Zpětný ráz

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd. Při příjezdu do jeho odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii však novináře přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá. Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do pátého nevyřešeného případu a při rozkrývání spletité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře se složitou povahou obklopují, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevřou staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380784/zpetny-raz-pbO-380784.jpeg 4.2266

Akta Enzo 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Blowback, 2011

Kniha Zpětný ráz

gallovl

Zkrátit, ubrat Enzovi "šarmu" a bude to daleko příjemnější čtení.

DvěTéčka

Celá serie se mi moc líbila, těd už jen musím počkat zda do knihovny nepřidaji i poslední díl abych si ho téže přečetla :)

Vevericka.eva

Tenhle případ mě opravdu zaujal, už si začínám zvykat na místy rozvláčné tempo, které se ale vyznačuje kvalitním příběhem. Zašmodrchanec na konci mě pobavil.

elcapitano

Mám úplně stejné pocity, jako diskutujicí kajicek prede mnou, .. už je pře-enzováno. Struktura příběhu je víceméně totožná s minulými díly, občas nějaká ta nelogičnost a pozoruhodná náhoda ve vyšetřování, .. a ten samožerský snobismus! .. ee, asi stačí.
.. jo, a těch vysunutých brad bylo v textu také přespříliš, to jsem si vždycky vzpomněl na závěr Saturnina..
A ano, David Matásek to čte opravdu dobře (tedy až na ta francouzská jména, ale co už, že, hezky se poslouchá..)

kajicek

(+ SPOILER) Zatim nejslabsi dil serie. Mozna je to proto, ze cela Akta posloucham jako audio jednu za druhou a uz jsem asi preenzovany. Zastupy krasnych mladych divek touzi, aby s nim mohly spat, policie vysetruje jak banda amateru a zpusob nachazeni dukazu je nekdy opravdu k smichu (viz. dvacet let jedouci mrazak v Entomologovi) Tentokrak zazracny pes a jeho cich, co odhali stopy po sedmi letech. No nic, jdu na Nezvratne alibi ;)

Kerberos
10.12.2020

Tento díl jsem poslouchala a David Matásek ho čte skvěle.Pro Enza je to velmi osobní a řeší kromě vyšetřování vztahy se svými potomky i bratrem.Milovníky dobrého jídla a pití jistě navnadí popis různých pochoutek.

ellescorpio
26.11.2020

Moje třetí z řady akta Enzo a líbila se mi nejméně. Nesmírně mě irituje, jak každá super kost o 30 let mladší než hlavní hrdina neprahne po ničem jiném než dostat do postele padesátníka s culíkem. Přemýšlím, zda mohl autor vymyslet něco asexualnějšího než culík v tomto věku. Ne, pane Mayi, většina žen by vzala do zaječích. Nebo nůžky do ruky.

zamiokula
21.11.2020

(+ SPOILER) Poslouchala jsem audioverzi.Spoiler: říkala jsem si,že ještě jednou uslyším,,měl v očích slzy,,tichý pláč,,nebo ,,zalily se mu oči slzami,,hodím ten přehrávač i s mobilem z okna !Enzo je uřvanej jak stará dě*ka!Jako pardón,ale trilogii Muž z ostrova Lewis se to ani zdaleka nevyrovná...