fiona007 fiona007 komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Už ne tak dokonalý jako jednička, ale pořád napínavé a více se to motá kolem Lisbeth, Michael ustoupil do pozadí. Pořád se to dobře čte a rozhodně je to zajímavé, hlavně ke konci

13.08.2014 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Už ne tolik suprový jako jednička, ale pořád pěkné, poutavé.

13.08.2014 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Hezký upírský příběh tentokrát z našeho prostředí. Rozhodně zajímavé pojetí, a jsem ráda, že konečně něco z Česka o upírech.

13.08.2014 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje první knížka od severského autora, ze série Milénium. Knížku jsem začala číst na doporučení. Neskutečně mě knížka vtáhla do děje, at už se jednalo o život Lisbeth nebo Michaela. Hrozně mě bavilo vyšetřování u starého pána a šokovalo rozuzlení kolem rodiny Vangerových. Skvěle napsáno a doporučuji.

13.08.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

a je tu poslední knížka. Až na zdlouhavé pasáže o Brumbálovi to bylo super.
Harry s věrnými kamarády, který se když tak nakonec vrátí, se vydávají na pátrání po viteálech.
Maličko mi vadily takový ty náhody, typu - Hermiono, kde jsi vzala ty knížky o viteálech, no na konci minulý knížky jsem si je přivolala, ale budiž.
Strhující bitva o Bradavice byla popsána skvěle, včetně závěrečné bitvy. Kdo vyhraje? To si přečtěte :-)

12.08.2014 5 z 5

Předposlední knížka přečtena jedním dechem. Zajímavě podané informace o Voldemortově mládí.
Rozhodně mě bavil princ dvojí krve a jeho "rady" a konečné rozuzlení, i když to Harryho taky mohlo trknout, kdo to asi je :-) Nejlepší z lektvarů :-)
Jako vždycky na konci překvapení, který jsem obrečela.

12.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Asi nejslabší díl celé série. Je hrozně natahovanej ten začátek, jakmile se Harry dostane do školy, je pod neustálým dozorem Dolores (už jen podle jména je protivná).
Líbí se mi akt vzdoru ve formě Brumbálovy armády. Je tu i Harryho první láska Cho Chang.
Konec knížky je ve znamení soubojů. Tady je mi Harryho hodně líto, ale jeho zachráncovský komplex je tady hodně zřetelný.
Celkem hodnotím 4 z 5.

12.08.2014 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ve čtvrtém pokračování čarodejnické série o Harry Potterovi mě nadchlo propracování Ministerstva kouzel, resp. jeho zaměstnanců a příprav na Mistrovství světa ve Famfrpálu a připravovaného Turnaje tří kouzelníků. Líbilo se mi zapojení dalších kouzelnických škol. Trochu lituju Harryho a jeho kamarádů, protože se stali terčem bulváru, což pro ně muselo být fakt náročný.
Závěr knížky a (spoiler) znovuzrození Voldemorta mě překvapilo, byla jsem hodně naměkko, když provedli kouzlo Priori Incatatem, líbilo se mi odhalení Hermiony ohledně Rity, prostě super.
Tohle každopádně už není pohádka pro děti.

12.08.2014 5 z 5

Trochu temnější a míň pohádkové pokračování.
Harry opět s přáteli objeví tajemství a nakonec vše vyřeší a odhalí pravdu.
Skvělé pokračování.

12.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhá knížka - absolutně skvělé pohádkové pokračování.
Harry se svými kamarády opět čelí různým překážkám, které ale nakonec zdolá a vyjde z všeho jako hrdina.

12.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla jako teenager ještě před tím než vznikl celý humbuk kolem Harryho Pottera. Ten příběh mi úplně učaroval.
Tohle je ještě taková pohádka.
Fakt zbožňuju, jak se Harrymu otevírá kouzelnický svět, jak nás autorka provází jeho starostmi a radostmi, konec knížky je temnější, ale pořád je to pohádkový a vhodný pro děti.
Plný počet, kdyby šlo, dám i šest hvězdiček.

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Hm, trochu tam cítím Agathu a její černoušky, ale ani zdaleka toho autorka nedosáhla.
Příběh mi připadal takový nedomrlý, už vidím vyšetřovatele, jak si jde po obědě lehnout, protože je unavený.
Rozuzlení přineslo aspoň nějaké překvapení, ale jinak teda nic moc.

12.08.2014 2 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

No teda ze začátku až zhruba do dvou třetin knih jsem se nudila, vůbec mě to nebavilo. Začalo mě to bavit až v okamžiku, kdy se do toho zapojila Emily s Viktorem. To odhalení bylo skvělý, hodně promyšlený, asi zajedu do Londýna projet se metrem :-) Ale jinak, přestože knížka byla na doporučení s tím, že by se mi mohla líbit, přes půlku knížky jsem protrpěla. Proto hodnocení 2 z pěti a to jenom kvůli skvělé propracovanosti a promyšlenosti příběhu a jeho rozuzlení.

12.08.2014 2 z 5

Taková hezká pohádka, která navozuje prostředí pro Pána prstenů.
Bilbovi jsem fandila celou dobu a vytvořený svět mě opravdu fascinoval a ještě dlouho bude.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Skvělý závěr skvělé triologie, to překvapení když se dostanou zpátky do Kraje.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Skvělé pokračování předchozího příběhu, kde už je i více akce, hlavně se přidávají další postavy. Čte se to jedním dechem.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nejdřív je to taková pěkná pohádka, která postupně temní. Tolkien píše hodně popisně, ale zase můžeme namáhat svojí fantazii. Příběh malého hobita mi neskutečně učaroval.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První knížka, kterou jsem od Agathy četla stále tomu nemůžu uvěřit. Ta zápletka je geniální, strašidelná, ba přímo děsivá. A ten konec... Prostě geniální.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Super detektivka s úplně neskutečným závěrem. Bravo, Agatho:-)

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak jsem si říkala, že triologii máme za sebou, a on vyjde ještě čtvrtý a asi nejlepší díl.
Konečně rozuzlení, akorát mě mrzí Arya, líbil se mi zápas s Galbatorixem. Každopádně závěr jak se patří.

07.08.2014 3 z 5