Nebezpečná hra

Nebezpečná hra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477556/bmid_nebezpecna-hra-hlK-477556.jpg 3 209 73

Nejvyšší sázkou je život a prohrát můžou všichni Je silvestr a na souostroví nedaleko Stockholmu se snáší noc. Čtyři dospívající kamarádi Max, Liv, Anton a Martina slaví v domě Maxova otce, zatímco jejich rodiče odešli na party do vedlejšího domu. Alkohol teče proudem a teenageři z legrace začnou hrát monopoly. A aby to nebyla nuda, trochu vylepší pravidla. Začíná to nevinně, ale brzy přituhuje. Na povrch se derou potlačované city i nejtemnější tajemství a za každý tah ve hře někdo zaplatí.... celý text

Literatura světová , Novely , Thrillery

Vydáno: , Motto

Gå i fängelse , 2021

lucie1744
09.03.2024 4 z 5

Kniha se mi líbila, škoda že není delší.

čef
25.02.2024 3 z 5

Psychologická hříčka o tom, jak je švédská společnost prohnilá a prolhaná. Na mne příliš přímočaré a kraťounké. Nic se vlastně nedozvíme, jenom deprese a deprese. Samozřejmě spisovatelská úroveň autorky je znát, čtení jen tak neopustíme. Příběh by se však možná více hodil do nějaké sbírky povídek, kde by se snad bylo možné dobrat se i k jiným, optimističtějším pocitům.

Mamka_cte
21.02.2024 5 z 5

Navrch huj, vespod fuj. Bohatství neurčuje kvalitu života.

Má první kniha od autorky. Styl psaní mě moc bavil. Krátké popisy a žádná omáčka kolem.
Postupem v knize se dozvídáme nelehkou minulost všech bohatých „dětí , které spolu vyrůstaly. Minulost Liv je obzvlášť odporná. Chudák holka.

Akce, která se stane na konci knihy je trochu méně věrohodná, ale i tak se mi kniha líbila a moc dobře četla.

Do budoucna bych chtěla přečíst i další knihy od autorky, i když to není úplně můj top žánr.

knihovna1
18.02.2024 5 z 5

Tak to byla jízda. Přečteno za 2 dny. Velmi čtivá knížka. Moc se mi kniha líbila. V tak tenké knížce tolik bolesti a touhy po pomstě.

katallinka
31.01.2024 4 z 5

Čtení na jedno odpoledne. Na pár stránkách se dozvíme úplně strašné věci, nechápu, co si ti mladí museli všechno prožít a rozuzlení mě teda hodně překvapilo.

6591
16.01.2024 3 z 5

Dobře sepsaný příběh čtyř mladých lidí, kteří zažili, každý odlišné zle věci. Rychle se to četlo, velice doporučuji na oddech.

Brou
16.06.2023 3 z 5

Oddychovka na večer v klasickém stylu Läckbergové. Má i lepší kousky, ale kniha se čte opravdu dobře. I zlatá mládež to nemá v životě lehké.

Jančislava
15.06.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, přečetla jsem ji za večer. Vyhovovalo mi jen krátké a jasné vyprávění bez zbytečné omáčky kolem. Byl to takový výňatek toho, co se 4 lidem v životě dělo.

Šebestová3
24.02.2023 1 z 5

(SPOILER) Jak říká můj kámoš: O něčem a o ničem. Děti nesnáší své rodiče a za způsobené křivdy se jim pomstí. Velmi minimalistické a velmi zbytečné dílko.

janina66
21.02.2023 4 z 5

Mně se to líbilo. Krátká knížečka o tom, že ne všechna bohatá mládež má šťastné dětství. Nakonec jsem jim i držela palce, aby se jim záměr povedl.

Kakho-Oto
15.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Velmi krátký severský thriller, spíše novela než román. Nečekal jsem tak drsné rozuzlení, kdy se čtyři mladí lidé během pití a hraní monopolů v průběhu silvestrovského večera rozhodnou vyřešit problémy s lhostejnými či zlými rodiči skutečně radikálním způsobem.

