Nebezpečná hra

Nejvyšší sázkou je život a prohrát můžou všichni Je silvestr a na souostroví nedaleko Stockholmu se snáší noc. Čtyři dospívající kamarádi Max, Liv, Anton a Martina slaví v domě Maxova otce, zatímco jejich rodiče odešli na party do vedlejšího domu. Alkohol teče proudem a teenageři z legrace začnou hrát monopoly. A aby to nebyla nuda, trochu vylepší pravidla. Začíná to nevinně, ale brzy přituhuje. Na povrch se derou potlačované city i nejtemnější tajemství a za každý tah ve hře někdo zaplatí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477556/big_nebezpecna-hra-hlK-477556.jpg 3.538
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto

Gå i fängelse, 2021

Kniha Nebezpečná hra

Maanna
včera

Trochu autorku podezírám, že poslední dobou využívá jména ke snadnému výdělku - knihy jsou superkrátké a zdaleka ne tak propracované jako její starší věci. Řemeslo nezapomněla. Líbí se mi, jak pracuje s atmosférou, která postupně houstne, a motivací postav. Nicméně je to takové celé moc rychlé. Mnohem více mi ale vadí dvě věci: jednak to celkové klišé o bohatých, kteří za pozlátkem báječného života skrývají jen bídu neuspokojivých vztahů, násilí a neporozumění, jednak je to už druhá kniha autorky, která pracuje s představou, že pokud mi někdo ublíží, mám právo ho zabít, což je pro mě celkově neakceptovatelné. V tomhle je mi mnohem bližší stará dobrá Agatha, která sice často měla pro své pachatele pochopení, ale stále razila jasný postoj, že zabíjet se zkrátka nemá. Myslím, že pokud bychom akceptovali vidění světa podle Camilly Läckberg, byl by to dost průšvih. Zde mi navíc opět nepřišlo vždycky zabití viníka jako adekvátní trest...

Ilirea25
včera

Knihu jsem měla přečtenou během hodinky.. Jednohubka, nenadchne, ale ani neurazí. Ale autorka má lepší knihy.

klaraj093

Fajn jednohubka na pár hodin. Kratké kapitoly a díky nim to pěkně ubíhalo. Příběh zajímavý.

Hope80

Rychlý průměrný příběh přečtený za jeden den. Čekala jsem trochu víc, dle popisu jsem si myslela, že to bude thriller....

magnolia

Tak jsem zkusila tuto, zejména čtenářkami, oblíbenou autorku detektivek skrz její zatím poslední knížku. Přečtená byla během odpoledne, není to detektivka ani čistý thriller, spíš bych ji nazvala psychologickou novelou. Zklamal mě konec, přece jen jsem čekala ... něco. Raději si někdy dám tu její detektivní řadu.

SilvieSisinka

Mám ráda tuhle spisovatelku.Kniha byla slabší vývarem od ní.Ale i tak mě bavila.

JustWomen

Sonda do života boháčů, ukázka toho, že šťastný život za peníze nekoupíš. Hodně lidské a trochu šokující. Krátké, ale výstižné.

Ajina76

Kniha mě zaujala svým tématem. A tak to v životě opravdu chodí. Navenek bohatství, luxus, a uvnitř jsou skryté smutné příběhy. Závěr mě ani nepřekvapil. Stojí za přečtení.