Jančislava Jančislava komentáře u knih

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Mě se kniha moc líbila, přečetla jsem ji za večer. Vyhovovalo mi jen krátké a jasné vyprávění bez zbytečné omáčky kolem. Byl to takový výňatek toho, co se 4 lidem v životě dělo.

15.06.2023 5 z 5

Fuk a Puk ve městě Fuk a Puk ve městě Marie Slezáková

Syn se na pavoučky těšil, ale kniha nic zvláštního nenabízí. Za nás spíše průměrná.

14.06.2023 3 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Moje třetí kniha od autorky, ale tato mě tolik nechytla. Možná srovnávám stále s tou první, která mě bavila nejvíc (Myší díra). Příběh byl zajímavý, líbilo se mi střídání pohledů obou postav. Ale nějak mě příběh neokouzlil. Kniha za přečtení stojí a mohu ji doporučit.

12.06.2023 4 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Druhá kniha od této spisovatelky a také vcelku pěkná. Myší díra mi přišla o něco lepší, ale i tady byl příběh zajímavý. Hlavní postavy byly vcelku sympatické. Jen mi tam chyběla ta kapka humoru, co byla v Myší díře.

06.06.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Při čtení jsem se trochu bála, že se nedozvím, co se dělo v neděli odpoledne, protože paní Hanišova má otevřené konce, ale naštěstí jsem se toto tajemství dozvěděla. Celkově byla kniha zajímavá, opět se ukazuje, že každý má schovanou svou bolest a podle ní si řídí život. První kapitola o Teovi byla ke konci nudnejsi, ale pak přišla jeho matka a otec a opět to bylo zajímavé. Moc pěkná kniha.

01.06.2023 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nádherná kniha. Nejdříve jsem četla Dcery a pak Člověka Gabriela a obě jsou krásné. Gabriel měl možná trochu větší "kouzlo". Knihu jsem četla každou volnou chvilku a zároveň se jí snažila šetřit, což moc nešlo. Pro mě to je kniha plná moudra a poučení. Rozhodně budu číst znova, abych si vše připomněla. Děkuji moc za tento krásný příběh.

21.05.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Krásná kniha, krásný příběh. Příběhy několika lidí pohledem třetí osoby a to myšky. Moc krásně napsané a znovu se mi potvrdilo, že lidé mají vždycky důvod proč se nějak chovají. Každý má v sobě krivdu, své tajemství a my do něho nevidíme. Zároveň nám naše tajemství dokáží život a pěkně znepříjemnit. Jak je důležité mluvit o svém trápení. Moc děkuji za tuto knihu.

04.05.2023 5 z 5

Agent v kapse Agent v kapse Jiří Chalupa

Syn má Agenta moc rád a proto, když dostal tuto knihu byl nadšený. Za mě (jako predcitajici) a syna (posluchač) e to povedená kniha.

30.04.2023 5 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Kniha se mi vcelku líbila. Postupné odkrývání toho co se stalo a proč. Kniha mám spíše pomalejší tempo, ale čtení mě bavilo. Trochu mě zklamal konec, kde si vlastně nejsem úplně jistá jak to dopadlo.

30.04.2023 4 z 5

Bubákov Bubákov Michal Vaněček

Kniha se nám se synem (6 let) vcelku líbila. Příběh Velkého Bubu a Bubajzlika byl příjemný.

25.04.2023 4 z 5

Pohádky skřítka Medovníčka Pohádky skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Nám se kniha moc líbila. Příběh mi přišel pěkný a přiměřený dětskému věku. Kapitoly akorát. Za nás (mě a syna) spokojenost.

19.04.2023 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Mě se kniha líbila moc a krásně sedla k tématu, kterým se zabývám a to je rodova linie. V knihovně mi padla do oka a jsem moc ráda, že jsem četla. Mě se jména nepletla, spíše mě mrzelo, že o spoustě lidech nebyla pak už zmínka jak to šlo s nima dál, třeba jedna dvě věty v příběhu. Sdílím myšlenku, že nám do života chodí to s čím potřebujeme pohnout a proto většina žen z kniha narážela na stejné může, bez účty k nim. Poslední kapitola Sbohem se mi líbila moc. Jediné co mě trochu matlo byl časový posun, který nikde nebyl zaznamenán a tak se těžko urcovalo kolik času uběhlo, o kolik hrdinka zastarla a tak. Hodně hsem flandila Štěpance, která mě svým pozdějším chováním trochu zklamala, ale celkově děkuji za zajímavou knihu.

11.04.2023 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Mě kniha přišla spíše průměrná až podprůměrná. Zápletka byla jasná vlastně už od začátku, což mi nevyhovovalo, překvapení žádné ani ten konec, který se dal tušit celkem brzy. Na knize se mi líbil příběh Any, který tam vlastně ani být nemusel, ale jsem za něj ráda. Při čtení jsem preskakovala i některé odstavce a to moc často nedělám.

28.03.2023 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Moje čtvrtá kniha od p. Hanišové a asi nejslabší. Příběh slibuje zajímavý děj, ale nakonec tam toho zajímavého tolik není. Asi chápu poselství knihy, že se člověk nemá nechat pohltit minulostí a neřešit, co vyřešit nejde. S otevřeným koncem jsem počítala, ale na mě byl otevřený už moc. Celkově se kniha četla pěkně a proto čtyři hvězdičky.

16.03.2023 4 z 5

Knihu jsem měla dlouho v merku a konečně ji v knihovně měli. Mě se čtení líbilo. Líbilo se mi více úhlů pohledu na jednu situaci a že vlastně nic není jen černobílé. Já jsem spokojená.

10.03.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Na knihu jsem četla pěkné recenze tak jsem si ji v knihovně půjčila. Celkově se mi kniha líbila, bylo krásné číst o bažině a o tom jak viděla a splynula s přírodou. Nicméně mě kniha až tak úplně nechytla. Jakoby tam ještě něco chybělo. Za přečtení určitě stojí.

06.03.2023 4 z 5

Čertí babička Čertí babička Iva Gecková

Knihu jsme si půjčili se synem v knihovně a těšili se na čerty. Kniha má pěkny nápad. Některé kapitoly jsou zábavné některé slabší. Celkově bych řekla, že by to mohlo být napsané lépe.

05.03.2023 4 z 5

Pohádky ze skládky Pohádky ze skládky Marek Baroš

Název pohádkové knížky se nám líbil tak jsme si ji se synem v knihovně půjčili. No děj byl takový divný, myslím, že nápad to byl dobrý, ale... moc se nám to nelíbilo.

02.03.2023 3 z 5

Poslední úkol pro Gwendy Poslední úkol pro Gwendy Stephen King

Krásná kniha, já jsem moc spokojená. Gwendy mi bude chybět. Kniha mě moc bavila a ač mě druhý díl tolik nebavil tak první a třetí to plně vynahradil. Konec se sice dal vytusit, ale stejně mě dojal. Mohu jen doporučit.

24.02.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Další kniha od P. Hanišové a opět jsem spokojená. Že je to kniha povídek, jsem pochopila až po první kapitole, ale musím říct, že všechny byly povedené. Každá povídka mě něčím zaujala. Sice to není veselé čtení, ale rozhodně zajímavé.

19.02.2023 5 z 5