Outsider

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403472/outsider-W6f-403472.jpg 4.380
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Beta-Dobrovský
Orig. název:

The Outsider (2018)

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (6)

Diskutovat
martin6849
07. června

!POZOR MOŽNÉ SPOILERY!

Ještě jeden komentář musím přidat. Tak jsem si chtěl česky přečíst pasáž knihy, která se mi líbila (první výslech Terryho za přítomnosti Howieho) a hned jsem narazil na následující (podotýkám, že Terry je učitel angličtiny):

"Nebyl jsem sám," řekl Terry. Jel jsem tam s Everettem Roundhillem, Billym Quadem, Debbie Grantovou, tedy všemi spolužáky ze střední školy ve Flint City, kteří se mnou studovali angličtinu. Mému Fordu Expedition odešla klimatizace, a tak jsme jeli Everettovým autem. On je vedoucí katedry a má BMW, ve kterém je spousta místa. Od střední školy jsme vyjeli v deset."

Originál:
"I wasn't alone," Terry said, "and I don't know anything about a white van. I went with Everett Roundhill, Billy Quade, and Debbie Grant. The entire Flint High School English Department, in other words. My Expedition was in the shop because the air conditioner died, so we took Ev's car. He's the department chairman, and he's got a BMW. Plenty of room. We left from the high school at ten."

Úplně mě přešla chuť to zkoumat dále (a to opomenu chybějící uvozovku, překlep, který se může stát). Takže překladu a Betě (opět) palec dolů!

EDIT: Ehm, tak mi to nedalo a přečetl jsem ještě kus, kde se Ralf s Billem dívají na video z přednášky a zarazila mě jedna věta:

"Někdo v tomhle městě brutálně znásilnil dítě. Buď předtím, nebo potom mu mohl pokousáním způsobit smrt. Pořád se to snažím pochopit. Myslíš, že jeho rodiče nechají toho hlodavce na pokoji, i když příjdeme o práci nebo Maitland zažaluje město?"

Cože? Jakého hlodavce???
A originál:
"A child in this town was viciously raped. Either before or just after, he may have been bitten to death. I'm still trying to get my head around that. Do you think his parents give a rodent's behind if we lose our job or the city gets sued?"

To jako vážně, jo?

Lenka.Vílka
21. března

Valím bulvy! Nejdřív zde byla kniha Outsider vedena jako anglické vydání, které vydá beta. Najednou už je z toho české, které i nadále vydává beta. Pak v tom nemá mít bordel čtenář, když ho v tom má vydavatelství... :(

mifon
03. března

Kniha Outsider je vítěz ankety Best Mystery & Thriller roku 2018 na webu Goodreads (62 170 hlasů). Takže se asi máme na co těšit :-).
https://www.goodreads.com/choiceawards/best-mystery-thriller-books-2018

martin6849
20. února

Lenka.Vílka: Tak třeba příjemně překvapí, uvidíme :-).

Lenka.Vílka
20. února

Martin6849: škoda, že to není dopsané v anotaci. Sice vydal dobrovský, anotace je česky, ale je to anglicky. Toť jenom k poznámce o špatném překladu názvu knihy...

martin6849
20. února

Člověk by nikdy neměl číst anotace, ty spoilery jsou hrozné! Ještě, že už mám přečteno :-).

A mimochodem český název knihy je podle mě zvolený dost špatně, protože v člověku vyvolává mylné předpoklady, asi se nad tím ten, kdo o názvu rozhodoval, moc nezamyslel (nebo knihu nečetl)... Ale co už.