Nezvratné alibi

Jihozápadní Francie, 1989 Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. Paříž—Cahors—Bordeaux, 2011 V elegantním pařížském bytě svého nastávajícího zetě novináře Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým neobjasněným případem ze sedmi, jež se staly předmětem uzavřené sázky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného úkolu a netuší, že tím všechny své blízké vystaví nebezpečí, které si nepředstavoval ani v těch nejděsivějších snech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447921/nezvratne-alibi-HK4-447921.jpeg 4.6106

Akta Enzo 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Cast Iron, 2017

Kniha Nezvratné alibi

Lumír23

Nu, co říci závěrem? Ač to bude znít jako chlubení, vražedkyni jsem odhadl, vraha taky, kniha byla ke čtenáři laskavá a kdo znal předcházející díly, mohl se také trefit. Když nad tím tak dumám, tak možná to bylo slabší finále, když jsem ho odhalil i já... Teď nevím, zda plným počtem hvězd vlastně nehodnotím sebe?

Titas9001

Osobní život Enza snad ani nestojí za komentář, ale jinak je to veskrze sympatická postava. Detektivní linie se mi líbila a nepostrádala napětí. Vyústění vlastně smutné, když si pomyslíme na pozadí celého příběhu. Celá série stojí jistě za přečtení, i když mi tady chybí taková ta všudypřítomná melancholie Ostrova Lewis.

Kerberos

Moje první série od Petera Maye,velká spokojenost,i když jsem nečekala,že vyřeší dvě vraždy v jednom díle.Enzo mi bude trochu chybět.

Miláček484

Bezvadná kniha, opět jsem přečetla jedním dechem, závěr naprosto bomba.

oskli

Parádní závěr série. Sice jsem Luciina vraha tipovala skoro od počátku, ale druhá linka pro mě byla překvapením. Za sebe říkám "parádní závěr série" a asi si pro radost vytáhnu zase ostrovní sérii. Pater May je prostě výborný vypravěč, o tom žádná.

Ivana11

Můj oblíbený autor, Akta Enzo výborné, tento díl jeden z nejlepších.

kokosek

Tak a je konec jedné série. Jak to? Dyť Enzo řeší 7 případů nevyřešených vražd a tohle je šestý díl? No čtěte a dozvíte se. A nic neprozradím, nebylo by to fér.
Jen snad že kniha je to dobrá, dokonce bych řekl, že si na tu Francii i zvykám. Sice pořád to neláká tak jak Ostrovní trilogie ale možná i na tyto místa bych se jel podívat.

Iv8

Tak já teď vůbec nevím...když si čtu již napsané komentáře, zjišťuji, že nejsem tolik nadšená jako ostatní. Čím to je? Byla jsem nepozorná, nečetla knihy ve správném pořadí nebo co? Zápletka zajímavá, děj strhující, osobní rovina Enza se obohatila o další milé i nemilé zážitky...a přesto jsem závěru ne uvěřila. To nevadí, každý máme jiné vnímání a Vy si uděláte svůj názor, až knihu přečtete. Autora jinak vyhledávám a patří mezi mé oblíbence, takže s úctou za 4 hvězdy.