Ira13 Ira13 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak to je teda moc dobře zpracované téma, uf. Děj střídá děj z pohledů více osob a vše do sebe zapadá. Člověk by si myslel, že koncentrační tábory bylo velké zlo, ale tady je vidět, že to zlo pro některé pokračovalo dál. Jak píše přede mnou Limonadovyjoe, jsem též neznaboh a do kostela nevlezu, ale obdivuju je alespoň z venku, tohle je tedy síla (a to jsem dobu komunismu zažila). Mám plán na další výlet. Mrknout se na Šikmý kostela do Bílé vody...

24.03.2024 5 z 5

Všichni jsme děti bohů Všichni jsme děti bohů Erich von Däniken

Knihu Všichni jsme děti bohů - Kdyby mohly hroby mluvit, jsem četla kvůli tématu ze čtenářské výzvy -,, kdyby,,.
i když Daniken mě lákal uz dlouho.
Obsahuje mnoho zajímavostí k zamyšlení. Co je pravda, čemu věřit, co je výplodem fantazie...?
Citát : ...cokoliv kdy podniknete, čiňte v účtě a respektu vůči bližním a čiňte tak ve skromnosti a v úctě před nadčasovým duchem vesmiru...

24.03.2024 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Kniha vybrána jen kvůli čtenářské výzvě v knihovně. Ač tenká, trvalo mi týden, než jsem ji přečetla a vstřebávala postupně myšlenku bytí Haňti. Kniha je psaná zajímavým stylem a autor si s naším rodným jazykem dobře pohrává.

27.02.2024 3 z 5

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Ze začátku to bylo na seznámení takové zdlouhavé. Pak vše dostalo řád a spád a kniha byla poutavá a poučná. Taková Zlatá náměstí by měla být všude a lidé by na sebe měli být hodnější

18.02.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Tak tahle se mi četla úplně sama a líbila se mi vic, jak dvě predešlé.
Pan Hartl snad při psaní konzultoval děj se svou ženou, protože většinou docela dobře vystihl chování hlavních aktérek. Kája byla nejlepší, Šárce jsem v mnohém rozuměla, snad proto, že pracovala ve zdravotnictví a Helena byla taková zvláštní.

20.01.2024 5 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Ta kniha se moc krásně četla. Prolínání časů mě baví a zde krásně navazovalo v ději příběhu.

29.12.2023 4 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Kniha objevená v knihobudce.
Ze začátku jsem ji chtěla odložit, ale pak mě zaujala a dočetla jsem ji. Vraha jsem kupodivu odhadla docela brzy.
Čekala jsem trochu víc vysvětlení, ale i tak si přečtu od této autorky i další

03.12.2023 4 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Četlo se mi docela dobře, druhou polovinu knihy jsem dala skoro najednou. Hvězda dolů za ten strohý konec.. Také bych chtěla podrobnější vysvětlení.. Časem se pustím do dalších

20.11.2023 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Nadherná kniha na kterou jsem natrefila náhodou.. Román plyne jako klidná řeka. Příběh nenáročný a přesto zajímavý - nutící k zamyšlení
Zaujal me i proto, že je z lékařského prostředí i že je i o miminkach a mě se právě narodila 1.vnučka, tak jsem i víc soucítila s dětmi. Ráda bych videla i film

12.11.2023 5 z 5

Idol žen Idol žen Marian Keyes

Docela dobře se kniha četla, většinou měla spád. Každá žena byla něčím zajímavá, ale z Marnie mě opravdu mrazilo.
Paddy byl pěkný hajzl a štval mě od samého začátku.

22.10.2023 3 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Kniha se docela dobře četla - hlavně v druhé části . Bylo fajn sledovat oba případy i dozvědět se zase něco o mumifikovani, i když velice povrchně. Marni a ani Alex mi také nebyli sympatičtí a klidně mohli mít i méně prostoru.

22.09.2023 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Měla jsem ji rozečtenou asi půl roku a postupně dávkovala a vstřebávala, hlavně proto, že jsem musela na operaci plotenky.
Škoda že není víc takových komplexních pracovišť s tak šikovným panem profesorem.
V knize, hlavně ze začátku, je spousty odborných termínů, možná by bylo lepší trochu převést do,, srozumitelných,, slov.
I tak dávám 5* a budu se k ni vracet.

18.09.2023 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Mě se i tento díl líbil. Je to oddechovka od thrilerů a detektivek. Sice mají všechny díly podobnou zápletku, ale neubírá to na čtivosti.

15.09.2023 4 z 5

Tim Tolar aneb Prodaný smích Tim Tolar aneb Prodaný smích James Krüss

Kniha skoro stejného věku jako já a pro čtenáře od 9 let. Ale proč si ji neprečíst.
Je to vlastně smutný příběh o klukovi, který prodal svůj smích a ten mu pak moc scházel. Poučení? Bez smíchu žít nelze a navíc má i léčivé účinky

10.09.2023 4 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Patricia Cornwell

Nečetla jsem celou sérii. Nejdříve dil 13,teď tento 11. Takže spousta souvislostí mi unikala, ale dalo se docela dobře orientovat. Kniha byla čtivá, ke konci napínavá.

04.09.2023 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Kniha mě docela překvapila. Čekala jsem jen romanťárnu a ona je to pak i napínavá detektivka.

20.08.2023 5 z 5

Americká hvězda Americká hvězda Jackie Collins

Tato kniha je čtivá. Obsahuje násilí, sex, beznaděj, drogy, lásku, romantiku , úspěchy i nezdary.
Jako oddechovka od trilerů je fajn. Ale ten překlad a překlepy. Nevadí mi nespisovná mluva, ale překládat anglické nářečí do brněnského hantecu (který mám normálně ráda) v americké knize?!? Tak to se nepovedlo

09.08.2023 4 z 5

Mozková smrt Mozková smrt Eileen Dreyer

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. U této jsem často usínala, ale posledních 100 stran jsem zvládla askoro na zátah. Víc jak na 3* to není

03.08.2023 3 z 5

Stopa Stopa Patricia Cornwell

Až když jsem knihu začala číst, zjistila jsem, že je ze série. Předchozí díly jsem nečetla, proto mi unikaly některé souvislosti. Kniha me ze začátku moc nebavila, ke konci to bylo lepší, ale i tak z ni nejsem nadšená.

30.07.2023 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Biografie a dokumenty mám většinou na chvíle, kdy se mi třeba nechce rozečítat večer nová kniha, nebo když se na ni nepotřebuji tolik soustředit a klidně přečtu několik jiných knih. Tuhle jsem dala naráz za 2 odpoledne.
Rozhovory Martina Moravce jsou velmi zajímavé, čtivé, mají hlavu a patu. Sice jsem si myslela, že tam bude víc zábavných historek, ale je jisté , že jak kapitán Hecl, tak Dr. Beneš jsou profesionálové a bez své píle by se takhle daleko nedostali. Těším se ještě na knihu o panu Marešovi.

27.07.2023 4 z 5