Pohádky skřítka Medovníčka

Pod osamělým mohutným dubem uprostřed paseky si postavil svoji chaloupku malý mužíček – skřítek Medovníček. Nenosil plnovous jako ostatní skřítkové a měl zdravé červené tváře, protože moc rád jedl med. Také byl kamarád se všemi včelkami v okolí a pomáhal i jiným zvířátkům, která to potřebovala. Bojoval se zlými sršni, odehnal zlodějky vosy i mravence, chtěl být muzikantem a na chvilku byl i pilotem… Půvabnou knížku pohádek o dobrodružstvích malého skřítka ilustrovala Zdeňka Študlarová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44295/pohadky-skritka-medovnicka-44295.jpg 4.655

Medovníček 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Brána

Kniha Pohádky skřítka Medovníčka

Barabora
31.12.2020

Knížku Medovníčka máme všechny díly a moc mě baví. Jsou to moc pěkné příběhy a hodně obrázků.

Skřítek Medovníček je malý a bydlí v lese ve velkém mohutném dubu. A protože se napil lesní studánky, která byla právě v úplňku, rozumí hlasem všech zvířátek a nejen to on totiž umí i vidět ve tmě.

Jsou tam velké písmena, proto doporučuji hlavně pro malé děti.

PéťaH.
13.11.2020

Kouzelné knížky pro děti které si rádi přečtou a užijí při čtení dětem i dospěláci. Poznáte lépe přírodu, život včeliček a jiných zvířátek... N8dherné čtení. Naše oblíbená série knih... Nemůžu jinak nežli všem doporučit.

Abukšákul
23.11.2019

Krásná kniha a poučná. Mladšího syna Medovníček baví velmi, taky už jsme ho četli potřetí =) Můžeme doporučit všem, kteří mají rádi přírodu =)

havranice
01.05.2019

Knihy o Medovníčkovi se u nás až tolik nechytly. Z každé knihy si dcera oblibila tak jeden příběh a k ostatním se vracet vůbec nechtěla. Docela jsem to chápala. Mně samotné příběh nepřišel až tak zajímavý, často tam byly zdlouhavější pasáže, které byly jen vatou, něbo něco zdlouhavěji popisovaly a nebyly moc záživné. Dceři se u nich odpojovala pozornost, což u jiných knih nepozoruji. Text mi také přišel nevyrovnaný svou složitostí - někde tak pro tříleté dítě, někde jinde spíše pro šestileté, ten vjem mě rušil. Mě osobně příběhy spíše nudily, nepřišly mi až tak zajímavé ani dějově, ani myšlenkově. Pro věk 3 -4 roky to u nás tedy až tak nesedlo.

Chezster
20.01.2019

poučení z příběhů je příliš okaté, neřekla bych, že je to poučné, spíše poučující. navíc plné předsudků i jiných hloupých soudů a nudné. pozitivně hodnotím informace o včelách. znovu to dětem rozhodně číst nechci.

Petass
02.06.2018

Krásné laskavé a poučné příběhy. Máme ji z knihovny a dětem se moc líbí. Čteme před spaním, pohádky jsou tak akorát dlouhé, aby syna (2 roky) bavily, delší text je pro něj zatím náročný a neudrží pozornost, jak už je večer unavený. Zde navíc hezké ilustrace doplňující text, takže si u čtení i ukazujeme, co Medovníček zažívá. Doporučuji.

ladyfromskye
01.06.2018

Nádherná knížka plná laskavosti i poučení. Příběhy o Medovníčkovi doporučuji všem dětem i jejich rodičům.

klára.b
04.09.2016

Tuto knížku jsem poprvé jako objevila jako studentka při psaní mé bakalářské práce s názvem "Práce s pohádkou v mateřské škole". Vypracovala jsem projekt právě s těmito pohádkami a setkala jsem se s velmi pozitivními reakcemi od dětí. Byly z pohádek nadšené, knihu si samy a s velkým zájmem prohlíželi. Nyní jsem se k ní vrátila jako učitelka a vím, že je to dobrá volba :-)