Dívčí hrob

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264429/divci-hrob-264429.jpg 4.3210
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

A Maiden´s Grave, 1995

Kniha Dívčí hrob

Ava365
11. prosince

Jedna z jeho lepších knih, zajímavé prostředí, zápletka i slovní hříčka Amazing Grace x A Maiden Grave ?? ;)

barusak1
07. listopadu

Skvělá kniha. Deaver to prostě umí

Merlinit

Skvostné, báječné, výborné!

Babo

Před docela dlouhou dobou jsem přečetla několik Deaverových knih a byla jsem nadšena.Postupně mě nadšení přecházelo,knihy se mi zdály hodně podobné a tak jsem je přestala číst. Možná vyzkouším nějakou novou .

Kortez

Nejdřív jsem se do čtení nutil, všechno se odehrávalo na jednom místě, v jednom dni a přišlo mě to zdlouhavé. Až poslední čtvrtina knihy dostává spád a vysloveně poslední stránky vyvažují předešlou nudu. Takže nakonec za mně průměr.

raty

Pro mě spíše psychologické drama než detektivní příběh.
Velmi dobře propracované postavy na obou stranách "barikády". Sledujeme únosce, rukojmí i tým vyjednávačů v poměrně krátkém časovém úseku. Napínavé od začátku až do konce.

jhsoft

Začal jsem číst i starší knihy Jefferyho, protože se mi konečně podařilo doplnit sbírku i o ty starší kousky a nevím jestli jsem udělal dobře. Tahle kniha mi přišla zatím nejnudnější a nemohl jsem se vůbec začíst. Hodně postav, které mají navíc alter jména..v podstatě 80% knihy nuda točící se okolo jednoho místa..Nakonec tedy trochu napětí..,ale to co u jiných jeho knih mívám po celou dobu čtení..tady je to v posledních 60 ti stránkách...Škoda,ale zase beru,že ta kniha je hodně stará a dnes už je Jeffery někde jinde:) Teď jdu na kamennou opici, ta podle recenzí taky nic moc,tak uvidíme..

katushah

Vynikající příběh.