Outsider

kniha od:

Outsider obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/outsider-W6f-403472.jpg 4793
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

The Outsider, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (241)

Kniha Outsider

Přidat komentář
05. dubna

(+ SPOILER) Dvě třetiny knihy jsou na plný počet, pak se objeví Holly (stylem přišla jsem, viděla jsem, vyřeším, odcházím) a to mě už tolik nebavilo. Možná je to taky tím, že jsem Mr. Mercedes četla už kdysi, takže si nevybavím, čím si Holly prošla, na co neustále naráží. A také ten pocit, že tohle všechno už tu nějakým způsobem bylo. Ale co můžu chtít po spisovateli, který napsal skoro již 100 knih? Největší průšvih byl překlad a chyby v textu. Sem tam chybějící uvozovky, občas nesmyslná věta, to mě hodně mrzelo.

Svatopluk
28. března

Co dodat, dobrá a napínavá detektivka s příměsí hororového tajemná tak jak to umí S.King


mrsterezz
10. března

Kniha se mi četla opravdu dobře. Bavil mě příběh, zápletka i konec knihy. Byly mi velice sympatické i postavy, na čemž mi v knize záleží. Dokázala jsem si v hlavě krásně představit prostředí a místa, kde se děj odehrával. King nezklamal.

ejwa1937
18. února

Jako vždy perfektní. El Cuco... To nechcete potkat ...

Janina2609
13. února

“Šílené nápady, které náhodou zapadají do skutečnosti jako do rukavice.”
“Vesmír nemá žádný konec.”
Další ze skvělých “kingovek”. První část knihy má poměrně spád, je čtivá, ale teprve za polovinou se děj s příjemným nadpřirozenem, typickým pro autora, rozjede naplno. No a závěr nemá chybu...
Zážitek ze čtení hodnotím jednoznačně plným počtem *.

esfinge
11. února

Veliké zklamání. Kinga mám načteného, jeho knihy sbírám, ale tahle je pro mě suverénně nejslabší. Slibný začátek, ale to bylo vše.

Ondrapt
10. února

(Spoiler) Začátek a první třetina knihy je velice dobrá, tajuplná a napínavá. Člověk na dvou místech najednou.... Od chvíle, kdy to začne směřovat směrem nadpřirozeno, to ztratilo šťávu a nějaké napětí. Skutečně jsem čekal nějaké daleko uvěřitelnější rozuzlení.

pinkstrom
31. ledna

Nevím čím to je, ale nové kingovky mi už nepřijdou tolik napínavé, strašidelné a postrádají takové to kingovské kouzlo, které vás u starších knih úplně pohltí. Outsider ale patří k těm lepším. Kombinace detektivky a nadpřirozena vlastně docela funguje a kniha mě vesměs bavila.

1 ...