Ženy, které běhaly s vlky

Ženy, které běhaly s vlky

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13315/zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4.4169

Women Who Run With the Wolves (1992)

Duchovní literatura, Mytologie
Vydáno:, Pragma, Knižní klub

olliea
včera

Kniha je skvělá. Ovšem český překlad se vůbec nepovedl, obsah je místy naprosto nesrozumitelný. Doufám, že se připravuje druhé vydání s novým překladem i novou obálkou...

martunka

Když jsem četla tuhle knihu poprvé přiznám se, že jsem to po pár stranách vzdala. Myslela jsem si, že je to kniha o ničem. Teď, když jsem jí četla podruhé, uvědomila jsem si, že předtím nebyl pro tuhle knihu ten správný čas. Tentokrát jsem ji dočetla a uvědomila jsem si plno věcí. Od teď budu výt častěji.

Lucie89

Kniha mě nebavila. Vždy se snažím knížky přečíst i když mě moc nezaujmou, nicméně zde to nešlo. Přišlo mi, že autorka stále plácala o všem a přitom o ničem.

AliceNatura

Je to knížka, kterou jsem zrovna potřebovala přečíst. Moc mi pomohla.

Cathead

Bible.

janulka1310
06.09.2017

Bohužel jsem knihu nedočetla, protože jsem jí prostě příliš nerozuměla...Překlad byl místy velmi nesrozumitelný a i když jsem se snažila porozumět, minulo se to účinkem..takže odkládám na dobu, až budu vyzrálější :)

Beebee
15.05.2017

Doporučuji všem, kteří jsou zvyklí pátrat ve vlastní duši a dokážou propojovat legendy a mýty s životem, také všem vnímavým psychoterapeutům pro práci s ženskou klientelou...

Violeta
05.05.2017

Kniha si našla mě, ne já ji. Nebýt na tuto knihu připravena několika lety osobního rozvoje a sebezpytu, nejspíš po přečtení visím na nějaké rozkvetlé třešni :) Tato kniha dokáže obelstít vaše ego, ukolébá ho k spánku vyprávěním příběhů a vy se ocitnete - zcela nechráněni - tváří tvář pravdě. Tušíte-li, že je ve vás něco, na co ještě nechcete přijít, nečtěte ji.

evanorka
29.04.2017

Je to plutí mezi obrazy a realitou, slívá se to, vše je tak, jak je a vy jste snem. Je to magická kniha plná užitečných rad popsaných na tak mystických příkladech až z toho kolikrát mrazí.

vlkcz
07.04.2017

Kniha, kterou člověk čte dlouho. A když skončí, tak se k ní určitě bude vracet. Možná ne už lineárně, bude si vybírat části, které se budou hodit k jeho aktuální životní situaci, ale vždycky v ní najde útěchu a posilu.
Já ji četl čtvrt roku. Ne že by byla tak náročná, i když základy jungiánské psychologie můžou přijít vhod, tak nejsou nutné. Ale dr. Estés vypráví tak poeticky (a to překlad ani jeho korektury určitě na jedničku nejsou), že po několika přečtených stranách zjistíte, že ji následujete jako omámení a váš stav začíná připomínat intoxikovaného nějakou lehkou drogou.
I když se ženy v titulu objevují a zřetelně i autorka na ně cílila, mám pocit (nevím, jestli se za těch 25 let tolik změnila společnost), že pro muže je ta kniha stejně přínosná. I když možná ženy mají pocit, že muži mají život jednodušší (a třeba při prvním pohledu mají pravdu), myslím, že jejich "domestikace" pokročila ještě mnohem dál než u žen. Jen už mají svou duši tak umlčenou, že si to ani neuvědomují a "probuzení", které podobná kniha může spustit, je víc podobné zemětřesení. Samozřejmě, že to neplatí pro všechny muže, stejně jako pro všechny ženy.

ksuia
27.03.2017

Ženám i mužům.

sona6438
05.03.2017

Kniha se mi moc libila, ale nedocetla jsem ji. Byla na me moc narocna. Treba se k ni casem vratim. :)

Lischka
19.02.2017

Znovu jsem se začetla. Používám knihu jako malé pohlazení vždy, když si nevím s něčím rady. Prostě náhodně otevřu a čtu. Často mi naprosto přesně a aktuálně odpoví na moje strasti. Škoda, že mojí mamince se moc nelíbila, ani ji celou nepřečetla. Zřejmě nenazrál čas...

kdyby_ne
06.12.2016

Za ten "český" překlad by měli nakladatele zavřít. Absolutně se to nedá číst, i google by to přeložil lépe. Ten překlad zjevně nikdo nekontroloval, natož nějaký korektor. Totální balast. Znehodnotilo to všechnu snahu, co do toho autorka asi dala.

