Aréna smrti

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.64817

Hunger Games / Hry o život (1.)

The Hunger Games (2008)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Aréna smrti

danny_21
předevčírem

Survival vyvraždovačka pro náctitelé s velkou dávkou naivity a popleteného líbání. Celá mystika a smysl Hladových her mi unikala, stejně jako nedovařený postapokalyptický svět a vůbec nemluvím o nevyhraněných postavách a odfláknutém finále. Průměr s odřeným ušima - 50 %

š.m.i.k

začátek se trochu vlekl, ale pak to stálo za to. Hodně mě baví strategie v chování postav a rozhodně jdu do pokračování...

Noname007

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dostala, ale stálo to za to. Na triviální podnět velmi dobře napsané dílo. Příběh byl i vcelku dramatický, i když vcelku předvídatelný. Okamžitě sahám po dalším dílu.

biairicia

Tak tohle bylo skvělý. Pointa je děsivá a strašná šílenost! Ale napsané je to brilantně. Velmi čtivé. Člověk to opravdu prožíva s hlavními postavami. Prožene se ve Vás řada emocí, a to od těch slabších, až po opravdu silné. Doporučuji přečíst!

Herča76

U této knížky jsem si prožila 2x poprvé :-). Poprvé jsem četla knihu v elektronické podobě a poprvé tento žánr. A stačí napsat ÚŽASNÉ! Už teď si rezervuji další díly a do oblasti sci-fi zabřednu častěji. Doufám, že budu mít štěstí na spoustu takto vydařených kousků.

ydnac

Kdybych mohla dát 100 hvězdiček dala bych:-).Strhující, napínavé, dojemné, prostě úžasné. Člověk by nejradši nespal jen, aby to dočetl:-)všechny díly super, super, super.HUNGER GAMES jen tak něco nepřekoná...

betule3

Od knížky jsem měla velká očekávání a tak jsem ze začátku byla trochu zaražená, protože se mi to nezdálo jako naprostá pecka. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, nepřestávala jsem knížku hltat a přečetla jsem druhou půlku na jeden zátah. Do dalších dílů se vrhám okamžitě. :)

Chesterton

ANO vyprávění je svižné, poutavé, naplněno napětím i vztahy . . . . . ne zcela hloupé.
Ale boží? Fenomén? Není to tak trochu smutný výraz dnešní doby, která se chce ubavit k smrti???

Nutno předeslat, že jediné sci-fi v mém čtenářském životě je Den Trifidů. Těžko jej při mé mizivé ochotě zaplétat se do nereálných světů, cokoli překoná. Také nejsem správná věková skupina. Hladové hry jsem potkala náhodou a naštěstí v audio podobě.

Nejspíš oprávněný vzdor a velice vyhraněná osobitost Kaatnis spolu s jemnou lidskostí a jakýmsi poselstvím ve smyslu "chléb a hry" mě u příběhu poměrně snadno udrželo až do konce. Také Routa a Liška mě bavily. Na neposledním místě opravdu podařená interpretace Terezy Bebarové.

Jediné co se mi až nepřekonatelně příčilo, byl motiv vzájemného zabíjení dětí, ale dokázala jsem najít a přijmout v tématu určitou symboliku a vztah ke stavu společnosti dnešních dnů i antických civilizací minulosti o kterém píše Alef.

Komentáře jsem pročetla stejně pečlivě jako vždy . . . . trochu mě znepokojila představa, že by některé z mých dětí mělo potřebu větší brutality v takovémto dílku . . . . naštěstí si oba vystačili se světem Pána Prstenu ☀️

No, nevím, poslechnu další díly . . .