Hry o život

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82739/big_hry-o-zivot-SO7-82739.jpeg 4.65781

Hunger Games / Hry o život 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games, 2008

Kniha Hry o život

IvetaZ

Skvělý to je! Rozhodně to není primárně Young Adult, myslím, že to bude bavit kohokoli, komu nevadí sci-fi. Téma nápaditě zpracované, promyšlené (politické rozvržení na kraje), krutá reality show, první díl prostě nemá chybu.

terakera

Naprosto fantasticky napsaná distopie která nám líčí jak fungují hladové hry z pohledu Katniss Everdeenové, již byla vybrána jako splátce společně s Peetou a začiná boj o jejich životy. Pane bože... Tak tohle bylo tak nečekaně úžasné. Vůbec jsem se do hunger games původně nechtěla pouštět ale rozhodně nelituju. Suzanne Collinsová nám ukazuje že je tato kniha opravněně řazená mezi ty nejlepší a nejprodávanější, jelikož píše tak potavě, zajimavě, nádherně. Toto je přesně typ knihy kterou bych si přála přečíst znova s pocitem, že ji čtu poprvé a nevím co se bude dít. Katniss je opravdu velmi inteligentí a zručná ale zároveň není perfektní a nic nezíská jen tak zadarmo. Nebyla část která by mě nebavila a můžu tuto dokonalost doporučit úplně každému, bez ohledu na pohlaví i věkovou kategorii.

Libris_Na_Ex
31.12.2021

Není náhoda, že jsem si právě tuhle knihu vybrala jako poslední v roce 2021. Byla to právě tahle série, která mě někdy kolem roku 2015 dostala do žánru Young Adult a jsem jí za to do teď neskutečně vděčná. Zbožňuju tu knihu a myslím, že je geniální, i když můj názor nebude úplně objektivní.

zaz
29.12.2021

Pro nikoho toto místo není dobré a proč né? Doporučuji přečíst.

Evar88
19.12.2021

Postapokalyptická vize budoucnosti, kdy se mladí lidí musí vraždit v odporné reality show, aby připomněli a splatili přes 70 let starou vzpouru proti Kapitolu. Námět zní poněkud děsivě a jsem ráda, že se jedná pouze o fikci. Nicméně takové žánry v dnešní době čtenáře táhnou. Kniha je od začátku napínavá, nepředvídatelná a není v ní nouze o překvapivé zvraty. Hlavní hrdinka je trošku naivní a občas si sedí na vedení, takže máte chuť s ní zatřást, ale dobře zapadá do celkového pojetí knihy, která je mnohem lepší, než filmové zpracování. Jediné, co mi malinko vadí, je ono zaměření na náctileté čtenáře, které je v knizu trochu cítit. Jinak bych dala 5*, takto hodnotím jako lepší 4*.

tessie_m
11.12.2021

Naprosto skvěle se to čte, nemůžete se odtrhnout, bylo nepředvídatelné a napínavé do poslední chvíle. Jen konec byl takový zvláštní. Potřebuji další díl..

rozina351
04.12.2021

Nejdřív jsem četla s nedůvěrou, téma vzájemně se zabíjejících dětí mi pro young adult přišlo příliš drsné, ale děj je skvěle vystavěný a čtení skvěle odsýpá. Velmi dobře popsaný model totalitní společnosti. Nápad výborný, občas trochu hapruje jazyk (nebo překlad?), ale výborný čtenářský zážitek to byl, vo tom žádná!

MocPísmenek
12.11.2021

Četla jsem až po filmu a byla překvapená, že se mi knížka líbila. Víc než film. Sama ani nevím, proč jsem si zrovna tuhle knížku poměrně oblíbila. A možná v tom je podstata jejího kouzla, že člověka chytne a nepustí.