Moška
12.10.2016

Toto není pro každého, respektive pro každou. Opravdu jsem to četla veeeeelmi dlouho. Na konci se mi začaly zdát sny, které mají kořeny evidentně v této knize a já se po probuzení cítím zvláštně milovaná, obdařená. Doporučuji, pokud se chcete dozvědět něco o sobě, jste ochotné o tom hluboce přemýšlet a přiznat si, že špatná rozhodnutí děláte i Vy.

loliti
01.09.2016

Ženy milujú príbehy. Rozprávať ich, počúvať, tvoriť a nachádzať sa v nich. Kniha, ktorá vás prostredníctvom príbehov naučí milovať vlastnú podstatu, tešiť sa zo svojej ženskosti a pochopiť, že napriek nežnosti, ktorá prebýva v každej ženskej duši, sme naplnené rovnakou mierou odvahy. Po prečítaní vo vás viac nezostane miesto pre pochybnosti o vlastnej sile, múdrosti a sebaláske.

Aroucaria
31.08.2016

Archetypy v pohádkách, jak úžasné se dozvědět holé myšlenky ... Škoda, že to bylo tak nepovedeně (hezky řečeno) přeloženo. Tím překladem byla kniha zabita! Škoda. Autorka napsala další a snad někdo jiný přeložil ..

Kee
19.08.2016

Ne každému styl autorky sedne, píše hodně květnatě a v metaforách (přece jen jde o knížku o ženské duši, a duši konkrétněji popisovat nelze), což je poněkud náročnější na čtení i pochopení. Ale mně, jakožto milovnici starých příběhů a mytologií celého světa, tato knížka opravdu pomohla.
Každá kapitola jako by popisovala určitou etapu duševního života ženy, jíž si musí projít. Několikrát jsem knížku odložila, vrátila se k ní po delším či kratším čase.
Není jednoduchá, ale pro ty, kteří jsou ochotní přemýšlet a především naslouchat, užitečná až oči-otevírající.

Gwendelína
17.08.2016

Možná někoho překvapí, ale v některých ohledech kniha nahání hrůzu. Hrůzu před tím, že všechny příběhy, o kterých pojednává, vyprávějí o určitém období ženy, které jsme si buď prožily, nebo na ně teprve čekáme a od některých očekáváme, že bychom byly raději, kdyby nás vůbec nepotkaly. Kniha, ač je plná příběhů a bájí, obsahuje také vysvětlení a výklad . Vřele doporučuji, ale chce to trochu odvahy. Je to neuvěřitelná sonda do ženské duše. Pokud Vás pohltí, nebudete ji chtít odložit. A v některých případech ji zřejmě budete chtít odložit napořád, ale zvědavost Vám to nedovolí. Zároveň je velmi zajímavé, jak se věnuje původnímu postavení ženy v přírodních a životních cyklech. Kniha vhodná buď jako studium nebo jen jako poznání příběhů a bájí posbíraných z různých zemí, kde je hlavní hrdinkou žena nebo dívka.

sweettest
27.06.2016

Mě kniha nesedla. Rozumím kladným ohlasům na ni, ale já se dostala lehce za půlku a skončila jsem. Přišlo mi to hodně náročné na pochopení, na "začtení se" .

Tatsume
27.05.2016

Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Očekávala jsem, že to bude spíše kompilace příběhů o "rebelkách" typu Johanka z Arku, Mulan, a pod., a že to bude hodně feministické dílo (ač žena, o feminismu - zvláště v jeho extrémní podobě - si myslím svoje). Dlouho jsem se knize vyhýbala a číst ji nechtěla. Nakonec ale zvítězila zvědavost a kniha mne velmi nadchla, je to jednoznačně kniha pro ženy, ale ne feministická. Doporučuji k přečtení všem ženám, které si myslí, že když mají nesnadný život, je chyba v nich. Tato kniha dokáže, že není.

