Děvčata první republiky

Kniha Děvčata první republiky přináší vyprávění osmi žen, které se narodily a vyrůstaly v době prezidentování T. G. Masaryka, aby poté prožily bouřlivé 20. století – i kus toho současného – se všemi jejich zvraty a proměnami. Na pozadí velkých historických událostí hrdinky knihy studovaly, pracovaly, vdávaly se, zažívaly křivdy komunistického režimu i násilnosti v manželství, musely se vyrovnávat se ztrátami dětí i svých blízkých a dělat náročná životní rozhodnutí. Příběhy děvčat první republiky pro knihu zachytily spisovatelka Jana Poncarová a fotografka Dita Pepe, která pracovala i s dobovými fotografickými archivy jednotlivých hrdinek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453725/big_devcata-prvni-republiky-txy-453725.jpg 4.565

Kniha Děvčata první republiky

4xbabča

Krásně napsaná kniha příběhů ze života osmi žen, které už překročily devadesát let života, je jejich vyprávění od mládí podané způsobem, který je hodný obdivu a toho,že i dnes vidí svět pozitivně, prostě úžasné dámy. Navíc knihu doplňují moc hezké fotografie.

hzd

Děkuji paní Poncarové za tuto krásnou knìžku. Vyprávění těchto děvčat mě potěšilo a ty nádherné fotografie Klobouk dolů co všechno si prožily. To si nikdo nedokážeme v dnešní době představit.

Nočnípták
31.12.2021

Krásně zpracovaná kniha. Mám ráda vyprávění žen- kdysi děvčat, dnes už babiček. Za celý svůj život toho zažily tolik, ať už dobrého nebo špatného. Je dobře, že jejich vzpomínky nezapadnou.
Moc pěkné fotografie.

Martinique
27.12.2021

Tato kniha je převážnē krásná a to hodně moc. Jednotlivá vyprávění bych uvítala klidně delší.

Zuzanak4
05.12.2021

Skvělý náhled do první republiky, přestože je notně zidealizovaný, čtení to bylo zábavné.

zupri
04.11.2021

Nádherně zpracovaná knížka s ještě hezčím obsahem. Stýská se mi po mých babičkách a během čtení jako bych se k nim vrátila.

tittanie
28.10.2021

Dneska (28. října) jsem si říkala, že bych mohla pojmout tematicky a přečíst tuhle knihu. Na knihu jsem čekala asi rok, než jsem si ji mohla půjčit v knihovně. Příběhy jsou zajímavé a hezky doplněné fotografiemi.

eva5397
04.09.2021

Moc pěkné. Opravdu takové zajímavé a těžké životy tyto ženy musely zvládnout.
Přečteno jedním dechem za odpoledne.

Krvavé jahody
Krvavé jahody