Dcery

Román je volným pokračováním úspěšné prvotiny Člověk Gabriel. Gabrielova dcera Josefka odchází se svými dětmi do Prahy, velká stmelená rodina je stále ještě schopná čelit dopadům dějinných zvratů české historie, která až tragicky poznamenává osudy některých jejích členů. Nositelkami síly celé rodiny jsou Josefčiny dcery, ale čím více se rozpadávají jejich vlastní manželství i původně pevné rodinné vztahy, tím osudověji o tuto sílu přicházejí. Jako místy až černá ni´t se knihou vinou otázky nad vztahy mezi ženami, které jsou zdánlivě příliš silné, a muži, kteří jsou zdánlivě příliš slabí, i vědomí, že jeden tragický okamžik v životě první generace dokáže poznamenat životy těch, kteří se teprve narodí, a lidé sami zranění svá zranění přenášejí. Hutná mozaika příběhů rodičů, dětí a vnuků nenechá čtenáře vydechnout svou místy brutální energií, přesto dává naději, že i sebetěžší rodinnou historii lze unést a nepředávat dalším generacím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238343/big_dcery-3Sb-238343.jpg 3.9196

Gabriel 2.

Romány, Literatura česká

Vydáno: , Jota

Kniha Dcery

capar

Tak dlouho jsem knihu snad ještě nečetla...Z počátku problém sledovat, kdo je kdo a ke komu patří, ale pak už to šlo..a čtivé to je taky...ale tolik generací a tolik bolestí...asi se mi to musí rozložet...ale aktuálně odkládám knihu s tím, že lidé se prostě k sobě neumí chovat, všechny vztahy jsou marné a navíc způsobují budoucí marnosti v životě potomstva ...začarovaný kruh...já z toho mám prostě depku...

Zuzulinka

Nádherná kniha! Četla jsem i první díl. Oba fakt pecky!! Jsem nadšená! Přenádherně napsáno! Velká pochvala autorce!!

katerina6763

Ze začátku to bylo opravdu náročné čtení, občas jsem chvíli netušila, kdo děj právě vypráví a začala jsem se ztrácet v hlavních postavách. Četla jsem eknihu, takže jsem neměla k dispozici rodokmen rodiny (který by měl být dostupný ve druhém vydání papírové knihy), a tak jsem si začala zaznamenávat jednotlivé postavy sama... Až s touto "pomůckou" jsem byla schopná se v ději orientovat. Ale rozhodně to stálo za přečtení. Závěr se mi velmi líbil; ani bych neřekla, že kniha byla orientována spíše "prožensky", spíš to vnímám tak, že ženy v celé rodině měly za úkol si uvědomit, jak nahlížejí na muže a co od nich očekávají. Pokud očekávají zklamání, přijde zklamání... Dávám plný počet hvězdiček.

lil320

Nebylo to špatně napsané, ale asi v třetině jsem se v ději začala ztrácet. Kdo je čí dítě..takže nedocetla. Generační romány mám ráda, třeba Šmahelová popisující ságu mlynářského rodu, ale tady se děje překrývali a bylo těžko zjistitelné kdo je kdo.

Ywonek

Skvela knizka o nekolika generacich .Jen za me az moc dlouha, klidne bych ji zkratila.

SumýšIrena

Syrové a surové. Chvíli jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, ale pořád mě zajímalo, jestli alespoň jedna žena prolomí to "prokletí". Tak jsem si musela dávat čtecí pauzy a trvalo dlouhých 6 dní, než jsem ji dočetla. Jsem ráda, že jsem vydržela. Moc se mi líbila poslední kapitola. Za tu dávám jednu * navíc.

markulina711

Po Gabrielovi návrat na zem. Než jako pokračování doporučuju číst jako samostatnou knihu. Sice sledujeme příběh jeho dcery,vnuček a pravnuček,ale způsob vyprávění je už jiný. A točí se pořád v kruhu jedno schéma - silná ženská hrdinka opakovaně terorizována ať už manželem nebo otcem. Takový výkvět mužských kreatur aby pohledal. Knihu jsem dočetla jen ze zvědavosti,zda alespoň jedna mužská postava obstojí.

kaja77

Z knihy na mě padala depka, beznaděj, chtěla jsem, aby už byl konečně konec. V rodině a jménech jsem se nakonec jaksi zorientovala, třeba ten Ptáček to byl odpad. Dneska by mu asi psychiatr řekl, že je citově plochý, sebestředný bez schopnosti empatie...brr no další týpci jako strejček Procházka, či jak se jmenoval, to byl taky výkvět a ty ženské si napříč generacemi úspěšně předávaly tu divnost...no přišlo mi to zbytečně dlouhatánské. Předchozí kniha Člověk Gabriel mě namlsala a tak jsem drobet zklamaná... naštěstí má kniha na obálce strom jako hrom, a tak plním úkol čtenářské výzvy 2022 kniha, co má na obálce strom :)