Ženy, které běhaly s vlky přehled

Ženy, které běhaly s vlky
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13315/bmid_zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4 375 375

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie
Vydáno: , Pragma , Knižní klub
Originální název:

Women Who Run With the Wolves , 1992


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ženy, které běhaly s vlky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (96)

sona8864
02.05.2024 4 z 5

To je kniha na dlhé roky a postupné "trávenie". Ja mám vydanie z roku 1999 a doteraz som ju vlastne neprečítala celú. Vraciam sa však k nej a vyberám veci, ktoré ma v danom čase oslovia a ktoré aktuálne potrebujem. K niektorým pasážach sa po rokoch vrátim, prečítam ich znovu a ajhľa, konečne rozumiem. Je naozaj písaná dosť poetickým zložitým jazykom, ale myslím, že tá forma k starým príbehom patrí.
Podobne výživná kniha o osobnom raste a premenách vekom u žien aj mužov je kniha od Gail Sheehy - Průvodce dospělostí. Tiež z r.1999 a na dlho. Tá je ale vecnejšia a zrozumiteľnejšia. Odporúčam obidve, dobre sa dopĺňajú.

Zemlja
28.08.2023 3 z 5

Bavilo mě to, co souviselo s archetypy v literatuře. Vše je ale strašně zdlouhavé, natahované, a totéž několikrát opakované.


Pablo70
17.06.2023 4 z 5

Z komentářů mnohých čtenářek vyplývá, že vnitřní touhy u současných českých žen být nespoutané, ubývá. Je doba poslušnosti a ne nespoutanosti. Mnoha ženám je zřejmě postoj autorky docela cizí. Byly vychovány jinak a nemohou tvrzení autorky přijmout. Podobné je to s knihou Za tajemstvím pohádek. Také jsou odmítány. Náš svět je přespříliš svázán realitou. Příběhy jsou podávány zmrzačeně a jejich původní význam nám uniká. Spojení se svou intuitivní povahou je potlačeno. Oblíbené tvrzení autorky: Svými těly žijí ženy velice blízko podstatě života-smrti-života, zřejmě platí zejména pro starší zkušené ženy, ty mladé to nedávají. Nechápou to. Přitom je v knize dost dobrých příběhů například jeden z nejlepších je inuitský příběh o ženě-kostře. I když jsem muž, bylo to pro mne dobré čtení. Samozřejmě předpokládám, že i muži mohou běhat s vlky alespoň ve své fantazii. Buďte nespoutaní!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (19. - 25.11.)

19.11.2018


Citáty z knihy (3)

Nespoutaný život a divoká žena jsou dva ohrožené druhy.


Nevkročíš-li do lesů, nikdy se nic nestane a tvůj život nikdy nezačne.


Musíme vkročit do té špíny a hledat drahocenné dary, které pod vším tím nánosem leží.


Kniha Ženy, které běhaly s vlky v seznamech

v Právě čtených130x
v Přečtených505x
ve Čtenářské výzvě26x
v Doporučených57x
v Knihotéce371x
v Chystám se číst755x
v Chci si koupit183x
v dalších seznamech7x