Nezvratné alibi

Nezvratné alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447921/bmid_nezvratne-alibi-HK4-447921.jpeg 5 357 98

Akta Enzo série

Jihozápadní Francie, 1989 Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. Paříž—Cahors—Bordeaux, 2011 V elegantním pařížském bytě svého nastávajícího zetě novináře Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým neobjasněným případem ze sedmi, jež se staly předmětem uzavřené sázky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného úkolu a netuší, že tím všechny své blízké vystaví nebezpečí, které si nepředstavoval ani v těch nejděsivějších snech.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Cast Iron , 2017

Jančislava
14.09.2021 3 z 5

Dlouho jsem od P. Maye nic nečetla a když jsem viděla tuto knihu s chutí jsem se začetla. Že je to poslední díl série jsem poznala až při čtení, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Nicméně kniha mě moc nechytla a tak jsem nakonec byla ráda, že čtu ten poslední díl kde se vše vyřeší. Při čtení jsem používala často rychlocteni, což dělám jen výjimečně a u kapitol se Sophii jsem preskakovala celé odstavce, což také obvykle nedělám. Celkově jsem ráda, že už ji mám za sebou a ani nemám chuť začít první díl. Konec byl opravdu zajímavý a tak dávám 3 hvězdy.

mol378
13.09.2021 3 z 5

Příjemně napínavé, nenáročné a čtivé jako celá série, některé málo pravděpodobné náhody už patří k Enzovi. Tenhle díl patří mezi ty zdařilejší. Jako vždy je bonusem Francie a tamní reálie, tvořící tu pravou atmosféru. Vrátí se ještě někdy Enzo? To uvidime.

Petass
08.09.2021 3 z 5

Tak nějak jsem pachatele tušila... Ale autor nezklamal. Text plynul, Enza bezmezně miluji od prvního dílu a celá série se hezký uzavřela. Není to žádný zázrak, ale i tak mě to bavilo. Minimálně mě série nalakala k opětovné návštěvě Francie. Rozhodně se s autorem ještě potkáme.

HynekBee
06.09.2021 5 z 5

Bude mi Enzo chybět! Fakt super důstojné ukončení série. Vřele doporučuji.

keny
05.09.2021 4 z 5

Bohužel jsem nevěděla, že kniha je poslední ze série...ale nevadilo, Akorát na dovolenou, nic drsneho, nic preslazeneho. Jen mi přišlo , že jsem se tentokrát nedozvedela nic jako přidanou hodnotu, tak jak bývá u Mayovo knih zvykem...včely, Čína, život ptáků na ostrově Lewis.. Ale je to zase záruka, že když mám omezenou kapacitu knih, které si s sebou můžu vzít, tak vím, že s Mayem špatně neudělám.

dalia1769
29.08.2021 5 z 5

Výborné ukončení celé série o Enzovi, velmi napínavé se spoustou zvratů. Po Enzovi se mi bude stýskat.

TomHr
17.08.2021 5 z 5

Ano, některé knihy z Enzovy série jsou možná o chloupek lepší, ale Nezvratné alibi jistě patří k tomu lepšímu v detektivním žánru. Záhada je dostatečně záhadná, pachatel velmi chytrý a detektiv, přes svou inteligenci, místy dokonale zmatený. Autor bravurně vystavěl příběh, který nás dovede k překvapivému finále, i když ke konci prostřednictvím některých náznaků vytušíme pachatele. Rodinnými trampotami hrdinů autor nezahlcuje, nepůsobí rušivě a spíše dotvářejí příběh.

Dajine
26.07.2021 5 z 5

Tohle se povedlo.

ZuK1
26.07.2021 5 z 5

Po delší přestávce opět jedna knížka mého oblíbeného Petra Maye. A narozdíl od naposledy čtené „Ochráním tě“, která mě tak úplně nenadchla je to tentokrát opět ten výborný a čtivý Peter May. Závěrečný díl série Enzo mě bavil a moc se mi líbil, škoda jen, že už to byl díl poslední.

Lidka
22.07.2021 5 z 5

Série s Enzem mne moc bavila, četla jsem všechny díly, mimo jiné i proto, že Petr May je můj velký oblíbenec. Píše formou, která mi vyhovuje. Má to spád, má to šťávu. Škoda že končí, ale on zase něco dobrého jistě vymyslí. Už teď se těším.
A toto bylo důstojné zakončení celé série s některými pro mne překvapivými rozuzleními.

Jordanka9
17.07.2021 4 z 5

Poutavé napínavé čtení do poslední stránky. Nečekané rozuzlení, i když chvilkami jsem jednu postavu podezírala. Po přečtení knihy jsem se až z komentářů dozvěděla, že se jedná o poslední ze série o Enzovi - proto se mi zdály některé vztahy postav nejasné. Asi už po předešlých dílech série nebudu pátrat. Od autora si ale ráda zase něco přečtu. Jeho styl je bravurní.

katka.oo
14.07.2021 5 z 5

Audiokniha, dobře se poslouchala ... skvělé a důstojné zakončení celé série s Enzem, asi mi bude i trochu chybět, uvidíme jestli P.May přijde s nějakou novou sérií ...

5holek
09.07.2021 5 z 5

Důstojné uzavření série, Enzo mi bude chybět. Napínavé, čtivé, jako vždy spousta zajímavých detailů a vysvětlení některých skutečností z předchozích dílů a naprosto nečekaný závěr. Prostě Peter May umí!

Batigol555
13.06.2021 5 z 5

Přestože jsem si v půlce knihy myslel, že znám rozuzlení, starý dobrý Peter May opět nezklamal a zase mě překvapil. Kniha se četla sama, děj měl spád. Stejně jako celá série o Enzovi.

Danago
11.06.2021 5 z 5

Skvělé čtení jako celá série.

Kaja1
03.06.2021 5 z 5

Paráda, úžasné jak se děj krásně propojil s předchozími díly série. Četlo se to samo, příběh měl spád. Série je uzavřena, budu se těšit na další knihy mého oblíbeného autora.

akdar72
02.06.2021 5 z 5

Perfektní završení celé série.

zouharov
02.06.2021 5 z 5

Plný počet hvězdiček dávám za celou sérii. Nejlepší díl to nebyl, ale napsán čtivě, měl spád, pro pozorného čtenáře nebylo rozuzlení překvapení.

Nočnípták
10.05.2021 5 z 5

Na začátku jsem netušila, že Enzo vyřeší dvě vraždy. Spíš jsem si myslela, že sázku prohraje. Plačícího vraha jsem uhodla docela brzo a také vytušila kam se ubírá závěr knihy. Přesto všechno lituji, že už je konec. S Enzem se opravdu loučím těžko.
Už jsem přečetla Tichou smrt, ale John na Enza nemá.

Lumír23
26.04.2021 5 z 5

Nu, co říci závěrem? Ač to bude znít jako chlubení, vražedkyni jsem odhadl, vraha taky, kniha byla ke čtenáři laskavá a kdo znal předcházející díly, mohl se také trefit. Když nad tím tak dumám, tak možná to bylo slabší finále, když jsem ho odhalil i já... Teď nevím, zda plným počtem hvězd vlastně nehodnotím sebe?