Z kopce do kopce

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389166/z-kopce-do-kopce-FQP-389166.jpg 4.139
Literatura česká
Vydáno:, Jota

Kniha Z kopce do kopce

attila1

Kniha je pohlazením po duši. Veselé vyprávění života spisovatelky na vesnici.

Nočnípták

Kdysi dávno, dávníčko pro mne bylo jedničkou mezi knihami Vejce a já. Nikdy mne nenapadlo, že ji nějaká jiná předčí. Tahle to dokázala. Paní Dubská výstižně popisuje nejen své příhody ze života na samotě, ale také krásnou a drsnou krajinu svého nového domova. Sousedy, kteří se napřed musí přesvědčit, co vlastně zač jsou ti noví, než je přijmou mezi sebe. Slunce a pohoda pro duši.

Už mám od autorky přečtené všechno, a tak budu netrpělivé čekat a doufat, že už má pro nás, své čtenáře, připraveno něco nového.

Makropulos

Příjemné, milé a vtipné vyprávění, moc hezky napsané a plné přírody, zvířátek a optimismu.

Merlinit

Milé, vkus neurážející čtení. Klidně zkusím od autorky něco dalšího.

Eremites

Milé, nenásilně vtipné čtení navozující v duši i srdci pocit hřejivého optimismu a intenzivní touhu sbalit si raneček, děti, psi (případně kočky, pískomily a další domácí havěť) a zabydlet se na podobném krásném místě mimo lidské hemžení a stres.
Kateřina Dubská nechává čtenáře nahlédnout do svého života, do jeho nové etapy na samotě na kopci a následného sžívání se s okolní přírodou, zvěří i lidmi z nejbližší vesnice, často nelehkých začátků chovatelského úsilí a včelaření. A to vše krásným jazykem, odlehčeným stylem a schopností velmi niterného popisu okolních krás přírody.

magnolia

Taková milá a optimisticky laděná knížka to je. O životě na vesnici a tak trochu na samotě, protože na kopci, ale lidé ve vyprávění nechybí. Autorka se zaměřila na radosti a strasti chovatelství a její příhody s kozami, slepicemi a dalšími tvory, jsou zábavné i uvěřitelné. Kromě pobavení se také ledacos dozvíte, třeba o včelaření i jiných činnostech. Velkou (nejen morální) oporu má v manželovi, ale svoji rodinu zmiňuje jen občas, to mi bylo také sympatické, stejně jako s mírou používané nářečí. Knížku, ke které jsem přistupovala s obavami, budu doporučovat dál. A s tou slabostí pro výhledy do krajiny, ji naprosto chápu.

hapac

I když docela krátké, tak přesto milé, úsměvné čtení o životě v tak hezkém kraji.

J.x

Lehké úsměvné čtení. Autorku mám moc ráda a tak jsem si ráda přečetla i něco z jejího života.

Kateřina Dubská
česká, 1965

Kniha Z kopce do kopce je: