Cyklistka: Osud poslední baronky

Osud poslední šlechtičny z rodu Battaglia. Od autorky bestselleru Podbrdské ženy. Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471772/big_cyklistka-osud-posledni-baronky-Dgp-471772.jpg 4.2262

Kniha Cyklistka: Osud poslední baronky

Toňula
dnes

Zajímavý příběh pro mě neznámé osobnosti baronky Blanky. I když styl vyprávění není úplně jednoduchý , je plný citu, laskavosti a i přes dvojí časovou rovinu jemně propletený do výsledné hluboce lidské podoby.

lenyleny

Přečetla, ale nějak mne tato kniha neoslovila. Ani příběhem , ani stylem. Asi bych ji nikomu nedoporučila.

IreneP

Po Podbrdských ženách (top) a Eugenie (zklamání) jsem se přesto na Cyklistku těšila. Líbila se mi totiž od počátku její obálka. A nakonec se mi líbila knížka celá. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a myslím, že i to pomohlo, abych se do Blanky a jejího života lépe vžila. Jen to bylo celou dobu docela smutné, že? I v těch chvilkách štěstí tam byla taková pachuť. O paní baronce jsem si potom ještě zjišťovala pár věcí. Mám povídku Baroni na kolech od Oty Pavla. A protože mě až fascinovalo její stáří v ruinách zámku, našla jsem si i půlhodinový dokument Paní Le Murie (na YT), kde stará paní baronka osobně vystupuje. A má opravdu zvláštní dikci, jak je i v knížce zmíněno.

Jana5330

Podbrdské ženy to nejsou...ano, nejsou. A ano, byly lepší. Od teď musí být všechny knihy jako Podbrdské ženy nebo Hana a jejich autorky si rozhodně nemohou dovolit napsat nic slabšího. Za mě si kniha zaslouží vysoké hodnocení. Minimálně proto, že nám představí neuvěřitelně silnou a schopnou ženu, poslední šlechtičnu z rodu Battaglia, žijích na území Čech. Pro mě doposud neznámá. Kdo čeká baronku v sukních, která vyšívá a čte knihy, tomu prozradím, že tohle je tedy úplně jiná jízda. A to doslova.

Katka81

Bohužel za mě zklamání a ztráta času. Knížku přesouvám do "nedokončených" knih a ani nebudu hodnotit.

Pavčule

Moje první knížka od autorky. O téhle dámě jsem nikdy předtím neslyšela. Za mě zajímavé čtení o jejím osudu. Nejvíce mě dojímaly kapitoly, kde prožívala stáří a vnímala, že už se její čas pomalu, ale jistě blíží ke konci.

lucisa.n

S autorkou jsem se poprvé setkala u knihy Alžběta a Nina a nasadila tím laťku velmi vysoko. Cyklistka se mi také líbila, ale na výše zmíněnou knihu to pro mě nemělo. Možná Cyklistka trochu utrpěla tím, že jsem ji nečetla v úplně příznivém období, docela mi to trvalo. Za to ale příběh nemůže, ten je velmi čtivý. Oceňuji, že pojednává o skutečných osobnostech a místech, byť příběh jako takový je fikce. Některá místa mi přišla ale až zbytečně popisná, autorka popsala každý list, hlínu i drobek od chleba :D Celkově ale hodnotím kladně.

Zelený.úval

Kniha mě moc nebavila a trochu zklamala, čekala jsem od ní mnohem víc. Myslím, že mohla být tak o půlku kratší. Popravdě jsem Blanku ani za velkou bojovnici nepovažovala, když si celý zámek nechala rozkrást a zchátrat.