Pohádky Matky přírody

Pohádky Matky přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343788/bmid_pohadky-matky-prirody-vSN-343788.jpg 5 13 4

Proč medvědi v zimě spí? Proč kopřiva pálí? Proč kukačka nemá hnízdo? Jak odpovědět na zvídavé otázky, které se honí v dětských hlavičkách? Napoví vám poutavé příběhy o přírodě, které najdete v této knize. Vypráví o tom, kolik námahy musí Matka příroda vynaložit, aby vše fungovalo tak, jak má. Zvířata ani rostliny jí ale práci vůbec neusnadňují, naopak, neustále musí řešit jejich menší i větší potíže. Protože je však Matka příroda moudrá víla, vždy najde taková řešení, aby všichni její svěřenci byli spokojení.... celý text

Jančislava
20.01.2023 5 z 5

Kniha se líbila synovi a i mě.

slamenka
01.03.2021 4 z 5

Krásné pohádky, dceři se moc líbili. Nádherné jemné ilustrace. Já teda ty fakta čekala lépe vysvětlená. Např proč modřín opadá, vysvětleno tak, že byli v zimě líné tak, je nechala matka příroda spát. Oki, já čekala lepší vysvětlení. Ale je pravda, že se děti se to podstatné naučili. Jediné mínus, co knížka má, jsou ty žluté listy, ty mě teda dost vadili při předčítání dětem před spaním.

lucakuca
30.10.2020 5 z 5

Fakta nabídnutá pohádkovou formou. Všechno, co jsem se kdysi učila ve škole a zapomněla. :-)

annes
28.06.2017 5 z 5

Velmi příjemně a zábavně vysvětlené úkazy v přírodě (jak vznikly motýlci, proč někteří ptáci neodlétají do cizích krajin). Navíc jsou příběhy obohaceny o roztomilé ilustrace. Určitě nadchne i malé zvídávé čtenáře.

pohádky pro děti

Autorovy knížky