Zaříkávač koní

Zaříkávač koní

Pod modrým nebem Montany se setkávají hrdinové příběhu zraněného koně, zmrzačené dívky, ctižádostivé matky a "zaříkávače koní", člověka, který dokáže léčit divoké, neovladatelné koně. Grace je jediné dítě Annie Gravesové, šéfredaktorky prestižního newyorského časopisu, a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji čtyřicetitunový nákladní vůz, se však životy všech členů rodiny obrátí vzhůru nohama. Dívka i kůň nehodu přežijí, ale Grace je těžce postižená a Tulák tak vážně zraněný a především traumatizovaný, že i veterinář, který mu zachránil život, lituje, že ho nezastřelil. Annie však odmítá dát zběsilého koně usmrtit, neboť cítí, že pokud by to udělala, něco by zemřelo i v její dceři. Vydává se tedy s Grace a Tulákem na zoufalou pouť přes půl Ameriky do Montany, kde žije rančer Tom Booker. Tento "zaříkávač koní" je patrně jediným člověkem, který může koně uzdravit. A tam, v kraji plném mimořádné krásy, se odehraje drama, jehož hrdinové hledají lásku, porozumění a naději... Román proslavilo stejnojmenné filmové zpracování s Robertem Redfordem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/6733/zarikavac-koni-SqW-6733.jpg 4.5251

The Horse Whisperer (2002)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Polinka92

Milionkrát lepší než film. Moc pěkný příběh...

Barbara182

Když jsem knihu četla před lety, tak se mi hrozně moc líbila a dlouho jsem si ji nesla v sobě, ale teď jsem jí nějak nemohla přijít na chuť, hlavní postava Annie mě rozčilovala a měla jsem pocit, že Toma nepokrytě využívá (i když ani ten se mi tentokrát nezdál jako bůhvíjaký svatoušek), zkrátka to vůbec nebylo ono a pořád se z toho nemůžu vzpamatovat, že mám z knihy dva tak naprosto různorodé zážitky :-(

ber-tram
07.12.2017

Ohleduplná a laskavá a obětavá, takovými slovy bych ocenil knížku, která se důstojně brání pohrdavému přívlastku »červená knihovna« a zrovna tak jednobarevnému vyústění do sladkobolného happyendu. Osazenstvo (lidské i zvířecí) rádo hloubá a zpytuje, a autor mu pokradmu nešilhá přes rameno, jen aby čtenář cosi vytušil, nýbrž se v niternostech pozorně vyznává, aby si čtenář veškeré myšlenkové pochody jaksepatří prožil. 40/17

stumpy
25.10.2017

Lepší než film, jiný konec a daleko poutavější rozpracování postav. Ale na film se taky ráda kouknu.

pavčape
29.06.2017

Jedním slovem nádherné! Vrátila jsem se ke knize nyní podruhé a věřím, že se k ní vrátím i v budoucnosti. Krásný, dojemný příběh lidí a zvířat posazený do prostředí nedotčené přírody. Kdo nečetl, ať neotálí. Já jistě sáhnu po dalším Evansovi, už jen pro srovnání.

Kerberos
26.06.2017

Krásný příběh,krásný film.

Dikyld
23.06.2017

Jak už tady zaznělo, knihu jsem sice nepřečetla jedním dechem, ale byla velice outavá a ráda se k ní i v budoucnu vrátím už jen díky autorovu vyjadřování, stylu a dokonalému popisu.

Mruskulka
23.04.2017

Naprosto krásný příběh, který skončil tak, jak jsem nečekala. Ze začátku mě překvapilo, že autor používá podrobný popis věcí a vyděsilo mě to, ale nakonec to bylo k užitku a já si příběh moc užila. Po téhle knížce doufám, že film nebude zklamáním.

StihOMam
16.04.2017

Prekvapila me sila pribehu. Souzneni dusi (lidskych i zvirecich), prekonavani strachu, hledani cesty a prepisovani zlych dennich mur jsou temata ze zivota. Okoreneno prostredim a traumatickym zazitkem pusobi vsechno tak zive a bolestive, ale presto chcete vic. Krasny roman.

