Aréna smrti

Aréna smrti obálka knihy
Mé hodnocení:

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.65486

Hunger Games / Hry o život 1.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Kniha Aréna smrti

NoctisSol
předevčírem

Nejdřív jsem si myslela, že všichni jen vychvalují Hunger Games, ale nakonec jsem se do toho dala. A wow, nikdo nic nevychvaluje, tahle série je vážně úžasná a jen první díl je super. Autorka ví o čem píše, postavy se vyvíjí, dávají si pozor a přežívají. Dialogy vždy v sobě něco mají a sotva se zde najde nějaké suché místo. Zamilovala jsem si Katniss i Peetu a žila jsem v Hladových hrách s nimi. Super dystopie.

KnihoSny

Kdo vyděl film pochopi♥️ Jen musím řict že kniha je o chlup lepší než film????

Makkulka

Skvělé, od začátku až do konce. Pořád se mi chtělo číst.

NicMocVládce

Nikdy jsem neviděla film a ke knize jsem se dlouho dostávala. Podle toho co jsem o tom věděla, jsem se bála, že to bude nějaká laciná záminka jak dostat lidi do arény kde budou bojovat na život a na smrt no a pak už jen řež. Ale příjemně mě to překvapilo. Někdy mívám s ich formou problémy, nedovedu se začít a vžít se do postavy, ale tady mi to sedí skvěle. Po přečtení jsem se rovnou vrhla na další díl a nějak jsem se nemohla odtrhnout abych zaskočila sem a něco k tomu napsala. Nakonec asi zkusím i film, jen abych věděla jak se to povedlo či nepovedlo zpracovat :) .

Kajuš94

Opět se potvrzuje že kniha je daleko lepší než film. Nutno ale říct že u filmu nechybělo scenaristum dost fantazie a skvěle pojali to dění kolem, to u čeho Katnis nebyla. Ale kniha je prostě skvělá

dontbullshitme

Trochu jsem se toho bála, protože se mi Balada o ptácích a hadech moc nelíbila, ale tohle bylo perfektní. Užila jsem si to, co jsem viděla ve filmech, ale - pochopitelně - ještě víc ty detaily, které film vynechal a hlavně jsem lépe pochopila pocity a pohnutky všech postav. Vysoké hodnocení je zde na místě!

Rhodopis

Viděla jsem filmy, a proto jsem sáhla po předloze. Opět se mi potvrdilo, že kniha je o moc lepší. Velmi dobře se mi četla a mohla jsem si příběh hrdinů krutých her užít déle.

alabra

V hodnocení naprosto souhlasím s Havranicí, jen ta krutost mi tam vadí. Budu chtít poslouchat i další díly, četba paní Bebarové knize dává další kvalitní rozměr. Dávám čtyři hvězdy.