Zaříkávač koní

Zaříkávač koní https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6733/bmid_zarikavac-koni-SqW-6733.jpg 4 485 120

Pod modrým nebem Montany se setkávají hrdinové příběhu zraněného koně, zmrzačené dívky, ctižádostivé matky a "zaříkávače koní", člověka, který dokáže léčit divoké, neovladatelné koně. Grace je jediné dítě Annie Gravesové, šéfredaktorky prestižního newyorského časopisu, a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji čtyřicetitunový nákladní vůz, se však životy všech členů rodiny obrátí vzhůru nohama. Dívka i kůň nehodu přežijí, ale Grace je těžce postižená a Tulák tak vážně zraněný a především traumatizovaný, že i veterinář, který mu zachránil život, lituje, že ho nezastřelil. Annie však odmítá dát zběsilého koně usmrtit, neboť cítí, že pokud by to udělala, něco by zemřelo i v její dceři. Vydává se tedy s Grace a Tulákem na zoufalou pouť přes půl Ameriky do Montany, kde žije rančer Tom Booker. Tento "zaříkávač koní" je patrně jediným člověkem, který může koně uzdravit. A tam, v kraji plném mimořádné krásy, se odehraje drama, jehož hrdinové hledají lásku, porozumění a naději... Román proslavilo stejnojmenné filmové zpracování s Robertem Redfordem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Whisperer , 2002

gallovl
10.03.2015 3 z 5

Kniha by se dala považovat za dobrou, kdyby si autor odpustil část o hlubokých modrých očích, nejkrásnější bytosti a jiné bláboly - románek mezi Annie a Tomem byl jako z červené knihovny - odsunul na druhou kolej hlavní linii, naprosto potlačil krásu koní, přírody a tajemna, kterou člověk očekával na každé stránce.

KleaM
30.12.2014 5 z 5

Playado, ale kniha končí jinak!!! A je mnohem lepší. Mluví za vše, že jsem jí přečetla neuvěřitelně 16x
:-D

playada
22.12.2014 5 z 5

Taky to šlo, bohužel jsem nevydržela a zkoukla i film, knížku jsem už pak nedočetla. Když jsem znala konec...

tynda
19.10.2014 5 z 5

Film jsem neviděla, takže nemohu porovnávát. Kniha úžasná, krásný, hluboký příběh. Určitě se k ní vrátím

Terka18
29.09.2014 5 z 5

Pro mě byla knížka naprosto úžasná. Nic takového jsem od ní nečekala. Spojení mezi koněm a lidmi-naprosto úžasné! Film jsem neviděla takže nemůžu srovnávat, ale knížka je krásná.!

Ječmínek
28.07.2014 4 z 5

Čekal jsem něco mysteriózního a temného, ale spíš se z toho vyklubalo milostné romantické drama. Tulák s Grace se ocitli na nějakou dobu v pozadí příběhu. No, ale konec knihy hodně napravil, takže jsem celkem spokojený.

Gallaxy
26.07.2014 5 z 5

Moje oblíbená. Příběh plyne, čtenář je napjatý a na konci přijdou slzy.

soltera
09.07.2014 5 z 5

Úžasné čítanie,ktoré vo mne zanechalo veľký dojem.Väčšina ľudí pozná Redfordovo filmové spracovanie románu, ale je to jedna z tých kníh, ktoré keď sa sfilmujú zachytia vo filme len zlomok toho "čo chcel autor povedať". Podľa ,mňa je to nádherný príbeh o dobrom človeku, ktorý liečil nielen kone...

Nicol13
09.07.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila.. mnohem víc než film. Na začátku jsem neustále brečela... Od poloviny knihy úsměv na tváři a konec vše zapečetil.
Vřele doporučuji :)

zivot-s-knihami
07.03.2014 1 z 5

Abych pravdu řekla, kniha mě nijak nenadchla. Děj mi přišel celkem průměrný, ale hlavně mi to celé přišlo trochu jako slátanina všeho, co se autorovi honilo hlavou. A bůhví, co se mu tam honilo, přespříliš podrobné popisy Anniiných intimních vztahů mě znechutily. Asi bych si knihu nekoupila kdybych věděla, co je uvnitř.

zivot-s-knihami.blog.cz

Michaela91
09.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha, plná bolesti a naděje. Plno pěkných řádků. Určitě lepší než film. Konec mě překvapil, nebyl takový jako ve filmu ale moc smutný.

hojchna
29.11.2012 5 z 5

Tato kniha nikdy nezklame.. Film jsem viděla dříve než jsem se dostala ke knize, překvapil mě odlišný konec, ale i tak se ke knize ráda vracím..

Boudika
13.09.2012 5 z 5

Kniha je bezkonkurečně lepší než filmové zpracování,žádný Happy end.... Velice čtivá,krásná a smutná....

paja1ajaja2
07.09.2012 5 z 5

První jsem četla knihu.kniha je super.Film se nepovedl,i když ve filmu hrají "hvězdní herci"

Vera Silent
19.01.2012 5 z 5

I ke mne se nejdrive dostala filmova verze a teprve potom jsem sahla po romanu. V mnohem me prekvapil, napriklad v intimnich popisech vztahu Annie a Toma a samozrejme na konci, ktery je v knize zcela jinak a rozhodne lepe vyresen. Ale snad vice nez vztah Annie-Tom jsem ocenila psychologickou promenu Gracie, ktera se skutecne musela vyporadat s mnoha vecmi. Tom dal dokupy nejenom kone, ale pomohl uvest na pravou miru i zivot Gracie a Annie, pomohl jim najit zpet cestu k sobe a radost v zivote. Bohuzel se ale potom zapletl s Annie a to by zase rozbouralo jeden vztah - jednu rodinu, a tak to spisovatel vyresil onim koncem, resenim nepochybne spravnym, snad jen trochu teatralnim a fantastickym, ale budiz. Zarikavac koni prece neni literatura faktu ale beletrie a to vyborna.

Willandra
30.12.2011 5 z 5

Knihu jsem četla teprve letos, překvapil mě ten konec. S filmem to ani nemá cenu srovnávat, byly to pro mě dva různé dojmy - jak z příběhu, tak z osobností. Když se odpoutám od filmového zpracování, tak počtení pěkné, zážitek silný.

sylvavel
16.11.2011 5 z 5

Pěkné čtení, ráda se ke knize vracím. Film je taky pokoukáníčko- koně, Redford, romantika, co můžem chtít víc.

Vendelína
26.10.2011 5 z 5

Nádherná kniha. I když film neodpovídal úplně předloze, umocnil zážitek.

denuska
06.09.2011 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, miluji koně a vše kolem a snad proto se mi líbilo i filmové zpracování. Kniha je téměř vždy lepší než film, ale tady nemohu kritizovat ani jedno, ani druhé. Přeji krásné počtení.

GepardLady
30.11.-0001 5 z 5

Kniha, ke které se ráda opět vrátím. Ale na film už se po jejím přečtení asi nepodívám, i přesto, že mám slabost pro Redforda :-)