Ženy, které běhaly s vlky

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13315/big_zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4.1302
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Mytologie

Vydáno: , Pragma, Knižní klub

Women Who Run With the Wolves, 1992

Kniha Ženy, které běhaly s vlky

Ivka82

Zajímavá kniha...celá pro mě byla vlastně jako ty příběhy uvnitř...občas ke mně promlouvala silným hlasem a rozechvívala něco uvnitř mě, občas se mi zdála natolik složitá a nepochopitelná, že jsem měla chuť ji odložit. Celkem s jistotou vím, že se k ní budu vracet. V jiných obdobích, s jinými zkušenostmi, se mnou bude rezonovat třeba příběh a poselství, kterému jsem prozatím nerozuměla, nebo třeba nechtěla rozumět. Co mi malinko vadilo byl styl jakým je kniha psaná, nevím jak to přesně nazvat - něco mezi vědeckým a básnickým jazykem, občas jsem měla pocit, že za těmi obraty se mi ztrácí jádro věci.

bee88maja
29.10.2021

Zajímavé čtení o duši ženy. Hledat instinkt, který mnozí z nás zakopali v hlubokém nitru, kam se těžko vrací, pod nánosy stereotypů a automatizovaného chování...

Medunkavera
15.09.2021

Tuhle knihu mi doporučila jedna známá a tak moc ji vychvalovala, že jsem si ji koupila. První povídka se mi líbila. Druhá už ne. Začala jsem číst další, ale nějak mě to neoslovovalo a nebavilo. Knihu jsem tedy nedočetla. Někdy to možná zkusím znovu.

Dnes 22.9. ještě doplňuji:
Ono se mi to nelíbilo, nebo.. mě nezaujalo, protože jsem tomu nerozuměla.
Měla jsem na to jít jako alef:
. . . začala jsem kratičkou exkursí do starověkého antického Řecka, která jasně a srozumitelně vysvětluje tehdejší postoj k lidskému tělu a duši, či mysli . . .

michaela2338
30.08.2021

Myslím, že by to měla být povinná četba pro ženy každého věku a v každé fázi jejich života.

Pepita111
06.07.2021

Knihu jsem četla před mnoha lety. A příběhy se mi líbily moc. O dost méně pak překlad, který je důvodem proč ji znovu česky nepřečtu, protože už nemusím. Ale je to škoda pro ty příběhy. Něko tu níže píše o nezdravém feminismu? Každý vidíme co chceme. Mě to přišlo jako snaha o emancipaci bytosti z role ochočené moderní ženy do přirozenosti původní nezdomácnělé síly.

Netopyr07
03.04.2021

Přidávám se k Tamaře... Název a anotace působí tak zajímavě... a pak člověk začne číst předmluvu a už si říká, že zřejmě nepatří do "cílové skupiny" autorky. Některé příběhy jsou samozřejmě lehce stravitelné, takže pokud by člověk četl jen je, asi ho to nijak neodrovná :-) Mně to nějak zavání "nezdravou formou feminismu" - nevím, jak to napsat lépe.

tamara1351
29.03.2021

Tak tohle jsem nedala,že začátku mě to docela bavilo ,ale pak mi přišlo,že se tam stále omílá stejné téma a dost mě to unavovalo,takže nedočteno a ani nehodnotím.

temna.vila
13.03.2021

Knihu jsem četla téměř tři měsíce, což je na mě dlouhá doba. I tak ale musím říct, že pokud bych knihu nezpracovávala v rámci psychologie do své seminární práce, dopřála bych si času klidně dvakrát tolik. Autorka na mě opravdu silně zapůsobila, její slova mě často zasáhla. Několikrát jsem v textech našla sama sebe a zjistila jsem, že to se mi přeci dělo, ale neuměla jsem to pojmenovat. Musím ale zmínit, že je kniha bohatě protkaná odbornou terminologií, což nemusí být pro každého. Odborné termíny jsou ale vždy vysvětleny, nejedná se tedy o velkou překážku.