Jančislava Jančislava komentáře u knih

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Proč ne. Kniha není špatná, takové krátké spestření před spaním. Je to takový její styl poslední doby. Příběh je stručný, ale aspoň čtení utíká rychle.

04.12.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Další pěkná kniha od paní Dvořákové. Všechny tři povídky byly zajímavé. Nejvíce mě bavila asi ta druhá a třetí. U každé jsem cítila trochu vzteku, ale nevím jestli víc na muže nebo na ty ženy (u těch jsem cítila i porozumění). Takže kniha emoce vyvolat umí a témata jsou pěkně vybraná. Paní Dvořáková se opravdu dokáže dostat čtenáři pod kůži. Knihu mohu rozhodně doporučit.

01.12.2023 5 z 5

Strieborné krídla Strieborné krídla Camilla Läckberg

Druhý díl mi už přišel trošku zbytečný. Styl psaní je jednoduchý, což mi v určitých ohledech vyhovuje a šla jsem s tím do toho. Děj druhého dílu mi přišel nudnejsi a svým způsobem naivnejsi. Kapitoly s Davidem, který mi lezl na nervy hned jak se objevil, mě nebavily. Konec knihy nekomplikovany, za což jsem byla ráda. Celkově kniha neurazí ani nenadchne. Jestli bude i třetí díl tak ho taky ještě prelouskam, ale bojím se, že to bude postupně horší a horší.

22.11.2023 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Začátek knihy mě tolik nebavil, ale postupně jsem začínala být zvědavá, jak to bude dál. Tím, že jsem omylem, rezečetla druhý díl, než jsem zjistila, že je to pokračování Zlaté klece, jsem věděla jak to dopadne, ale neznala jsem příběh okolo. Zapomněla jsem na styl, kterým spisovatelka píše, pro mě spíše jednoduchý až naivní, ale když jsem si zvykla tak mě mě kniha bavila. Faye mi sice úplně sympatická nebyla a to ani když se konečně vzchopila, ale ani mi moc nevadila. Celkově se mi kniha líbila. Druhý díl si přečtu, mám ho už vlastně rozecteny.

19.11.2023 4 z 5

Tentokrát o magii snů Tentokrát o magii snů Jaroslav Dušek

Já jsem s knihou spokojená. V podstatě tam bylo to, co jsem chtěla vědět. Na začátku píšou, že je to přepis videa. To jsem si pustila až po přečtení a v knize mi přijde vice informací. O lucidni snění se chci pokusit, takže pro mě kniha zajímavá.

14.11.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Od knihy jsem asi čekala něco jiného nebo trochu víc, nevím. Celkově kniha není špatná, postupně se odhalující příběh z minulosti zaujme, ale to celkové napsání mě nijak zvlášť nebralo. Za mě je to takový lepší průměr.

06.10.2023 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Josef Quis

Za nás kniha hezký příběh a pěkné ilustrace. Syn 6 let byl spokojen.

03.10.2023 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Kniha je příjemná. Koupila jsem ji, protože jsme se synem viděli několik dílů. Líbila se nám, jen pro něj už je moc krátká.

01.10.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu jsem měla dlouho na seznamu až jsem ji v knihovně objevila. Zase jsem se dozvěděla něco nového o tomto období, spoustu pravidel pro černochy jsem neznala. Četlo se mi dobře, jen kapitoly o paní Skeeter mě tolik nebavily. Celkově jsem spokojená a mohu doporučit.

26.09.2023 4 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

Nám se (syn 6 let) kniha líbila. Začátek, asi první dvě kapitoly, nic moc, ale jak přijela k dědovi bylo to už zajímavé.

21.09.2023 4 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knihu jsme půjčili v knihovně, protože vypadala pěkně. S příběhem jsme spokojeni (syn 6let), je to takové příjemné čtení. Krátké a jednoduché kapitoly, které před spaním stačí. Za nás spokojenost.

21.09.2023 4 z 5

Moc hezky zpracováno a napsáno. Vzhledem k tomu, že jsem četla i Alzbetu a Ninu tak mi vše hezky zapadlo do sebe. Příběh je napsán opravdově a stojí za to ho přečíst.

04.09.2023 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Paní Dubskou mám moc ráda a i její příběhy za života bylo příjemné čtení. Taková oddychovka.

26.08.2023 3 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Další díl s mým oblíbeným detektivem a jeho manželkou a dalšími. Zápletka byla zajímavá, zase několik zvratů, že člověk už neví čí je, ale mě to baví. Jednoho zaporaka jsem si myslela dobře, ale to ostatní ani náhodou. Za mě spokojenost.

25.08.2023 5 z 5

Špinavá hra Špinavá hra John Kelly

Další díl a opět syn spokojen. Sice se mu první dva díly líbily více, ale i tak má doktorku rád. Je mu šest let a ještě neumí číst a tak jsme četli spolu a mě se kniha také vcelku líbila. Řekla bych, že tam bylo mnoho postav a špatně se pamatovali, jinak hra byla zajímavá.

25.08.2023 4 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Z paní Dubské se stává moje oblíbená spisovatelka. Kniha Malé zázraky je příjemné čtení, které ukazuje, že naděje je vždy a každý si své štěstí řídí sám.

27.07.2023 5 z 5

Agent v kapse - Tajná mise Agent v kapse - Tajná mise Jiří Chalupa

Syn (6 let) má Agenta moc rád a tak se na druhý díl těšil. Nám oběma se moc líbil. Za nás mohu doporučit.

21.07.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Opět krásná kniha od mého oblíbeného spisovatele. Číst jeho knihy je jako se vrátit domů. Pohádka se mi líbila jen konec mi trochu drhl. Nebyl špatný jako takový jen trochu kostrbaty nebo jak to říct. Nicméně celkově jsem spokojená.

15.07.2023 5 z 5

Příhody myšáka Mišulína z Myšova Příhody myšáka Mišulína z Myšova Jaromír Jindra

Půjčili jsme si se synem v knihovně. Knížka není špatná, za nás spíš takový průměr.

06.07.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem před chvílí dočetla a musím říct, že příběh je krásně napsaný, jestli se to dá o takovém tématu říct. Ač jsem se snažila necist problémy okolo knihy, tak přeci jen se ke mě několik informací dostalo, což mě připravilo o to "překvapení" kdy čtenáři dojde, cože se tam vlastně děje, co je v pozadí a přitom to tam celou dobu je. Ano kniha není veselá, ale bohužel takový život někdy je. Trochu se mi do knihy nechtělo, protože se mi nechtělo číst o určitých věcech, ale moje obavy byly téměř zbytečné. Paní Mornštajnova odvedla pěknou práci. Kniha se zabývá hlavně tím, jaký dopad má to, co zazijeme v dětství. Mě konec vlastně nepřišel tak špatný, udělala, co udělat musela a konečně ukončila minulost a možnost, aby se vše opakovalo. A vlastně tím odkryla ještě jedno tajemství. Mě se kniha moc líbila a pocity z ní se ve mě budou ještě nějaký čas rovnat.

22.06.2023 5 z 5