fiona007 fiona007 komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Děj po druhé roztahané knížce trochu začne být zajímavý. Jsem ráda, že jsme se trochu vrátili k Bromovi. Rozhodně překvapil závěr knihy.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Přečtu 200 stránek a pořád jsem se nehnula z místa. Hrozně dlouhé a rozjede se to až ke konci.
Na druhou stranu popis Ellesméry mě dostal a navnadil na další pokračování.

07.08.2014 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon a vůbec celá série o Dračích jezdcích je poměrně náročná. Nápad byl skvělý, zase něco jiného, vytvořený svět byl super, ale ten příběh byl neskutečně zdlouhavý. Dalo by se to smrsknout do půlky. Líbí se mi postava Broma a Safiry, jak jinak. Eragon je docela rozmazlenej a moc si věří.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Dle mého názoru je to nejslabší díl.
Každopádně se to pěkně zamotá, vztah mezi Peetou a Katniss, překvapil mě osud Katnissiny rodiny.
Jako závěr celé triologie dobré, ale knížka sama o sobě mě nenadchla.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Knížka navazuje na první příběh, rozvíjí ho, jsou zde nové postavy. Rozhodně překvapující závěr druhé knížky.

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělé skvělé skvělé. Líbí se mi vymyšlený svět i ty postavy. Celá zápletka je dokonalá.

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

tady jsem se dost ztrácela. První část příběhu byla jakž takž stravitelná, ale pak už se mi nelíbilo a dočítala jsem z nutnosti.

07.08.2014 2 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Knížku jsem začala číst na doporučení. A opravdu, líbila se mi. Bylo to takové fantasy a westernové, ne zrovna typickej King. Konec překvapil.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

... až za ušima, asi tak. Příběh mě vtáhnul do děje, ale už bych to nečetla v noci :-)

Carrie Carrie Stephen King

Knížku jsem přečetla během jednoho dne, protože se od ní nedalo odtrhnout. Rozhodně zajímavé podání příběhu.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tohle se teda povedlo. Napětí od začátku do konce.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

První knížka, co jsem četla. Hrozně mě nadchla postava Beáty a celýho vyšetřovacího týmu, překvapivý byl příběh kolem Anny a určitě mě dorazil ten konec.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Mimo Norsko a opět skvělé. Překvapuje mě, co si pan autor všechno nevymyslí :-)

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Nevím, čím to. Asi jak tam hodně zápasí s alkoholem (více než obvykle), každopádně příběh je zase dechberoucí a ten závěr:-)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem četla asi jako pátou v pořadí. Myslím, že je stejně dobrá jako ostatní, opět z nuly informací dokáže chytit vraha.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Asi nejlepší knížka, co jsem o Harrym Holeovi četla. Je to napínavý, neskutečný a ten závěr... skvělý!

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět super kniha, nejdříve maličko zdlouhavé v Honkongu, ale pak se to rozjelo, opět se skvělým rozuzlením.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jo Harry na to zase jednou přišel. Neskutečný, jak on to vždycky rozmotá:-) Zajímavý spojení s flashbackama z války.

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

že to skončí takhle, to jsem nečekala. Drobet natahované, zajímavé shledání, a zajímavý konec - trochu nečekaný.

06.08.2014

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Trochu zamotané, ale nakonec překvapivé.

06.08.2014 3 z 5