Z kopce do kopce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389166/z-kopce-do-kopce-FQP-389166.jpg 4.139
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Z kopce do kopce

Přidat komentář
attila1
30. června

Kniha je pohlazením po duši. Veselé vyprávění života spisovatelky na vesnici.

Nočnípták
11. června

Kdysi dávno, dávníčko pro mne bylo jedničkou mezi knihami Vejce a já. Nikdy mne nenapadlo, že ji nějaká jiná předčí. Tahle to dokázala. Paní Dubská výstižně popisuje nejen své příhody ze života na samotě, ale také krásnou a drsnou krajinu svého nového domova. Sousedy, kteří se napřed musí přesvědčit, co vlastně zač jsou ti noví, než je přijmou mezi sebe. Slunce a pohoda pro duši.

Už mám od autorky přečtené všechno, a tak budu netrpělivé čekat a doufat, že už má pro nás, své čtenáře, připraveno něco nového.

Makropulos
02. června

Příjemné, milé a vtipné vyprávění, moc hezky napsané a plné přírody, zvířátek a optimismu.

Merlinit
13. května

Milé, vkus neurážející čtení. Klidně zkusím od autorky něco dalšího.

Eremites
06. dubna

Milé, nenásilně vtipné čtení navozující v duši i srdci pocit hřejivého optimismu a intenzivní touhu sbalit si raneček, děti, psi (případně kočky, pískomily a další domácí havěť) a zabydlet se na podobném krásném místě mimo lidské hemžení a stres.
Kateřina Dubská nechává čtenáře nahlédnout do svého života, do jeho nové etapy na samotě na kopci a následného sžívání se s okolní přírodou, zvěří i lidmi z nejbližší vesnice, často nelehkých začátků chovatelského úsilí a včelaření. A to vše krásným jazykem, odlehčeným stylem a schopností velmi niterného popisu okolních krás přírody.

magnolia
13. března

Taková milá a optimisticky laděná knížka to je. O životě na vesnici a tak trochu na samotě, protože na kopci, ale lidé ve vyprávění nechybí. Autorka se zaměřila na radosti a strasti chovatelství a její příhody s kozami, slepicemi a dalšími tvory, jsou zábavné i uvěřitelné. Kromě pobavení se také ledacos dozvíte, třeba o včelaření i jiných činnostech. Velkou (nejen morální) oporu má v manželovi, ale svoji rodinu zmiňuje jen občas, to mi bylo také sympatické, stejně jako s mírou používané nářečí. Knížku, ke které jsem přistupovala s obavami, budu doporučovat dál. A s tou slabostí pro výhledy do krajiny, ji naprosto chápu.

hapac
11. března

I když docela krátké, tak přesto milé, úsměvné čtení o životě v tak hezkém kraji.

J.x
08. března

Lehké úsměvné čtení. Autorku mám moc ráda a tak jsem si ráda přečetla i něco z jejího života.


Autor a jeho další knihy

Kateřina Dubská
česká, 1965

Kniha Z kopce do kopce je:

v Právě čtených3x
v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených5x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x