Jediné, co mi na knize vadí, jsou odfláknuté korekce - občas chybí interpunkce, slova jsou občas ve špatném pádu, narazila jsem i na vchybu ve shodě podmětu s přísudkem. Je to škoda, knize to hodně škodí, zvláště, když se taková hrubice objeví v místě, kde je text náročnější na porozumění.

LelaR
28.07.2015

Tuto knihu jsem dostala před několika lety. Odložila jsem ji do knihovny s tím, že snad někdy, až budu mít chuť, si ji přečtu. Bohužel jsem po ní sáhla až v okamžiku, kdy jsem už neměla možnost za ni poděkovat. Není to kniha na rychlé čtení bez přemýšlení. Chce to čas a tu správnou náladu. Po jejím přečtení jsem pochopila, proč mi byla darována.

Allia
11.05.2015

není to špatná kniha, myslím si, že každá žena pozná čas, kdy po ni sáhnout. Jsou ale v ní pasáže se kterými ne zcela mohu souhlasit. Nediktuje jak a co máme dělat, ale ukazuje cestu, jak by to šlo dělat, pak už je na ženě, zda se s tím ztotožní, či nikoli. Řekla bych, že tuto knihu je lepší číst postupně, kdy je pravý čas ;-)

Ronny
06.05.2015

Krásná hluboká kniha. Nedá se číst jako román. Musí se člověku dostat do rukou v určitou správnou dobu, kdy ji žena pochopí, dozraje k ní a určitě to není kniha pro každou. Je dobré ji mít doma a hledat v ní útěchu a posilu v těžkých časech.

kadgam
04.01.2015

Asi všetky staré kultúry sveta mali svoje hovorené príbehy ako začiatky svojej literatúry pre zábavu aj pre poučenie. Vo tme, pri ohni si ich podávali generácie po stáročia.
Príbehy hovorili o hodnotách, morálnych kvalitách a pripomínali poznatky a skúsenosti.
Nie je to ľahké čítanie , ako by sa možno zdalo. Je to vedecký výskum ľudského charakteru.
V knihe spoznáme niektoré rozprávky, ktoré nás spravádzali detstvom, niekedy až s prekvapivo odlišným výkladom.

Angel_Castiel
20.12.2014

Krásná, magická a hluboká kniha. Její poetický a mystický styl se mi hodně líbil. Kdo má rád Junga a navazující proudy, příběhy, archetypy atp., tomu kniha určitě sedne.

knihovnice
13.11.2014

Kniha, ke které se stále vracím, která mi pomáhá pochopit některé nepochopitelné věci v osobním životě, pomáhá mi vyrovnat se s chybami a křivdami, pomáhá mi zvládnout tu nikdy nekončící bolest duše, pomáhá mi věřit v osobní sílu a lepší zítřky.......
Teprve až jsem ji 3x celou přečetla, tak jsem se z jiných zdrojů dozvěděla, že jsem se narodila v totemu vlka.

petaSk
10.08.2014

Ženy, které běhaly s vlky není jednoduchá kniha - je to spíše učebnice duchovna, psychologie, genderu, vypravěčství a mnohem víc. Vím určitě, že mi unikala nejméně třetina významů, které do knihy paní Estés vložila. Ale to není chyba. Toto sama Estés potvrzuje. Knihu nemůžete přečíst na jeden zátah, je třeba ji studovat a vracet se k ní, pokaždé v ní najdete nové informace. V plném užití si knihy mi však bránil můj cynismus. Mnohdy mi připadalo, že paní Estés klade hluboký význam tam, kde není, ale jsem si vědoma toho, že je to jen díky mému životnímu nedůvěřivému postoji. Knihu by si měla přečíst a nejlépe studovat každá žena, ať je jakékoliv povahy.

s.mirka1
14.07.2014

No....četla jsem to rok !!!!!! V polovině knihy jsem to i snad začala chápat.....omluvou mi je barva vlasů .... :)) :)) A ve finále hodnotím jako docela fajn knihu......ale tím,že to píše psycholožka - básník.....jsem musela občas fakt přemýšlet co tím chtěl básník říci ?? :))

tetkavd
20.05.2014

Připadalo mi to trochu jako četba horoskopu, lehce zábavné ale příliš obecné, natolik, aby to pasovalo na každého.

Clarissa Pinkola Estés

Clarissa Pinkola Estés