Hanjimka
13.04.2017

Nádherná kniha se strhujícím příběhem.

JustWomen
22.03.2017

Krásné čtení - sympatické postavy, koně, příroda, láska. Dojemný příběh, jen ten konec trochu neuvěřitelný ...

Dominice
15.03.2017

Moc krásná knížka, hltala jsem jí stránku po stránce, a hodně mě překvapil konec. Dřív jsem viděla film, a spojovala jsem si postavy s herci, kteří ve filmu hráli. Ale to vůbec nevadí. Jak říkám knížka skvělá

intelektuálka
27.02.2017

Rozdílné světy zaříkávače koní a ambiciozní redaktorky se spojí a obohatí to každého z nich - i traumatizovanou Grace. Doporučuji!

Znedla
25.02.2017

Z počátku mi kniha přišla dost rozvláčná, ale pak věci nabrali ten správný spád a konec jsem dočetla jedním dechem. Někdy těsně před koncem mi proletělo hlavou, jestli náhodou kniha nedopadne tak, jak dopadla...
Příběh se mi moc líbil, jen český překlad měl občas mouchy.

Gretka66
07.02.2017

Mám ráda knihu i film.

RyxiraAmyGinger
30.01.2017

Hodně dojemné, stejně jako film.

venacava
12.12.2016

Musím přiznat, že tato kniha mě neokouzlila, dočetla jsem ji, ale to je vše.

sazamala
29.10.2016

Krásná knížka,možná o trochu lepší než film,i když ten je samozřejmě také moc pěkný.

optimistka
26.09.2016

Velmi pěkně popsaný příběh - podrobně, nechyběla žádná informace, vše do sebe smysluplně zapadalo, přesto poutavě. Knížku jsem sice nečetla jedním dechem, ale ráda jsem se k ní vracela. Konec je odlišný než ve filmu a byla jsem jím zklamaná. Ovšem život takový je - dějí se věci, které se leckdy nedají ovlivnit, a bolí... Velmi se mi líbily obraty, s nimiž jsem se v knížkách ještě nesetkala. Nejvíce mě zaujalo: "... koně pili z tůně své vlastní obrazy." A odnesla jsem si úžasnou definici při potřebě vyjádření přání věčnosti u právě prožívaného okamžiku nesmírné krásy, lásky, radosti, spokojenosti atd.: "Jak si Frank přál, aby teď mohlo trvat navždy a jak jejich táta řekl, že navždy je jenom dlouhá šňůra samých teď, jak přicházejí za sebou." Přestože příběh filmu věrně kopíruje knížku (až na samý závěr), k přečtení rozhodně doporučuji.

Půca4
08.09.2016

Do teď nevím, co si o knize myslet... film jsem viděla už kdysi dávno a tak jsem se nyní rozhodla pro knihu. Ne jednou jsem uronila slzu, například u popisu samotné nehody, která byla skutečně do detailů.
Absolutně miluji tyhle knížky z prostředí ranče a hlavně okolí koní, takže jsem byla naprosto uchvácená! Ale pořád mi leží v hlavě a nemůžu se nějak vyrovnat s koncem. Vlastně mě strašně zklamal. Nevím, jestli jsem chtěla (*spoiler*), aby spolu Tom s Annie byli nebo ne, ale to, že se Tom zabil mohlo přece jen prostě dopadnout jinak.
A druhá věc co mi ležela v hlavě je, proč se autor několikrát v knize zmínil o vlcích, když tam nakonec žádnou roli nehráli :DD Je to detail, jen jsem prostě pořád čekala nějakou scénu a nic.
Každopádně, protože já romány moc nečtu a asi jsem od knížky čekala víc, tak dávám 3*

Reneax
11.07.2016

Kniha se mi moc nelíbila jelikož byla napsana z více pohledu což nemám rada

bergerova
24.06.2016

Nalezla jsem ji u kamarádky v knihovně.Po přečtení jsem žasla, napínavé, dojímavé .Nádherné

denča1000
22.06.2016

Kniha, která není úplně tak totožná jako film Zaříkávač koní, což jsem čekala, že bude. Nejvíc mě mrzelo, že v knize bylo pozměněno jméno místo filmového Pilgrima na Tuláka, což mě ihned trošku popudilo.Přesto děj je totožný. Kniha se mi líbila a určitě bych ji doporučila ostatním. Přesto,že to je román, možná se děj mohl trošku více zaměřovat na nápravu Tuláka a dění kolem farmy a koní, než na románek mezi Annie a Tomem. Přesto si knihu ponechám a ráda si ji přečtu znovu.

