Ira13 Ira13 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje 3.kniha od paní Mornštajnové a zase super. Nedá se srovnávat, každá kniha má své..
Velmi čtivá, příběh vás pohltí, osudy postav jsou popsány stroze a přitom hodně procíteně..

15.09.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkně napsaná kniha jednoduchým stylem, ale s moc smutným příběhem.
Ze začátku bych ji přirovnala také k Želary a pak i trochu k Šikmému kostelu.. Škoda, že nebylo popsáno více i o životě s druhým parnerem.

11.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje 1 Mornštajnová a za mě krásně napsáná kniha. Kdo zažil tehdejší dobu, tak pochopí mnohem lépe. Přečetla jsem ji velmi rychle a byla zajímavá.

31.07.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Má druhá kniha od pani Mornštajnové. Nevím, proč jsem ji pořád odkládala.
Opět velmi čtivá kniha. Větší množství postav jí neublížilo. Děj se mezi nimi krásně prolíná. Všechny 3 ženy byly něčím zvláštní a občas dost prudily, ale i tak je kniha parádní

05.09.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Psáno opět jednoduše až surově. Václav byl takový nezáživný suchar a nechal ostatni i dobu, aby řešila problémy za něj..

01.10.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak to tedy bylo vyšetřování. Postav opravdu hodně, ale dalo se v nich docela dobře orientovat. 40 let starý případ - obdivuji, že si dokázal ještě někdo něco vybavit i s podrobnostmi a s ohledem k věku . Knize nechyběl spád, čtenáře udržovala v napětí.

11.03.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Uf. Přečteno za odpoledne. Jak už psali jiní - psáno zvláštním stylem. Chyběla mi zde přímá řeč, ale rychle se na tento styl zase dalo zvyknout. Beztarostné období dětství, vystřídala krutá válka. Ale po válce to snad bylo pro Zuzanu ještě horší..

06.06.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Ježkovy voči - co to zase bylo? Cartera si musím dávkovat a ač mám všechny jeho knihy - dávám si od nich přestávku. Pořád žasnu, co dokáže vyprodukovat.
Tady jsem si myslela asi už na straně 90, kdo za tím vším asi bude - omyl.... Díky tomu, že jsem nemocná, zhltla jsem knihu za jediný den, nešlo odložit Napínavé, neskutečné, promyšlené...

11.10.2021 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Narazila jsem na knihu náhodou v antikvariátu. Viděla jsem film, tak proč si ji nepřečíst. Příběh sympatické holky mě vrátil do mého dětství a do doby, kdy se žilo tak nějak víc v klidu

15.04.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Čekala jsem, co zas Carter vymyslí a opět překvapil. To je fakt neskutečný, že to dokáže dotáhnout až do takových detailů. Angele jsem chvilemi fandila, až mě pak naštvala, co provedla. Hunter se k ní zachoval ale dobře.
Co mi trochu vadí, že z Carlose a šéfky se dělají občas až hlupáci.
Co ruší je ,, Tak jo,, téměř na každé straně, ale to bude spíš problém překladu.
I tak dávám 5*. Knihu jsem přečetla za 2 dny.

13.04.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

(SPOILER) Tedy musim napsat, že v tomto díle série se toho dělo hodně. Moc se mi líbilo, že nás kniha zavedla na samý počátek kariéry Martina. V polovině knihy se přesuneme o 25let do současnosti, kde už ho vic známe a navic je trochu lidštější.Možná i proto, jak má blízko k Gustavovi.
Celou knihu jsem byla v napětí, kdy vystrčí růžky Julian..

30.03.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Počátečních 100 stran jsem si říkala, že jsem asi už přeCarterovaná a nějak jsem se nemohla začíst...a pak se to rozjelo. Ten konec byl překombinovaný a uvěřila jsem 3 kapitoly před konce. , že to dopadlo...

08.04.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem kdysi koupila z nostalgie v antikvariátu, protože filmové zpracování patří mezi mé oblíbené. Teď se hodila do čtenářské výzvy.
Dívčí román, který se dá číst jako oddechovka i v pozdějším věku o dospívající praštěné holce.

18.03.2023 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Uf, to byla nálož. Měla jsem trochu obavy se do knihy pustit, protože se jedná o dětské oběti. Občas jsem se trošku zamotala a vracela se. Ke konci jsem si říkala - cože, to není možný.. Ale celkově hodnotím 5*, protože ma kniha napětí a spád.. A těším se na další dvě od Carrisiho

26.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čekala jsem možná víc. Druhá polovina knihy byla čtivější.
Vadilo mi, že když se Nora dostala do nějakého jiného života, nevěděla vůbec souvislosti.
Konec - pro mě - otevřený, ale snad vše dopadlo, jak mělo

05.02.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Napsáno úplně jednoduchým stylem. Na román jsem se těšila, pak jsem zjistila, že je to historický román a chtěla jsem knihu odložit. Ještěže jsem to neudělala. Kniha se krásně čte, je zajímavá. Tohle jsme se ve skole ani neučili.. Krásný příběh

02.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dávám přednost napínavým knihám, ale tahle mě dostala. Krásné se četla, sice většinou smutné vyprávění, ale moc dobře napsáno. Akorát Barbora mě vyloženě štvala.

07.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pěkně plynoucí příběh, který je ale velmi smutný. V prvni řadě bych odsoudila matku, která nechá šestileté dítě napospas přírodě a otci alkoholikovi. Neutikala narychlo, odešla po cestičce, na což Kya pořád vzpomíná. Konec hodně rychlý..

12.05.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Zas něco nového. Fakt nevím, kam na tyto zápletky Carter chodí. Občas fakt nechutné, že člověk musí polykat, ale velice napínavé, že přestáváte vnimat okolní svět a pak se cuknete, když vejde partner do pokoje. Dávám opět 5* i když me tam fakt rušilo pořád dokola : Tak jo.. A že z kapitánky a většinou i z Garcii dělá takové blbce

21.04.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Ze začátku se mi tento díl zdál trochu slabší než ty předešlé. Ale ke konci to byl zase typický Carter. Propracovaný a promyšlený způsob vražd a myšlení Huntera. Jsem zvědavá , jak bude pokračovat jeho případný vztah..
Hodnotila bych 4,5*

31.10.2021 5 z 5