Zaříkávač koní

Pod modrým nebem Montany se setkávají hrdinové příběhu zraněného koně, zmrzačené dívky, ctižádostivé matky a "zaříkávače koní", člověka, který dokáže léčit divoké, neovladatelné koně. Grace je jediné dítě Annie Gravesové, šéfredaktorky prestižního newyorského časopisu, a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji čtyřicetitunový nákladní vůz, se však životy všech členů rodiny obrátí vzhůru nohama. Dívka i kůň nehodu přežijí, ale Grace je těžce postižená a Tulák tak vážně zraněný a především traumatizovaný, že i veterinář, který mu zachránil život, lituje, že ho nezastřelil. Annie však odmítá dát zběsilého koně usmrtit, neboť cítí, že pokud by to udělala, něco by zemřelo i v její dceři. Vydává se tedy s Grace a Tulákem na zoufalou pouť přes půl Ameriky do Montany, kde žije rančer Tom Booker. Tento "zaříkávač koní" je patrně jediným člověkem, který může koně uzdravit. A tam, v kraji plném mimořádné krásy, se odehraje drama, jehož hrdinové hledají lásku, porozumění a naději... Román proslavilo stejnojmenné filmové zpracování s Robertem Redfordem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/6733/zarikavac-koni-SqW-6733.jpg 4.5286
Vydáno, Ikar (ČR)

The Horse Whisperer, 2002

Kniha Zaříkávač koní

pavlinka0250

Krásná kniha, opravdu krásná. Nemám co vytknout.
*****

Abroš

Hezký,ikdyž trochu smutný příběh z krásného prostředí

LunaL.

Hezky psaná kniha s moc hezkým, i když smutným příběhem.
Divila jsem se, jak se film řídil knihou, to moc nebývá zvykem. Jen konec pozměnili, proto kniha překvapí i ty, kteří viděli nejdřív film.

lucka1998

Podle mého názoru výborná kniha, která má skvělý děj. Klidně bych této knize dala 7 hvězdiček.

Fannibal180

Knihu jsem četla v anglickém jazyce. A upřímně to není nic pro mně. Ale určitě to není špatná kniha.

VasnivaCtenarka
20.11.2019

Kdo by neznal stejně jmenovaný film, že? A kdo by ten film neměl rád, že? :) Na tuto knihu jsem se chystala opravdu dlouho. Když jsem ji někde na internetu našla za velmi dobrou cenu, okamžitě jsem po ni lapla a hned se pustila do čtení.
Musím uznat, že kniha je stejně kouzelná jako film. Konec mě ale úplně překvapil. Doslova. Vůbec jsem nečekala, že kniha bude mít jiný konec než film. Jste zvědaví? Tak si knihu přečtěte :)

Szekynka
02.10.2019

Nejdřív jsem kdysi dávno viděla film. Už kdysi mi přišlo, že mi ve filmu nějaké věci úplně nesedí. Když se mi nedávno dostala kniha do ruky rozhodla jsem se, že si jí přečtu s tím, že jsem doufala, že nějaké mezery, co byly ve filmu budou vyplněny. A ano stalo se. Tohle je přesně ten případ, kdy je kniha někde úplně jinde než film. Redford sice dodal filmu na atraktivnosti, ale knížka je pořád lepší. Je velmi čtivě a citlivě napsaná. Představení hrdinů a jejich charakterů je suprově vyobrazeno a tím mi byli hrdinové velmi blízcí.

Pohádkové zasazení ranče do prostředí Montany mi učarovalo, stejně tak jako celý příběh s tragickým začátkem i koncem. Myslím, že v knize se všechen ten smutek, zklamání, boj se sebou samým, rodinné vazby a vztahy podařilo lépe vystihnout. Celkově tahle kniha se pro mě stala trochu srdcovou záležitostí. Koně byly dlouhou dobu součást mého života a už navždycky budou součástí mého srdce. Také jsem chodila s kamarádkou ke koním, po přečtení knihy jsem vzpomínala na některé situace, které kdyby se zvrtly byly bychom s kamarádkou tomuhle příběhu docela dost blízko.

Ainyska
16.08.2019

Pokud vidím film a má knižní předlohu, málokdy se do knihy pustím. Protože Zaříkávač koní je moje srdcová záležitost, chtěla jsem znát i knihu.

O knize jsem slyšela, že má jiný konec, než ve filmu a možná taky proto mě tak zajímala. Dlouho jsem se k ní nedostala, až teď nastal její čas. V knize bylo hodně informací, které mi vyplnily mezery ve filmu. Teď znám ten příběh jaksi komplexně. Bohužel knižní konec na mě působí docela rozporuplně. Na jednu stranu jsem ráda, že to tak skončilo, ale konec ve filmu je také dobrý a dává prostor pro další díl, který už bohužel nevznikne. Je to škoda. V knize jsou naznačeny některé tréninkové metody, které se používají i dnes. Byly zde myšlenky, které mi možná něco přinesou v praxi.

Zkrátka a dobře na Zaříkávače koní ať už filmového, nebo knižního, snad nikdy nezanevřu.