Tess.96
18.06.2016

Pro mě je to zatím největší zklamání v tomhle roce. Už jen kvůli hodnocení a doporučení od mé kamarádky jsem čekala opravdu něco výjimečného a krásného. Hned ze začátku mi bylo jasné, že tohle mi zrovna moc nebude sedět na tělo. Autor má zvláštní styl psaní a podle mého názoru se spíše věnuje věcem okolo a zbytečným popisům než hlavní dějové lince. Románek mezi Annie a Tomem byl jako od Rosamunde Pilcher, ale alespoň tam bylo nějaké vzrušení. S koncem jsem spokojená i nespokojená. "Líbila" se mi smrt Toma, jak to autor zpracoval do světa divokých koní, ale to s tím dítětem mi přišlo trošku přehnané.

zuzi.kovar
24.05.2016

Kniha se mi líbila až na ten podivný konec, přeci jen preferuji filmové zpracování. A nechci autorovi sahat do svědomí, ale psychologie koní je trochu jiná.

sgjoli
07.05.2016

I já jsem nejdříve viděla film a až poté četla knihu. A přestože film je úžasný, i u mne kniha vede na plné čáře! Začátek je možná trochu pomalejší, ale čím víc se člověk noří do příběhu, tím je těžší a těžší knihu odložit, jak moc čtenáře vtáhne do sebe.

Zároveň si na začátku člověk říká, že námětem asi bude práce zaříkávače koní a že téma "vztah člověka a zvířete" bude tím hlavním, co kniha čtenáři dá, ale není to tak úplně pravda. Evans nám vedle tohoto tématu také nabízí silné a citlivě napsané lidské drama, které ve čtenáři po přečtení knihy zůstane ještě dlouho.

Za mne spokojenost a rozhodně doporučuju!

evelýny
28.04.2016

Tuto knihu jsem měla v knihovně dost dlouho nepřečtenou, protože jsem viděla dříve film a myslela jsem si, že příběh znám a tudíž mě kniha nebude zajímat. CHYBA!!!!! Konec knihy mě fakt paralyzoval a jsem ráda, že jsem si na ni udělala čas.
Takže, kdo váháte s přečtením knihy, tak nekoukejte a začněte číst. Stojí to za to.

petra4080
11.03.2016

Velice smutná kniha, krásné zpracování, zajímavý vývoj hlavní hrdinky.

rarášek
11.02.2016

Tuhle knihu jsem četla už dávno, ale pořád si ještě pamatuji, jak se mi moc a moc líbila. Postupně se v příběhu sbližují dcera Grace se svou matkou Annie, Annie s Tomem, navrací se ztracená důvěra a zaceluje se natržený vztah mezi Grace a Tulákem. Tuhle knihu jsem četla dřív než jsem viděla film a když jsem pak viděla film byla jsem trochu zklamaná a musím napsat, že kniha je rozhodně lepší. To, že tam něco sem tam z knihy chybělo jsem skousla, ale oni úplně to úplně usekli a ten knižní konec tam vůbec není a to se mi na tom právě nelíbí. Ten konec byl velmi tragický, ale byl i šťastný, jeden život ukončen a nahrazen novým. Nejšťastněji to rozhodně skončilo pro Grace a Tuláka. :)

EvelinH
20.11.2015

Úžasná kniha, mám první vydání a přečetla jsem jedním dechem a ne jednou. Slzy, radost, romantika, láska, realita denního života. Je tam vše. Kniha rozhodně lepší než film. Na rozdíl od filmu má kniha konec reálný jako ze života, ne sladký americký...