Tma

Triler, z ktorého vás zamrazí až do špiku kostí. Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať si pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté. Začína sa zúfalý boj o prežitie. Nedajte si ujsť ďalší skvelý príbeh od majstra strachu a napätia Jozefa Kariku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/246241/tma-246241.jpg 3.4545
Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Ikar (SK)

Tma, 2015

Kniha Tma

Simstr
03. prosince

Skvělé počteníčko. Chtělo by to přečíst na jeden zátah, což de. Napětí se pěkně stupňuje, myšlenkové psycho pochody hlavního hrdiny naprosto výborné. Pan Karika je neskutečně dobrý vypravěč a ví jak si získat čtenáře. Konec pro mě byl velkým překvapením. Celou knihu jsem s hlavním hrdinou soucítila a přála mu šťastný konec. Nemůžu souhlasit s tím, že je to nejslabší kniha z ONÉ trilogie. Trhlině se nevyrovná ale Strachu určitě. Výborné !

Beebee
01. prosince

Pozor, obsahuje masivní spoiler. Komorné čtení, po celou dobu se pohybujete pouze a jenom v mysli chlapíka, u kterého je od počátku poměrně jasné, že je vyšinutý. Pro mně se pointa dala kvalitně odhadnout na počátku, stačilo méně stran a méně opakovaných stesků. Není zlá, ale oproti Trhlině se k ní vracet nebudu. Děj je vystavěn predikovatelně, použity byly dva druhy zápletky: psychický (a v praxi psychiatrů ně příliš častý) problém a pro Slovensko typický ukončující urban (countryside?) story. Tyhle situace o sežrání zaživa však na Slovensku v reálu opravdu nejednou proběhly, dokonce v posledních 40 letech opakovaně. A to ani ti lidé nebyli omezeni v pohybu.

yellowbanna
01. prosince

Zaujalo by mě to tolik, kdybych to četla jako knihu? Nejsem si jistá. Ale audio zpracování tomuto titulu prospělo, sugestivní hlas Marka Cisovského výrazně napomohl psycho atmosféře.

Irsaf
30. listopadu

Poslouchala jsem to jako četbu na Radiotéce...
Příběh mně moc nenadch... Poslech to zvedl na 2 hvězdy...

Jessie_K
29. listopadu

Nejslabší ze tří "hororů" - Strach, Trhlina a Tma. Bylo tam pár silnějších míst, kde jsem se trochu zapomněla nadechnout, ale celkově na mě kniha působila tak jako zmateně, necelistvě, něco mi tam chybělo. Možná větší temnota, na kterou nás trochu láká název.

Amitiel76
24. listopadu

Tak to bylo opravdu slušný psycho :-))) Celou dobu jsem přemýšlela, co že to ten hlavní hrdina bere. Na čem to ujíždí. Říkala jsem si : "Opravdu dobrý matroš" :-))))
Ale autor mě vážně dostal. Román ve kterém se objevuje jen jediná postava, jsem ještě nikdy nečetla. Tudíž pro mě novinka. Znovu tu pan Karika skvěle stupňuje napětí, tak jako ve všech jeho knihách. Jen těch zranění a úrazů , se mi zdálo už nějak přehnaně. Autor si tu hlavního hrdinu opravdu vychutnával :-))) A ten konec? Tak ten jsem vážně nečekala. Ten mě nechal s pusou dokořán. Napadala mě spousta závěrů a konspiračních teorií. Ale tohle?
I když kniha byla ze všech tří Karikových románů, které jsem měla možnost číst opravdu nejslabší, tak i navzdory tomu se mi líbila. Jeho knihy mě prostě baví. Jeho styl psaní je tak neokoukaný a chytlavý....Pokaždé se zakousnu a nepustím, dokud nejsem na konci. Jeho psaní je silně návykové :-)

nhima
20. listopadu

I kritici musí uznat, že Karika umí velice dobře budovat hutnou atmosféru. V tom je vážně dobrý. A stejně tak nápaditost děsivých scén a trefných přirovnání, ke kterým se průběžně vrací, posouvá prožitek na vyšší úroveň. Na začátku žádné zdržování, rozjezd je rychlý a jde se na věc. Po pár stranách už hlodá zvědavost, nechcete přestat. Podobně jako u Trhliny - co na tom, jak to dopadlo, když je to celou dobu pořádně napínavá jízda!

Kami33
18. listopadu

Jako pozitivum knihy vnímám, že byla přečtena velmi rychle.... ale to je bohužel jediné pozitivum. Děj zmatený, hlavní hrdina divný, celkově to bylo dost slabé. A opravdu jsem se nebála.