Fína

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí román výtvarnice Daniely Šafránkové ukazuje, jak zábavné, ale i frustrující můžou být kulturní rozdíly mezi Američany a Čechy, mezi světem Západu a Východu raných 90. let. A zároveň je napínavým detektivním pátráním po osudech ženy z deníkových záznamů popisujících život obyčejných lidí za dob protektorátu. Američanka Lisa najde v pozůstalosti po svém otci několik dopisů psaných pro ni podivným jazykem, češtinou, fotku a parte neznámé ženy. A protože právě prochází rodinnou krizí, rozhodne se ji vyřešit tím, že odcestuje do Evropy a začne pátrat po svých kořenech. Cesta ji zavede až do Prahy, která je těsně po rozdělení Československa místem pořád ještě spjatým se socialistickou minulostí, pro Lisu nepochopitelným, skoro nepřátelským a plným podivných zvyklostí. Ale zároveň má neopakovatelnou atmosféru, která Lisinu nedůvěru postupně naleptává. Zjistí Lisa, jakým osudovým způsobem byla Fína, dívka z fotografie, spojena s jejím otcem? Proč o ní nikdy nemluvil? Nalezne v tomto mrazivém a podivném městě smysl života, který se jí na slunných plážích Kalifornie začíná vytrácet? Američané v porevoluční Praze Kdo je dávno mrtvá dívka z fotografie? Temné tajemství z protektorátní Prahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385480/fina-iDf-385480.jpg 3.54
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Fína

Přidat komentář
Polík
01. května

Nápad rozhodně zajímavý, ale nevěrohodně zpracováno. Zápisy do deníku slohově rozhodně neodpovídaly době, překvapilo mě, že tam nebyla ani zmínka o válce.
Američanka Lisa byla krajně nesympatická, místo, aby si vyřešila život doma, tak se spakuje, odjede do země, o které nic neví, vědět nijak zvlášť nechce, a o které neřekne pozitivního slůvka.

monula6471
23. února

Pekna kniha ,dojemná ,ctiva .Za dva dny jsem ji mela přečtenou . Ráda si přečtu ještě další dvě knihy od této spisovatelky . Tuhle knihu můžu doporučit .


Autor a jeho další knihy

Daniela Šafránková

Daniela Šafránková
česká, 1974

Kniha Fína je:

v Právě čtených2x
v Přečtených5x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit1x