Hry o život

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82739/hry-o-zivot-82739.jpg 4.64886

Hunger Games / Hry o život (1.)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

The Hunger Games (2008)

Kniha Hry o život

Anežka537

Tak tahle kniha byla geniální. Myslím, že víc toho psát nemusím. :D

certik003

Knížka má jednoduchou, ale přitom hodně originální zápletku a je čtivá a napínavá od začátku do konce. Příště se vyvaruju chyby, když jsem si přečetla anotace všech tří dílů a tím pádem věděla, kdo arénu smrti přežije, ale i tak jsem se rozhodně nenudila a těším se na další díly.

yuria7037

Mám sestru která byla Hunger games úplně posedlá, takže moje sesterská povinnost mi rozkázala, ať si to nejdřív přečtu a až potom ji můžu popichovat a kritizovat (popřípadně hrát chytrou, že vím o čem žvaní) :D No, zjistila jsem ale, že knížka se vůbec nepodobá normálním sestřiným úletům (stmívání apod.) a dokonce i mně se zalíbila originalita tohto příběhu. Plně doporučuju, i když jedna hvězda dolů kvůli mé sestře a všem jejím spoilům, kvůli kterým jsem si příběh nemohla užít tak, jako by jsem vůbec netušila jak to skončí...

EvaStark

Kniha je napínavá a nepustí vás do poslední stránky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Úplně mě to vtáhlo do děje:)
Katniss je úžasná a hned jsem si ji zamilovala. Musím říct, že jsem si tu oblíbila i Peetu, i když jsem ho v prvním díle filmu, tak moc ráda neměla. Takže DOPORUČUJU!!!!!

Pedias

Film jsem sice viděla, ale měla jsem ho puštěný jen jako kulisu k práci, takže mě ve čtení nějak neovlivnil.
Knihu jsem hltala od první stránky, vžila jsem se do toho tak, že jsem chvílemi měla pocit, že jsem součástí her a jsem ráda, že to neskončilo úplným "hepyendem".
Jen co jsem dočetla, tak se vrhám na druhý díl a až přečtu celou sérií, tak si pustím i ten film :)

12sipetr

Ačkoli jsem jako první viděl film, tak jsem si řekl, že to zkusím a šáhnu po knize. Neudělal jsem chybu. Tato kniha se četla prakticky sama - byla napínavá až do samotného konce. Troufám si i říci, že se mi dokonce kniha líbila víc než film i přesto, že film byl velice věrný knižní předloze. Myslím, že jsem četl o něco lepší knihy než je tato, proto jen 4*.

Mikindada

Přečteno během jednoho týdne, kniha se čte sama, do některých pasáží se člověk vžije natolik, jako by sám byl součástí hladových her. Velmi mi bylo sympatické, s jakou pompou jsou vykreslovány možnosti daného prostředí a že vše může být jinak, než se na první pohled zdá.

katerina9455

Dříve jsem viděla filmové zpracování, které mě nadchlo. Sága se mi líbila dějově, nápadem i hereckým obsazením. Nyní jsem se po nějaké době konečně rozhodla si tuto ságu přečíst, neboť často čtu, že se filmové zpracování liší nebo, že kniha je mnohem lepší. Musím říct, že knihy jsou lepší, více vše přožíváte s hrdiny. Na druhou stranu jsem už ovlivněna tou filmovou verzí a nedokážu si vytvořit vlastního hrdiny a sklouzávám k filmovým hercům. Avšak jedno velké překvapení a zároveň jedno velké plus má kniha. Hlavní hrdinka! Mnoho lidí kritizuje tu knižní Katniss, ale za mě právě v knize pochopíte všechny pocity, rozhodnutí a osobnost Katniss. Možná se jeví více sobecká, občas ztracená a není to tolik sexy, rvavá a neohrožená dívka jako ve filmu, ale to se mi právě líbí. V knize je hrdinka mnohem více lidská a uvěřitelná. Dokážu se s ní dost ztotožnit a její postavu jsem si ještě víc zamilovala... Stejně tak další postavy, například Peetu. Kniha se četla opravdu jedním dechem a první díl jsem přečetla během pár cest do práce. DOPORUČUJI!

Pandemonium
Pandemonium