Outsider

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/big_outsider-W6f-403472.jpg 4937
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider, 2018

Kniha Outsider

theale

Knížka super, začátek mě hodně bavil, začlenění Holly ze série Biila Hodgese bylo příjemným setkáním (jen pozor, kdo ještě nečetl zmíněnou sérii a chystá se na ní, rozhodně doporučuji přečíst nejdřív ji - zde je prakticky vše vyspoilerováno!), jen konec mi až tak uplně nesedl, ale nevadí. Rozhodně příjemně strávený čas.

Janky6

K Outsiderovi,
knížky od Stephena Kinga mám rád a Outsider není žádná výjimka, začátek je dobře napsaný detektivní thriller, zde se mi líbily skvěle zpracované výpovědi svědků, do kterého se od půlky přidají hororové a sci-fi prvky.
Něco ke knize, v městském parku je nalezen mrtvý chlapec - důkazy i svědci ukazují jasně na jednoho obyvatele města, ten má ale usvědčující důkaz že byl mimo město s rodinou a známými, nemůže být přece na dvou místech najednou, nebo snad může?
To se bude snažit rozlousknout detektiv Ralph Anderson, kterému dorazí na pomoc sympatická, inteligentní Holly Gibney, spolu začnou přicházet na věci, které budou těžko uvěřitelné i pro ně.
Pokud nevíte co od Kinga číst první, doporučuji Outsidera, je to samostatný, dobře napsaný příběh s reálnými postavami a originální, dokonalou zápletkou s klasickým Kingovským koncem.

Hotovson

Začátek nenápadnej, dalo by se říct tuctovej, jako v každym druhym thrilleru, ale je to King, tak podle toho se to potom začne ubírat a nemyslim si, že by knížka ztratila v druhej půlce na tempu, mně se to líbilo.

Asi bych si už měl konečně přečíst trilogii s Billem Hodgesem, zatim jsem čet jenom Pana Mercedesa a Holly se tu vyskytuje už ve druhej knížce mimo trilogii...má King těch postav holt moc, kdo si to má potom všechno pamatovat, zvlášť když se vyskytujou nejen ve svejch příbězích, ale zasahujou i do dalších :)

jfialova

Mezi kingovkami to určitě nebude moje nejoblíbenější, ale jako vždy je příběh napínavý, postavy jsou perfektně vykreslené, celé to má spád a nechybí notná dávka napětí. Kdo je autorovým věrným čtenářem, nalezne v příběhu starou známou Holly z Mercedesového vraha-prolínání jednotlivých příběhů je prostě jeden z autorových neodmyslitelných bonbónků pro čtenáře, které nutí stále přemýšlet, proč mi je to nebo ono povědomé, na druhou stranu ti, co ještě neměli tu čest, se v příběhu neztratí.

michalmatousek

(+ SPOILER) Mrazivé. Zapeklité. Mysteriózní.

Dejte si pozor na El Cuca…

Brr!

Irsaf

Další kniha od mistra hororu Stephena Kinga a za me teda opět skvělé čtení…
Doporučuji všem… :)

Kizuizi

Outsider je opět skvělá práce Stephena Kinga, která mě nadchla a naprosto pohltila. Skvělé postavy, výborně popsaný děj, gradující napětí.
Neustále mě fascinuje, jak autor dokáže popsat špatné lidské stránky, jak to zakomponuje do příběhu, a i když vše popisuje obšírně, stejně mám pocit, že nemohl neobsáhnout vše.

konicekbily

Zde se v názorech na knihu budou hodně lišit podrobní znalci a obdivovatelé autorova stylu psaní a díla a ti, kteří toho mnoho o knihách pana Kinga nevědí - dostanou šok anebo jsou zklamaní. Já jsem si zvykl, nepatřím k bezhlavým obdivovatelům a ani nejsem "neználek" jeho tvorby. Dostal jsem to, co jsem čekal. Dokonale promyšlenou zápletku, perfektní děj a dlouhou cestu příběhem i mimo realitu. Mystických vjemů dostanete více než je obvyklé, nepočítejte s tím, že je to reálné, ale napínavý sci-fi thriller je to určitě!