Z vůle Luny

Z vůle Luny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354843/mid_z-vule-luny-zbt-354843.png 4 222 60

Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila... Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí. P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí společníci i země samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Moon Chosen , 2016

martina7417
21.02.2020 5 z 5

Zpočátku jsem měla velké problémy se do knihy začít (stejný problém jsem měla i u série Škola noci), a byla jsem zmatená o čem ta kniha vlastně je. Avšak během pár stránek mě kniha zcela pohltila a četla se jedním dechem. Do hlavní hrdinky Mari a jejího příběhu jsem se dokázala neskutečně vcítit. Růst charakteru ,,kamarádky,, Sori byl předvídatelný (jako u Afroidy ze školy Noci) sice ze začátku mrcha, ale časem ji má člověk prostě rád. A Nik .. :) a pak pan žoldák se svou rysí číčou .. nato ja sním to dopadne se nejvíc těším.. a doufám že třetí díl bude brzy v prodeji, páč ten druhý dám velmi rychle .. jo no prostě můj šálek kávy a totální relax od světa

Damonka18
07.02.2020 5 z 5

Na pohled si určitě řeknete, že je to kniha o vlkodlacích. Teda aspoň mě to napadlo. Ale určitě jsem netušila, že se z ní vyvrbí tak skvělá a čtivá kniha. Začátek mě moc nenadchnul, protože každá kapitola bylo o někom jiném. Chápu, že autorka nás chtěla světem provést, ale celkem mě to mátlo. Pak jak se to ustálilo na Nika a Mari to bylo skvělé. Uznávám, že na pár místech jsem to chtěla vzdát, protože to bylo nechutné. Na druhou stranu mě přišla i zábavná. Hned se pouštím do druhého dílu.

kalinkacz
12.09.2019 3 z 5

Tato série má rozhodně potenciál... Svět, námět i postavy byly super... Samotný děj ale za mě trošku pokulhával... Myslím si, že autorka mohla text trošku osekat a díky tomu by bylo vše akčnější... To je ale jen můj pohled na věc, protože vím, že spousta lidí má pomalejší fantasy ráda... Já se do dalšího dílu nijak nehrnu, ale autorka je hodně oblíbená, takže své čtenáře mít vždy bude...

Cometka
12.08.2019 5 z 5

Jak začít, obálka je krásná, anotace mě málem odradila a s první stránkou mě příběh vtáhl tak, že jsem měla problém jít aspoň na pár hodin spát. Rozhodně doporučuji. Autorka vykreslila svět kmenů jako vždy bravurně a čtenář (já tedy rozhodně) má pocit, že je v centru dění. Těším se na další díl!

sedmula
12.06.2019 5 z 5

Ten příběh mě uchvátil a vtáhnul do děje. Netrpělivě jsem čekala na další díl.

bartule
03.04.2019 5 z 5

Super začátek série. Originální téma, bezvadně popsaný svět, svižně plynoucí děj, prostě hodně prima počtení :-)

ydnac
01.04.2019 1 z 5

Bohužel tato kniha mě vůbec nebavila, musela jsem se nutit, abych přečetla aspoň těch 200 stran a pořád jsem čekala, že přijde něco...ale nuda. Knihu jsem zatím nedočetla snad jen jednou a toto je druhý případ.

Zoui
22.03.2019 2 z 5

Po lákavé obálce a textu ze zadní strany se dostavilo velké zklamání. Za mě nebyla moc čtivá, musela jsem se k jejímu dočtení hodně přesvědčovat. Občas tam byly i naprosto zbytečné úryvky. Možná když by se vyškrtaly a kniha se dostala na nějakých 350stran bylo by to lepší.

Čtenářka602
15.02.2019 5 z 5

Naprosto super kniha!!
Děj mne naprosto uchvátil, až úplně vyrazil dech. Ze začátku jsem si myslela, že Nik bude pěkný kvítko, ale naštěstí jsem se zmýlila. Není nic co by mi na knize nesedlo. Já miluji knihy a tahle byla naprosto skvělá. Kdybych mohla dám i víc hvězdiček. Moc se těším na další díly..

Vřele doporučuji!!!♡♡♡

Damonka12
15.01.2019 5 z 5

Knihy jsem se nejprve bála, ale nebylo proč, je úžasná. Líbí se mi jak postupuje pozvolna a na začátku je vše vysvětleno, aby se čtenář mohl vcítit do děje a věděl jak funguje jejich svět. Těším se na druhý díl.

