Tma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať si pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté...

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246241/tma-246241.jpg 3.3871
Žánr
Horory, Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Ikar (SK)
Orig. název

Tma, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (285)

Kniha Tma

Přidat komentář
Rolada88
předevčírem

Tak tohle bylo od kariky slabý po trhlině a strachu. Začátek měl šťávu říkal jsem si jestli se to bude takhle stupňovat tak to bude asi top kniha od autora. Ale nic šlo to celý do kopru a hlavní hrdina mě přestával bavit a ty jeho kecy taky byl mi ke konci tak nesympatický že už jsem doufal kdy tam zařve. Trochu jeho nelogické myšlenkové pochody se v závěru vysvětlili. Ale i tak nic taková tuctová povídka

Verunka289
předevčírem

Námět byl moc zajímavý a měl obrovský potenciál, bohužel zpracování ale pokulhávalo. Na mě kniha neměla ten potřebný drive a dlouhé popisné pasáže mě neskutečně nudily. Bavila mě asi až tak poslední kapitola.


radritt
03. května

opět skvělé, konec vše vysvětlující, vůbec ne vyloženě divný

alenkacermi
02. května

Moje první seznámení s autorem a jsem trochu rozpačitá. Horor je asi silné slovo. Napětí je tady pěkně vystupňované, četlo se dobře, ale nějak to nebylo ono. Konec už byl vyloženě divný.
Ještě zkusím Trhlinu, kterou tady čtenáři chválí.

RadekN63
19. dubna

Jozef Karika opětovně nezklamal a obohatil tímto skvělým dílem mou sbírku v knihovně. Opravdu napínavý a děsivý příběh odehrávající se ve srubu daleko od civilizace, kdy z počátku to vypadá na ideální relax v horách, ale později začne příběh mít grády. Kniha se my četla jedním dechem a pocity napětí, strachu Karika uměl podat, jako vždy. Rozuzlení a závěr příběhu mě zcela dostalo, prostě skutečný Boží hod. Knihu doporučuji.

Tyn_a
15. dubna

Jak může být někdo tak geniální a napsat tohle?
Karika je pro mě úplná jednička v tomhle žánru, v navozování strachu.
Byla jsem skoro každou chvilku v napětí, pocit strachu nevystřídalo snad nic, dokud jsem knihu nedočetla a příběhu nepřišla "na kloub".
Opravdu mě nenapadlo rozuzlení, jaké nakonec bylo. Popravdě, neměla jsem ani čas přemýšlet, chtěla jsem vědět co bude dál a dál...

Je to geniální, promyšlené, fascinující. Všechna čest...

paperka1969
15. dubna

Četl jsem .slovensky.leckde už jsem potřeboval překladač,třeba na útes, ale to vůbec nevadilo.trochu jsem se divil,že první čtyři části mají každá 35 stran,a pátá část 90 stran..říkal jsem si,to bude finále.pak mi to už přišlo pořád stejné, a kdyby to autor nevyřešil tak jak to vyřešil,asi bych psal jinak.takhle celkem spokojenost.

janina66
01. dubna

Jen díky tomu, že jsem ji poslouchala jako audio a česky, tak výborně a napínavě čteno. Stále jsem čekala na úžasný konec. A on přišel, bohužel NE úžasný, spíše tak trochu krkolomný. Nepochopitelné jednání hlavního hrdiny mě velmi zklamalo.

1 ...