Z kopce do kopce

Z kopce do kopce
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389166/bmid_z-kopce-do-kopce-FQP-389166.jpg 4 159 159

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec.... celý text

Lofda
27.12.2021 3 z 5

Bylo to milé, pohodové, vtipné čtení.. Rozhodovala jsem se jak ohodnotit, nakonec jsem se rozhodla, že "půl na půl" je tak akorát. Přiznám se totiž, že tuto knihu jsem měla rozečtenou víc než rok - prostě jsem si mezi jinými knihami přečetla sem tam fejeton..

Acnaj
13.12.2021 2 z 5

Knížka, která nenadchne ani neurazí. Taková slohovka o životě na vesnicí

kytara
12.11.2021

Já myslela, že se budu smát a já přestávám vnímat, co vůbec čtu a odkládám opakovaně po dvou stránkách . Co už dnes všechno lidé ohodnotí červeně.
Nuda, popis běžného denního života, sice s jistou slovní zásobou, ale bez špetky skutečného humoru.

Lena78537
11.11.2021 3 z 5

Taková ta pohodovka, která nenadchne, ani neurazí. Pohodové vyprávění změny životního stylu. I když knížka za mě pokulhává za ostatními autorčinými publikacemi, i tak mě bavila. Přesně sedla do toho, co teď potřebuji. Moc nad ničím nepřemýšlet a nechat se unášet klidným vyprávěním vtipného příběhu.

mol378
11.10.2021 1 z 5

Autorka sama se odkazuje na inspiraci Betty MacDonald - Vejce a já. S tím jsem ke knize přistupovala. Proč ne, každý se rád občas něčím inspirujeme. Jenže nezáleží jen na tom, co píšeme, ale také jak píšeme. A Betty MacDonald psala živě, šťavnatě, vtipně, psala knihy, ke kterým se čtenář s radostí pro potěšení vrací. Z kopce do kopce je kvalitativně úplně jinde _ slohovka, knížka pro vlastní rodinu a přátele typu Maminko, vyprávěj... Doplněno později _ hlavni hrdinka pracuje jako co? Jako ďas prosím _ ale hlavně se zvířaty, takže mi vyplní kolonku v letošní čtenářské výzvě.

reno rejns
08.04.2021 2 z 5

Přečetla jsem Malé zázraky a Člověk Gabriel, obě knihy úžasné, krásný jazyk, styl vyprávění. V této knize autorku nepoznávám, neoslovil mě styl psaní, ani "historky" o strastech a radostech žití na venkově. Působí to na mě místy až neohrabaně a začátečnicky.

jaroiva
25.03.2021 4 z 5

Náhlá koupě z okamžitého popudu. A vyplatila se.
Pohodová fajn knížka, která nic moc neřeší a jen mile popisuje život na vesnici, v hospodářství, radosti a strasti kolem domácího zvířectva atd. Kniha si nehraje na žádnou velkou literaturu a je zkrátka bezprostřední a uvěřitelná ve své jednoduchosti a v optimistickém pohledu na svět.
Potřebujete-li oddech od stresu velkoměsta nebo aktuální hospodářsko-politické situace, mohu jen doporučit. Ne, že bych se zrovna popadala za břicho, ale bavilo mě to.

martulkat
25.01.2021 5 z 5

Báječná kniha, pohlazení po duši i rozechvění bránice zaručeno !

Katka2382
22.10.2020 5 z 5

Bylo páteční odpoledne,pršelo a pršelo a i v mé duši bylo zataženo až truchlivo,ale šla jsem kolem knihkupectví a tak mi napadlo že bych si mohla udělat radost nějakou pěknou a milou knihou.Knihou která by rozehnala mé soukromé mraky.A musim konstatovat že tato kniha daný úkol splnila více než dobře.
Moc pěkné a milé počtení,děkuji paní autorce za zase jeden krásný čtenářský zážitek.

marli58
11.08.2020 3 z 5

Hezké a milé příběhy, které navozují příjemnou atmosféru. Ale jedna hvězda je dole za příliš nahuštěné stránky, které se mně nějak špatně četly až z toho bolely oči :(.

momo01
18.06.2020 4 z 5

Hezký to bylo. Pohoda a klid. A navíc jsem obvykle u snídaně bavila rodinu historkami z knihy, takže jsem tu pohodu šířila dál.

ladyka
24.05.2020 4 z 5

Knížku jsem četla pro ČV, název totiž vystihuje nejen mé občasné nálady (jsem vše,jen ne flegmatik) a i můj život je někdy takový nahoru dolu. Jinak knížka je spíše souborem fejetonů o životě na venkovské samotě a objevování s tím spojeného, podaná ve svěžím balení odlehčeném jemným humorem a sebeironií. Doporučuji si ji dávkovat na etapy, není příliš vhodná na jeden zátah. Příjemné čtení!

Lucie_1986
30.04.2020 4 z 5

Moc prijemne oddechove cteni vypravejici o spisovatelcine zivote na samote v prirode, se vsemi radostmi i starostmi vsednich dni.

alzbeta4340
01.02.2020 4 z 5

Až nečekaně zábavné vyprávění autorky, která se přestěhovala z Brna na slováckou vesnici. I když formu krátkých fejetonů nemám v oblibě, kniha mě opravdu bavila.
V teple městského bytu můžu paní Dubské závidět blízkost přírody, krásný výhled z domu do okolí, i tak početné domácí zvířectvo. A zároveň jsem se při čtení snažila nevidět tu ohromnou spoustu práce a starostí, která se s takovou domácností pojí.

ugisha
14.12.2019 4 z 5

Milá odpočinková knížka ze života, místy vtipná :) Líbila se mi, stejně jako všechno ostatní od této autorky.

Ivča39
05.12.2019

Kniha byla příjemná, plná lásky ke zvířatům i k vesnickému životu. Jen to pro mě bylo trochu scifi a neuvěřitelné. To tam opravdu všichni podnikají doma a nemusí nikam dojíždět do zaměstnání? Tenhle idylický popis mi docela vadil. Znám zabijačky 3x do roka, chov koz, slepic, králíků, ovcí, býků a jalovic i krůt i kachen, žádný ústřední topení, včely teda chybí. Vím jak to bylo těžký a tohle už nikdy nechci.

Kerberos
27.11.2019 4 z 5

Úsměvné vyprávění o přestěhování autorky z Brna na samotu na Slovácku.Kniha je psána nářečím,které je mi blízké.Mnohé mi připoníná dětství,já se naopak přestěhovala z té vesnice do města.Její předchozí knihy se mi však líbily více.

jarmila7388
21.11.2019 4 z 5

Výborná kniha oddechová taky k zasmání.Poučná jak chovat kozy,slepice a jake byvali zabíjačky na vesnici.Jásem z paneláku,ale pamatuji jak táta dělal ze sousedama za komoušu zabíječku v práčovně.A bylo to podobné jak z přípravou tak z alkoholem.

flowerrose
17.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,též jsem se přestěhovala z města na vesnici a nelituji!Takže paní Dubské rozumím velmi dobře...

porcelainswan
13.10.2019 3 z 5

Romány paní Dubské mám moc ráda, ale tento titul mě až tak neokouzlil. Slovácko miluju, životní styl popisován v knize také, ale přiznám se, že některé kapitoly mě moc nebavily a přečetla jsem je jen tak z nutnosti. Nic to ovšem nemění na tom, že se budu těšit na další titul této autorky.

humor česká literatura venkov venkovské romány vesnice život

Kateřina Dubská
česká, 1965