Hry o život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82739/big_hry-o-zivot-SO7-82739.jpeg 4.66242
Série:

Hunger Games / Hry o život 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

The Hunger Games, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (852)

Kniha Hry o život

bumble
03. června

Filmové zpracování viděl asi každý. Celá série v knize se mi zdá však ještě o level výše. Velmi povedené. Rozhodně všem vřele doporučuji.

bobík123
24. května

Jelikož jsem viděl filmovou verzi už několikrát a věděl jsem co se bude odehrávat bylo to skvělé, čte se to rychle a pořád se něco děje. Nebylo kapitoly co jsem se vyloženě nudil. Nejvíce mě mrzí že jsem nečetl dříve knihu než viděl filmové zpracování... Ikdyž si myslím, že se filmové zpracování velice povedlo.


Ditye
18. května

Mě chvíli trvalo než jsem si zvykla na přítomný čas ve kterém je kniha psána. První čast knihy mě moc neoslovila, ale jakmile začaly hry, začalo mě to nezkutečně bavit.

scarletblue
11. května

I když jsem sérii viděla a četla několikrát, tak je to tentokrát poprvé, co jsem se nesoustředila tolik na děj jako na vztahy a emoce hrdinů. Katnniss jsem jako postavu nikdy ráda neměla, působila na mě bezcitně. Nyní však poprvé mám pocit, že jsem ji naplno pochopila. To jak ji změnila ztráta otce a vlastně i matky, která ji opustila v kritickém momentě, kdy neměla možnost skutečně truchlit za otce a musela se postarat o svou rodinu. Převzala tak jeho roli. Co asi udělá taková zkušenost s dítětem? Není divu, že je tak emočně nedostupná a Peeta nemá v prvním díle šanci se dostat do jejího srdce. Nebo spíš do její hlavy, která nepřipouští lásku jako sílu, ale lásku jako slabost. Láska pro Katniss znamená slabost a smrt. Proč by se tedy nechala znovu zranit? Musím uznat že si Katniss získala místo v mém srdci stejně jako si získala Peetovo či Cinovo. Je to vůbec poprvé, co jsem si vychutnala příběh osudem pronásledovaných milenců a ne Hladové hry!

Erika017
28. dubna

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Bylo to dobře a zajímavě zpracované téma. Před knížkou jsem ale už viděla ten film, tak jsem zhruba věděla, o co půjde. Bylo to velice podobné, ale kniha samozřejmě byla obsáhlejší a zajímavější než film. Ale i ten se držel dost podle knižní předlohy. Nicméně musím říct, že sice vybírali do filmu herce odpovídající popisu v knize, ale herec Peety se mi moc nelíbil. Vím, že měl působit trochu jako ťuťa ale i tak. Pravě i z toho důvodu budu spíš tým Hurikán. V knize mi Peeta nevadil. Knihu jako takovou mohu doporučit

Smiley96
31. března

Miluju filmy, ale knize se nic nevyrovna. Bala jsem se abych nebyla zklamana, ale opak je pravdou. Doporucuju

marra82
28. března

Dobrý nápad (takže se nedivím, že se toho chytli filmaři), ale hrozný zpracování .! předvídatelný děj (a bohužel i rozuzlení) a ubíjející frázovitý jazyk, často úplný nesmysly- "uvědomuji si, že si podvědomě koušu tvář", nemluvě o "vaření polévky pomocí horkých kamenů".. (mám za to, že literatura tohoto druhu by měla být alespoň trochu edukační a jazykově rozvíjející, tohle je spíš naopak) ..i tak mě zajímá pokračování, takže se do toho někdy pustím, ale rozhodně ne hned... :)

Sally1993
13. března

Moja najobľúbenejšia kniha :-)

1 ...