Han-nah
10.02.2023 3 z 5

Zajímavý styl psaní a téma knihy, kdy se problémy řeší schováváním za někoho. Autorka na pár stránkách popsala pocity čtyř tenagerů, kteří oslavují konec roku a rozhodnou se k něčemu, co by sám jeden z nich nebyl dokázal, ale společně ... Během večera s nejednou lahví alkoholu, hrají Monopoly, které si zpestří a stanoví si "Pravda" nebo "Lež" nebo "Úkol". Na povrch se ale těmito stanovami dostávají na povrch kostlivci. Alkohol a pohled z terasy na vedlejší dům, kde slaví jejich snobští "Rodiče" způsobí, že se společně k něčemu rozhodnou. Když je nás víc, dokážeme společně .... Škoda, že autorka nepřidala pár stránek, zda společně přijmou i následky svého jednání nebo to jejich kamarádství rozpoltí. I tak je tu mnoho věcí k zamyšlení, dospívání, pocity, ale i vztahy rodičů a dětí.

BetyN.
24.01.2023 3 z 5

Tuto knihu můžete "slupnout jako malinu" za jeden večer a na chvíli nahlédnout do zbohatlické čtvrti, kde se ukáže, že se pod pozlátkem ukrývá celá řada nepěkných tajemství. Kniha má co nabídnout, na relativně malém formátu autorka skvěle vykreslila trojici hlavních hrdinů, zlatou mládež, která to v životě však vůbec nemá jednoduché, a rozjela horskou dráhu vztahových propletenců a intrik. Ale na těch pár stránkách samozřejmě nejde jít nějak zvlášť do hloubky, ani nic originálního kniha moc nenabízí. Každopádně jako thrillerová jednohubka je určitě fajn.

Vydra57
19.01.2023 3 z 5

Čtivé. Jako pohádka bezva. Jako návod pro deprivované dost hrozné.

Michaela91
10.01.2023 4 z 5

Velmi čtivá jednohubka, za jeden večer nebylo co řešit. Líbila se mi.

Madelisi
01.01.2023 4 z 5

Camillu Läckberg jsem zde poznala v jiném světle. Toto není čistě detektivka, nicméně příběh má kriminální pozadí. Jedná se o sondu do života jisté vrstvy švédské společnosti. Ukazuje se, že vše, co se třpytí, není zlato. Postavy, které si mysli, že jsou lepší než druzí, tak jsou největší lidský odpad.
Stylově je knížka velmi svižná, čte se sama.

izinkaVENDULKA
07.12.2022 3 z 5

Těžko říct, co si o knize myslet. Nějak mi nesedí na královnu severské krimi. Je to fakt pouze rychlo-jednohubka. Konec by zasloužil ještě 2 kapitoly jak to bylo dál. Jinak teda konec celkem překvapil. Četla se rychle takže u mě tak 3/5*

Termaap
30.11.2022 4 z 5

Na knihy Camilly Lackbergové jsem si brousila zoubek už nějakou dobu. Respektive na jejich audioknižní zpracování, jehož se dočkala poměrně velká část autorčiny tvorby. Začala jsem (jak už je mým zvykem) tou z kategorie hůře hodnocených, ještě navíc takovou jednohubkou, kterou jsem doposlouchala za jedno uklízecí odpoledne.

A mé hodnocení? Asi hodně prozradím, když napíšu, že se určitě chystám koupit další knihy od autorky. Bavilo mě téma, postupné odkrývání tajemství hlavních hrdinů a celkově mě příběh držel v pozornosti od začátku do konce.

Izu
04.11.2022 2 z 5

Läckberg píše čím dál hůř.

konicekbily
29.10.2022 3 z 5

Silvestrovské drama o zhýralé švédské společnosti v porovnání rodičovské a dospívající generaci. Příběh je povrchní - stejně jako jsou povrchní vztahy mezi hlavními účastníky dramatu. Vinni jsou všichni jiní, než já - a proto si zaslouží potrestat! Spojme síly - udělejme to spolu! Příběh je vhodný k zamyšlení nad náplní vlastního života.

tajemství

Camilla Läckberg