Fína

Třetí román výtvarnice Daniely Šafránkové ukazuje, jak zábavné, ale i frustrující můžou být kulturní rozdíly mezi Američany a Čechy, mezi světem Západu a Východu raných 90. let. A zároveň je napínavým detektivním pátráním po osudech ženy z deníkových záznamů popisujících život obyčejných lidí za dob protektorátu. Američanka Lisa najde v pozůstalosti po svém otci několik dopisů psaných pro ni podivným jazykem, češtinou, fotku a parte neznámé ženy. A protože právě prochází rodinnou krizí, rozhodne se ji vyřešit tím, že odcestuje do Evropy a začne pátrat po svých kořenech. Cesta ji zavede až do Prahy, která je těsně po rozdělení Československa místem pořád ještě spjatým se socialistickou minulostí, pro Lisu nepochopitelným, skoro nepřátelským a plným podivných zvyklostí. Ale zároveň má neopakovatelnou atmosféru, která Lisinu nedůvěru postupně naleptává. Zjistí Lisa, jakým osudovým způsobem byla Fína, dívka z fotografie, spojena s jejím otcem? Proč o ní nikdy nemluvil? Nalezne v tomto mrazivém a podivném městě smysl života, který se jí na slunných plážích Kalifornie začíná vytrácet? Američané v porevoluční Praze Kdo je dávno mrtvá dívka z fotografie? Temné tajemství z protektorátní Prahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385480/fina-iDf-385480.jpg 3.54
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Argo

Kniha Fína

Polík

Nápad rozhodně zajímavý, ale nevěrohodně zpracováno. Zápisy do deníku slohově rozhodně neodpovídaly době, překvapilo mě, že tam nebyla ani zmínka o válce.
Američanka Lisa byla krajně nesympatická, místo, aby si vyřešila život doma, tak se spakuje, odjede do země, o které nic neví, vědět nijak zvlášť nechce, a o které neřekne pozitivního slůvka.

monula6471

Pekna kniha ,dojemná ,ctiva .Za dva dny jsem ji mela přečtenou . Ráda si přečtu ještě další dvě knihy od této spisovatelky . Tuhle knihu můžu doporučit .

Daniela Šafránková

Daniela Šafránková