Roniet
07.01.2019 4 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli nádherné obálce s kouzelným vlkopsem. Když jsem jí poprvé otevřela, byla jsem zklamaná. Po přečtení několika kapitol jsem si řekla, že jsem zbytečně utratila peníze. Knížku jsem zavřela a dala se do čtení jiného dílka. Po několika měsících jsem si řekla, že tomu dám další šanci. Nudnou (podle mě) část, kterou jsem si tak nějak pamatovala jsem přeskočila a ono přišlo “štěně” a já byla zamilovaná. Knížku jsem přelouskala jedním dechem. Téma propojeni mezi člověkem a psem mě fascinuje. Takže za mě přes počáteční slabotu super kniha.

polaris
02.01.2019 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, autorka nádherně popisuje vztah mezi psem a člověkem. Léčitelské schopnosti byly krásně a jednoduše popsány, až na pár výjimek. Najde se i pár dechberoucích a akčních scén, to oceňuji.
Autorka pojala příběh tak, že oba kmeny nejprve popsala zvlášť, z jejich úhlu pohledu a teprve potom jejich osudy spojila skoro na konci knížky, to mi nepřišlo jako dobrý nápad. Jsou tu i části knihy, které jsou pochopitelné až na samotném konci což se zdá být matoucí, když nechápete co se děje uprostřed knížky, přesto děj skončil s otevřenou zápletkou, s pokračováním na další díl.
Postavy se celou dobu knížky vyvíjejí, Mari není tou samou osobou jako na začátku stehen tak i mnoho dalších postav a to se mi opravdu líbilo.
Knížku doporučuji fanouškům fantasy, mě kniha oslovila a jsem zvědavá jak tuto sérii autorka zakončí.

Ninde
22.12.2018 odpad!

Nedočetla jsem.
Kdyby se tady dal dát půl hvězdičky,tak dám jeden a půl za krasnou obálku.
Příběh mě nebavil a nedokázala jsem se vůbec začíst.
Možná někdy se ke knize vrátím.

andrejci
25.11.2018 5 z 5

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Na tenhle jsme e čekala dlouho a opravdu se to vyplatilo. Moc se mi líbil ten svět ve kterém žijí. Vztah se psy a oddanost Luňe. Můžu jenom doporučit.

lucie7986
03.11.2018 5 z 5

Z počátku jsem se ztrácela, ale postupem času to bylo čím dál tím lepší a lepší. Teď se nemohu dočkat dalšího dílu.

terkus475
22.09.2018 5 z 5

Už se těším na další díl.

hasič
09.09.2018 3 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem byla zmatená a děj žádný, ale od poloviny knihy jsme nemohla knihu odložit. Je pravda, že hlavní postava měla až přes příliš schopností a nelíbilo se mi, že zavrhla svůj klan, ale i tak příběh hodnotím kladně. Autorku obdivuji pro její fantazii. Těším se na další díl.

Lucky_one
15.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku chaos v tom, co se to vlastně děje ... brzy se to ale zlepšilo a všechno ostatní bylo luxusní. :) Miluju takovýhle typ příběhů, nádhera. Nemůžu se dočkat pokračování - tohle byl jen základní kámen.

MichaelaMisule
10.08.2018 4 z 5

Začátek knihy byl trochu chaoticky jak nejsou označeny kapitoly jménama z jakého pohledu je to psaná. Taky mi tam chybělo lepší popis postav a okolí do ze je kniha psaná v čase budoucím jsem zjistila víc jak po půlce.
Ze začátku jsem měla opravdu problém se tím prokousat. Od poloviny začala být kniha už lepší a konečně se to trochu uspořádali a začalo se něco dít i když ta opravdová akce byla asi až v poslední čtvrtině. Osobně jsem zvědavá na další díl protože série Škola noci je pro mě srdeční záležitost tak určitě nepropásnu ani další knihu od této autorky, a také jsem zvědavá jak tento příběh dopadne.

N2005
09.08.2018 5 z 5

skvělá knížka nemohla jsem se od ni odtrhnout přečetla jsem ji za jeden den

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

P. C. Cast (p)
americká, 1960