Nezvratné alibi

Jihozápadní Francie, 1989 Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. Paříž—Cahors—Bordeaux, 2011 V elegantním pařížském bytě svého nastávajícího zetě novináře Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým neobjasněným případem ze sedmi, jež se staly předmětem uzavřené sázky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného úkolu a netuší, že tím všechny své blízké vystaví nebezpečí, které si nepředstavoval ani v těch nejděsivějších snech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447921/big_nezvratne-alibi-HK4-447921.jpeg 4.5254

Akta Enzo 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Cast Iron, 2017

Kniha Nezvratné alibi

JPBelmondo

Páááni !!! Tak tohle bylo úžasné. Nečekala jsem, že se mi šestý díl série bude tak líbit. Samozřejmě - Enzo je sám o sobě sympaťák, jeho příběhy jsou vždycky zajímavé. Ať už ty rodinné nebo ty pracovní. Ale tady se to tak nějak hezky točí v kruhu starých dobrých známých, takže o to víc je ten zážitek umocněný. Prostě parádní čtení, pan May zkrátka umí. Těším se na další díl.
(....jo a z Charlotty mám "osypky")

mi-380

Šest let trvalo Enzovi, než se dostal od pátého k šestému případu. Mezitím autor vymyslel zcela nečekané, skoro až šílené, rozuzlení, které radikálně zasahuje do hlavních vztahů z předchozích dílů. A Enzo, ten věhlasný profesor forenzních věd, jako správný teoretik na ty své vědy nechává zapomenout, z fakulty se mu hodí jen zdatná asistentka, a celý případ si musí odžít na vlastní kůži – za svědky jezdí po Francii sem tam, dostává se do nebezpečných, skoro hororových situací, vyptává se, uniká, zalyká se lítostí, zachraňuje, zaměstnává šedé buňky mozkové…
80 % (aktuálně 245 hodnocení s průměrem 90 %).

vekkr

Audiokniha.Nezklamala.Výborné,překvapivé,napínavé,takže vše co jsem očekávala.

Adiemus

(+ SPOILER) Poprvé jsem si uvědomila, že autor na můj vkus poněkud květnatě popisuje události, ale nešť. Je zjevné, že Peter May má Francii (a její vína) rád. Zaskočil mě téměř hollywoodský happy end, na druhou stranu jsem byla za mně sympatického Enza ráda. A Charlotte jsem měla chuť za její aroganci zaškrtit. Ráda bych viděla celou sérii jako seriál, ale ne všechny zfilmované knihy dopadnou dobře...

janina66

Tak to bylo úžasné! 6*
Naprosto promyšlené, napínavé s dokonalým koncem.
Opět jsem poslouchala audioknihu skvěle načtenou Davidem Matáskem, jako celou sérii.
Počkám si na další "Noční bránu".

niknikita

Perfektně propracované a promyšlené. Bavila jsem se od prvního do posledního písmenka, a navíc jsem dostala možnost nahlédnout do Enzova osobního života.
Bylo to strhující a napínavé, kdy žádná z postav a událostí nebyla jednoduchá ani černobílá. Ve spletitém vyšetřování navíc nescházely ani moudré myšlenky a to můj oblíbený Peter May umí perfektně.

pablito

Začal jsem třetím dílem série s Enzem (protože jsem podlehl špatným hodnocením prvních dvou knížek ... a možná jsem udělal chybu) a žádný zatím z přečtených nezklamal, přičemž tento se mi líbil zatím nejvíc. Je to oddychovka, v které ale člověk najde myšlenky. Dost možná se po dočtení celé série vrátím k prvním dvěma dílům :)

konicekbily

Pěkně napsáno, pěkně vysvětleno. K úplnému pochopení a prožitku doporučuji si oživit některé události z předcházejících knih této řady. Zdá se, že řada skončila, ale asi to tak nebude, neboť je tu informace o další z řady "ENZO". Noční brána má být v prodeji v květnu.