Zpětný ráz

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd. Při příjezdu do jeho odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii však novináře přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá. Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do pátého nevyřešeného případu a při rozkrývání spletité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře se složitou povahou obklopují, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevřou staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380784/zpetny-raz-pbO-380784.jpeg 4.3131

Akta Enzo (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Blowback (2010)

Kniha Zpětný ráz

Toffee
předevčírem

Pohodová detektivka, čte se rychle a člověk se i dozví pár zajímavostí ze světa top restaurací.

akdar72

Přečteno během dne. Doufám, že bude další pokračování.

oskli

Enzo bez nějakých výstřelků a větších nelogičností. Tohle prostředí mu fakt sedlo, příběh byl uvěřitelný, ač zase musela být nějaká větší akce a zamotanice :-) Ale za mě 5* - ideální odpočinková knížka.

mol378

U mě stále vede série z ostrova Lewis, přesto si rychle koupím každou knihu série se sympatickým Enzem hned jak vyjde a nikdy nezklame. Kromě příběhu je tam vždycky něco navíc z reálií, baví mě vyhledat si, kde se děj odehrává atd. A tady je navíc to jídlo!

rodak

S prominutím já tu čínskou a tuto sérii prostě žeru.Takže za 5 a bohužel se nám blíží konec.U této knihy jsem měl chuť na ty specialitky.Opět super detektivní linie příběhu.

konicekbily

Možná i naši televizní šéfkuchaři by se podivili nad tím, jak se autor vyzná v kulinářském řemesle! Kromě toho nám připravil i pěkný detektivní příběh s thrillerovským závěrem. Jako odpočinkovou četbu doporučuji.

kadgam

Dobrá Enzovská klasika. Zaujímavá a napínavá

Petula.N

Opět další super příběh :) škoda, že není další kniha. Doufám, že bude další pokračování ....