Jančislava Jančislava komentáře u knih

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Pěkně zpracovany příběh. Ráda jsem se o ní dozvěděla něco více. Zajímavé nakouknout do života žen v Itálii, na těžkosti při studiu a celkově života "moderní" ženy. Mě se zpracování líbilo.

13.02.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Zajímavá kniha a vcelku pěkně zpracované téma. Kniha mě bavila a rychle se četla. Čtyři hvězdičky dávám za několik nejasností v příběhu. Konec opět otevřený, ale u této knihy mi to vlastně nevadilo. Kniha za přečtení určitě stojí.

06.02.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Další kniha od P. Dvořákové a jsem opět spokojená. Kniha je čtivě napsaná a lékařské prostředí docela pěkně popsané. Hlavní hrdina já místy sympaťák a místy na blbec. Celkově mě to bavilo.

31.01.2023 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje první kniha od p. Hanišové a musím říct, že se mi líbila. Příběh byl hezky napsaný. Jediné, co se mi na knize vadilo, byl konec, který nebyl uzavřený. Nemám ráda, když po takovém příběhu zůstává otevřený.

27.01.2023 4 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Knihy paní Kornerove mám ráda, ale její romantická linka je na mě asi moc. Kniha opět čtivě napsaná, ale děj byl opravdu červená knihovna a možná ještě červenější než obvykle. Hlavní postava Julie mě docela rozcilovala a kolikrát jsem preskakovala celé věty až odstavce a to zvláště při výpravě lodi kdy vše bylo jak z akčního filmu. Chápu, že stud v té době byl velký a zakoreneny, ale tohle bylo moc. Tuto knihu znovu číst určitě nebudu a ráda ji vrátím do knihovny. Věřím, že své čtenáře má a jak jsem psala, její knihy se jinak čtou pěkně. Kdo má chuť na velkou romantiku je to kniha přesně pro něj. Kdo takové čtení nemá rád tak na knihu ani nesahejte :-)

23.01.2023 2 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Koupila jsem synovi (necelých 6 let) k vánocům, protože ho zajímá koloběh vody a tak. Bohužel ho kniha nezaujala. Je pravda, že ani mě moc nebavila. Nevadí, třeba ho zaujme časem.

21.01.2023 3 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Na knize se nám se synem (skoro 6let) nejvíce líbí obrázky a pak poštovní holub. Knihu máme už rok a četli ji 3x,což je vidět, že ho příliš nezaujala a ani mě. Celé je to pak nějak moc osekane.

21.01.2023 3 z 5

Pohádky Matky přírody Pohádky Matky přírody Jaroslava Lainesová

Kniha se líbila synovi a i mě.

20.01.2023 5 z 5

Knihy ohledně přátel jsem nečetla, ale na tuhle knihu jsem četla pěkné recenze. Musím říct, že kniha je opravdu povedená. Dalo by se říct, že ten chlap je snad nesmrtelný, co vše přežil a zvládl. Zároveň je to o muži, který se nedokáže vyrovnat se spoustou věcí. Je tu pěkně vidět, jak nás minulost stíhá celý život, pokud ji nevyresime. Pro mě to bylo hodně zajímavé.

19.01.2023 5 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Knihy J. Poncarove mám moc ráda a vím, že se k nim budu vracet, ale k Herečce asi ne. Příběh byl pro mě nudný. Téma jako takové mě zajímalo a těšila jsem se, ale bohužel nic moc zajímavého jsem v knize nenašla. Možná kdyby byla o půlku kratší. Závěr byl pěkně napsaný, ale jinak se mi to vleklo.

15.01.2023 3 z 5

Ahoj, strachu! Ahoj, strachu! Iryna Zelyk

Opět moc hezká kniha a setkání s postavami z předešlých knih. Syn i já jsme moc spokojeni.

08.01.2023 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Diář jsem si nakonec koupila a moc se mi líbí. Nicméně více se mi líbil loňský diář, uvnitř mi přišel zajímavější a tady mi chybí poutko na tužku. Rozhovory uvnitř se mi vcelku líbí a řádky taky.

05.01.2023

Slizký zločin Slizký zločin John Kelly

Třetí díl mi přišel poněkud slabší. Více se mi líbila dvojka. Pro syna to bylo překvapení k vánocům, protože má moc rád oba předchozí díly, ale taky ho to tolik nebralo. Nicméně jak ho znám bude ho po mě stejně chtít číst stále dokola, jako ty dva předchozí.

31.12.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh se mi líbil a to zvláště první část, kdy to bylo takové příjemné, vše šlo krásně až do určité chvíle (na kterou jsem čekala a vlastně ji ani nechtěla). Pak se vše obrátí vzhůru nohama. Sama jsem přemýšlela, jak bych se chovala, co bych cítila, kdybych měla takového souseda. Zajímavé bylo kouknout na to trochu z druhé strany, ale můj postoj by to asi moc nezměnilo. Jinak bych si také přála rozumět zahradě tak jako on. Děkuji za příběh a zamyšlení.

29.12.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Knihu jsem si koupila dle dobrého hodnocení, ale mě nijak zvlášť nechytla. Příběh nebyl špatný a četl se dobře. Hlavní postavy jsem moc ráda neměla. Mé podezření na vraha se ukázalo správně, jen ten konec si nemyslím, že by takhle probíhal dle vrahovi osobnosti, ale to je můj názor. Celkově kniha dobrá, spíše průměrná.

18.11.2022 3 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Tuto knihu jsem měla doma už delší dobu a čekala jsem až doctu poslední díl Hry o trůny. Rod Targaryenu mě při Got vždy zajímal a tak jsem byla ráda, že vyšla o nich kniha. Kniha je psaná formou kroniky, což mi vlastně vyhovovalo. Některé události zůstávají opredeny tajemstvím nadále některé se podaří objasnit. Musím říct, že umírání draků se mi četlo špatně, bylo to na mě už asi moc. Ráda bych přečetla pokračování, ale v to doufat, je už asi úplně zbytečné.

10.11.2022 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tak po několikaleté odmlce dotčeno. Musím říct, že se mi to nejdříve vleklo, ale po té pauze mě to začalo bavit a bylo mi líto, že jsem ji dočetla. Zvláště, když vím, že pokračování není. Moc by mě zajímalo, jak by to bylo dál podle něj. Co by bylo a Aegonem a Daenerys a vše má vlastně. Celkem se to od seriálu liší a tím moje zvědavost roste. No nic s tím neudělám nic a tak jdu dočíst aspoň Oheň a krev.

23.10.2022 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Knihu mám rozectenou přes rok a nedá se to. Těšila jsem se na ní, ale přišlo zklamání.

19.09.2022

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Knihu mi půjčil kamarád, že je pěkná jen trochu drsnější. Celkově to nebylo špatné, jen mě nebaví to úmyslné napínání, kdy na konci kapitoly něco najdou a dozvím se to až za další dvě kapitoly.

18.09.2022 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Za mě tato kniha spíše průměr. Mám ráda Kinga i jeho nehororove knihy, ale tato mě tolik nechytla. Byla pěkně napsaná, ale nic vyloženě zajímavého. Jsem ráda za zmínku o Osvícení, mám ráda, když se objevují v knihách tyto drobné souvislosti.

09.09.2022 3 z 5