Dívčí hrob

Dívčí hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264429/mid_divci-hrob-264429.jpg 4 339 62

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

A Maiden´s Grave , 1995

Tina.orl
05.04.2024 4 z 5

Tentokrát jsem se rozhodla podívat na přes 20 let starou záležitost J. Deavera. A mohu říct, že to nebyla chyba.
Čtení je to neuvěřitelně napínavé, se spoustou zvratů, i když s velmi jednoduchou zápletkou - uprchlí vězni, rukojmí, vyjednávač. Hltala jsem každou stránku a byla zvědavá, co se ještě zvrtne.

Konec byl za mě nepředvídatelný a zároveň přitažený za vlasy. Během čtení jsem měla také problém orientovat se ve jménech. Byla jich spousta, stejně tak, jako příjmení. Zde tedy za mě mínus. Jinak mohu čtení rozhodně doporučit!

luksky
09.05.2023 2 z 5

Vracím se zpět k Deaverovým starším knihám, některé mě baví více, některé méně a tady bych spíše napsal méně. Vyvrcholení bylo fajn, ale dalo se tipnout, že to nějak tak bude. Hlavní kladné postavy pro mě nebyly zajímavé, agent o ničem a Melániiny výpravy do svého mozku jsem nejraději chtěl přeskočit, spíše byl lepší příběh záporné postavy.

Ladys
27.02.2023 3 z 5

Druhá kniha co jsem od Deavera četl a nebyl tam Lincoln Rhyme.
A Potter není Rhyme.
Ano, bylo zajímavé číst o světě neslyšících.
Ano, bylo zajímavé číst o snaze dívek něco se situací udělat. Ale nějak jsem té Melanii tu proměnu z poprděné ve statečnou nevěřil.
Co opravdu zajímavé nebylo, že kniha byla nekonečně zdlouhavá. Místy až nudná. Je možné, že za to můžou knihy jako Modrá sféra, Tanečník, nebo Sběratel kostí.
Sice jsem knihu dočetl, jenomže ani konec plný zvratů u mě dojem nezachránil.
A z čeho začínám mít špatný pocit je, že Deaver umí. Umí nás nakrmit tím, co po něm vlastně chceme. Takže se vytrácí pocit originality a nastupuje autorská rutina.
Rozhodně začnu se čtením Deaverových románů šetřit.

baji42
19.02.2023 5 z 5

Napínavý thriller se zajímavou zápletkou, skoro strašidelným prostředím a s neobvyklou slovní hříčkou.

Luigi1
26.12.2022 5 z 5

Tak tohle byl napínák až do konce.

Wolfka
30.10.2022 5 z 5

Kdysi dávno moje první od Deavera... Kvůli téhle knize jsem nakoupila další jeho dila, objevila Rhyma i jeho povídky. Dosud považuji Dívčí hrob za jeho nejlepší dílo a je to moje srdcovka.

Dédečko75
28.05.2022 5 z 5

Neskutečný kriminální příběh, kde zjistíte konec až na uplnom konci. Za mně skvělé

Marsí5
15.04.2022

Nejdříve jsem měla pocit, že styl psaní je trochu jiný než u příběhů Lincolna a Amélie, ale nakonec jsem se dočkala toho, na co jsem u autora zvyklá :-)
Nicméně bych dílo řadila mezi slabší počiny...
Popisy vyjednávání byly v některých částech zdlouhavé a myšlenkové pochody hlavní neslyšící aktérky občas postrádaly souvislost.
Závěr jako vždy překvapí, což zachránilo část hodnocení :-)

jaroiva
22.02.2022 3 z 5

Už bych na to od Deavera mohla být zvyklá, ale přesto mě ten vzorec tentokrát docela šval.
Nejdřív strašně dlouhá část byla o vyjednávání, a pak na posledních desítkách stránek rychle deavrovské obraty a překotné rozuzlení.
Moc mi nepomohlo ani množství postav. S tím mám obecně problém, že si nepamatuju jména, takže dávám přednost detektivkám s Rhymem nebo Danceovou, které už znám a přidám pak jen pár další osob a líp se zorientuju.
Celkově tedy pro mě
- poměrně nepřehledné obsazení
+ hodně zajímavé prostředí neslyšících a komplikace (ale i rozšířené možnosti), které to způsobuje
+ tradiční deavrovský závěr
= slušná detektivka na 3*.

Lumír23
15.12.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě bavila, nečekal jsem až tak silné násilí, stejně jako dost barvitý popis vnímání neslyšících. Kupodivu, popsaný svět neslyšících, smýšlení, nejistoty, hierarchie, dost zajímavé a detektivku obohacující. Za mě dobrý.

Sarkablahova1
08.12.2021 5 z 5

Velmi napínavá a silná kniha. Doporučuji.

Katulinka69
05.06.2021 3 z 5

Nouzovka, ale celkem dobrá

begonie226
28.05.2021 3 z 5

Netradičně pojatá detektivka, která mě překvapila. Už jen to, že povolání hlavní postavy nebyla psychologie, ale literatura. Zaujal mě i náhled do světa neslyšících dívek.

ilčidlo
14.03.2021 4 z 5

Napínavé až do úplného konce

Karol477
14.02.2021 5 z 5

Super kniha. Zajímavá a napínavá.

bersek
12.02.2021 5 z 5

Dobré čtení

p.pavlina
21.01.2021 3 z 5

Tato kniha byla první, kterou jsem od autora četla, proto je třeba brát mé hodnocení s rezervou. Svým způsobem byla kniha zajímavá, ale čtení mě moc neuchvátila. Určitě je dobrým nápadem vytvořit příběh, kde nejde jen o to chytit vraha, ale zavést čtenáře přímo do děje vyjednávání. Určitě dám autorovi ještě šanci a něco si od něj přečtu.

Nikusha
17.11.2020 5 z 5

Pro mně byla kniha unikátní v tom, že nebyla o žádném honu za vrahem, ale od začátku šlo o vyjednávání. Nečekané zvraty a ten konec...moc mě to bavilo.

Janule08
24.09.2020 5 z 5

Jako vždy napínavé do poslední strany. :)

ninano
13.08.2020 4 z 5

Zajímavý nápad, slušná detektivka.