Nádherné vykoupení

Od osudového setkání na silnici číslo 9 nechce sedmnáctiletý Ethan Wate z jižanského městečka Gatlinu od života nic víc než prožívat první velkou lásku se spolužačkou Lenou Duchannesovou – Zaklínačkou ze starobylého rodu obdařeného nadpřirozenými schopnostmi. Řád věcí si však od něj nevyžádal nic menšího než spásu světa: pokud má napravit apokalyptické zmatky, jež s Lenou během dobrodružných potyček se světem Temnoty neúmyslně rozpoutali, musí skokem z vodárenské věže obětovat život a opustit všechny, které miluje. Ethan se tak vydává do míst, kde končí všichni Smrtelníci – ale jen málokomu se podaří vrátit se mezi živé. Na Onom světě se však dozvídá, že právě on patří k nemnohým, kteří by se o to mohli pokusit. Stránka v Zaklínačské kronice, jež předurčila jeho předčasnou smrt, byla totiž úmyslně pozměněna. Sotva se mladík dozví, že vytržením tohoto listu ze všemocné knihy osudu by měl šanci na návrat, neváhá ani vteřinu. Udělal by cokoli, jen aby mohl být zase se svou zbožňovanou Lenou, s rodinou a kamarády v úzkoprsém Gatlinu, odkud toužil odjakživa utéct… a teď se do něj vrací aspoň jako duch žádající o pomoc ty, kdo po něm truchlí. Jeho dívka, parta přátel i hospodyně Wateových Amma mezitím ve světě Smrtelníků dělají všechno proto, aby pochopili hrdinovy zašifrované vzkazy a zajistili mu vše, co pro vykoupení z podsvětí potřebuje. Díky jejich podpoře se mladík vydává na nebezpečnou pouť do Pevnosti Strážců, na níž ho podobně jako rytíře hledající svatý grál čekají těžké zkoušky: musí se přeplavit po řece mrtvých, projít kamenem, naklonit si dárkem Dveřníka, utkat se v labyrintu s nevyzpytatelnou stvůrou… a nakonec čelit mocnému Hlavnímu Strážci, který se v honbě za absolutní mocí nezastaví před ničím. Jenže Ethan je na cestě za novým životem – a zmoudřením – skálopevně odhodlán potvrdit pravdivost veršů z Šalomounovy Písně písní, podle nichž je láska silnější než smrt. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149901/kronika-prokletych-zaklinacu-nadher-5et-149901.jpg 3.9250

Kronika prokletých zaklínačů (4.)

Romány, Fantasy

22.08.2018

Docela hezké ukončení...

Purple7
21.07.2018

Fantasy romance v plenkách, celá sága dohromady mě moc nebavila. Už zkrátka nejsem cílová skupina čtenářů a jsou na trhu lepší kousky.

kkesskka
31.05.2018

Už od začátku jsem věděla, že je Ethan schopný udělat pro Lenu úplně všechno... ale překvapilo mě, jak by klidně i po "druhé umřel". Bylo to od něj moc hezké. Sice série nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale určitě bych si knihy zase jednou chtěla přečíst. Dalo mi zabrat, abych je sehnal.

deedulka
19.12.2017

Od prvního dílu to šlo sestupnou tendencí. Zbytečně natahovaný děj plný zbytečného tlachání, které většinou jen plnilo úlohu vaty. Pár zajímavých míst se našlo, ale celkově nudný příběh to i tak nezachránilo. Další díl už by se mi číst nechtěl. Zachraňovali to hlavně Ridley a Link. Ti by si zasloužili i vlastní knihu. ;-)

Lucik100
28.07.2017

Super zakončení skvělé série.

pavel7249
10.07.2016

Očekával jsem trošku víc, ten závěrečný souboj Ethan vs Hlavní strážce byl takový moc jednoduchý až zmatečný. Navíc mi přijde, že autorka použila antickou legendu s Minotaurem a labyrintem (akorát tady byla Minotaurem Serafine)
A hlavně: v předchozích dílech bylo to, že se Ethan nemůže dotknout Leny, aniž by dostal elektrický šok. Když nastane "Nový řád", jak to nazývají, tak se můžou dotknout normálně, čekal jsem lepší vysvětlení, jak se to mohlo stát.
Jinak Kronika prokletých zaklínačů se četla pěkně :)

Ivinka.S
24.06.2016

Úžasná série knih :) Příběh z pohledu kluka byla příjemná změna, i když se to ve čtvtém díle nachvíli změní. Na jižanský dialekt postav jsem si se začátku nemohla zvyknout, ale po dočtení celé série mi skoro chybí :D Za sebe tedy sérii určitě doporučuju! Prostě prokletí, magie, koláče, láska a to vše s pořádnou dávkou jižanského dialektu :D

Mark.
19.06.2016

Na jednu stranu jsem ráda, že není více dílů. Sérii jsem četla hned po sobě, a už jsem měla strach, abych se nepřiučila výrazům. Krásná čeština mi opravdu chyběla. Linkovo čéče mi lezlo hodně na nervy. Sice zůstal otevřený konec nedořešených záhad, ale na relax to nebylo špatné.

Autoři knihy

Kami Garcia