IvankaM
24.02.2018

P. C. Cast naprosto miluju, proto jsem se na její sólovou sérii strašně těšila.
Ale pro Kristovy rány, tohle bylo hodně špatný.
Přímá řeč byla naprosto nepřirozená, do půle knihy děj skoro vůbec neubíhal. Alepsoň se to četlo rychle.
Konečně mě to chytlo až na nějaké straně 400.

Halka2
23.02.2018

Z vůle Luny od P.C. Castové je dystopická fantazie tak originální, tak děsivá až mrazí. Na druhé straně okouzluje svou věrností, vůlí přežít, svou krásou a propracovanými postavami. Netrpělivě budu očekávat další díl. Doporučuji.

majka45
13.02.2018

Začátek je úplně děsný !co to je čtvrtina knihy, kdy už prý je úžasná?!

Doosi
13.02.2018

Ze začátku jsem se musel přemáhat, abych četl dál. Ale tak od 1/4 knihy to šlo už samo. To jsem měl zase problém knihu odložit :D Úžasný příběh a těším se na další díl. :)

Endy666
11.02.2018

Kniha mě vyloženě uchvátila. Když jsem na ni narazila, tak mě okouzlila ne jen vzhledově ale i obsahem. Je neuvěřitelné jak autorka dokáže vymyslet něco tak jedinečného, nového.. Tato kniha je opravdu mistrovským dílem autorky s dokonalou představivostí a tvůrčími schopnostmi. Dlouho jsem nenarazila na tak báječnou knížku. Všechna čest..

Suzuki
10.02.2018

jedna hvězda dolů za ten otřesný začátek.. Musela jsem se přemáhat abych knihu neodložila.. Ale když si Mari vybral ten ovčák tak už se to četlo samo :) těším se na další díl

libikkk
09.02.2018

Kniha se mi velice líbila, líbí se mi pouto člověka a psa popřípadě pumy. Stejně jako autorčiny předchozí knihy se tato četla skoro sama. Vtáhla do děje a nepustila. Už teď se těším na pokračování, doufám, že bude co nejdříve.

pohádky pro dívky

Phyllis Christine Cast