Aréna smrti

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/big_arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.65936

Hunger Games / Hry o život 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Kniha Aréna smrti

Verunka926

Čtení prvního dílu této známé série jsem si užila, nicméně určitě se nezařadí mezi mé nejoblíbenější knihy. Příběh mě bavil, vztahu mezi Katniss a Peetou jsem fandila a lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem si více neoblíbila Peetu. Líbilo se mi, že děj rychle utíkal a než jsem se nadála, už jsem dočítala poslední stránku. Musím se ale přiznat, že absolutně netuším, co bych měla očekávat od dalších dílů a jestli se do nich mám vůbec pouštět.

Tebby

Tak bohužel... já se jedním z fanoušků Hunger Games bohužel nestanu. V průběhu celé knihy jsem se nedokázala přenést přes ten příšerný přítomný čas... V první části jsem se do čtení nutila. Druhá už byla mnohem zajímavější. Bohužel ve třetí to zase začalo upadat. Nápad je to určitě zajímavý, ale moc netuším, proč je okolo toho tolik povyku. 3*

Hanncha

Skvěle napsáno v první osobě. Doporučuju i jako audioknihu v angličtině.
Četla jsem celou sérii už asi po třetí. A pokaždé se na to dívám jinýma očima a pořád se mi tam nabízejí nové smysly. Což zní navýsost kýčovitě, ale je tomu tak. Ráda se k celému příběhu stále vracím.

padyska

Příběh je strhující a geniálně vystavěný, tak, že čtenáře udržuje v neustálém napětí. Jsem ale po přečtení prvního dílu mírně eticky zmatena - jde přeci jen o děti a jejich vraždění k vůli nějaké show. Doufám, že se to v následných dílech nějak lépe osvětlí.

BlueTer

Je naprosto jasné, že tady nemůžu hodnotit upřímně, protože Hunger games miluju už od 15 let a ta láska trvá až doteď (o 10 let později). Ale viděla jsem jen filmy takže jsem si řekla, že si musím konečně přečíst knihy. Nejsem zklamaná. Kniha je krásně jednoduše napsaná, všechny popisy ať už šatů, krajiny nebo pocitů, jsou skvěle napsány. A i když takový žánr moc často nečtu, musím přiznat, že tohle je moje srdcovka, na kterou asi nikdy nezapomenu.

Jellus

Vemte Stmivani, nadech 50 Odstinu Sedi, pokapejte to trochu utopii a bezmoci o nespravedlivem svete a mate Hunger Games.

Ocekavani byla pomerne velka... prvni stranky ani nebyly moc marne, ale pak, jako by to pani spisovatelka sama psala hladova a honorar ji byl suchy chleba.

Slovni zasoba je prumerna. Obraty, gradace, sila to je velice spatne. Dej predvidatelny, neco, jako napeti jsem pocitil akorat tak na deskach knihy pri otevreni...

I ta casova linka je cela spatne...z knihy vyplyvaji 2 veci...Hladove hry probihaji kvuli akci pouze par dnu. Hladove hry probihaji tydny a bojovnici drive umrou hlady, nez ze by se umlatili. Tak jak to tedy je....? A nebo B?

Nechapu tu slavu kolem....

Anushka1

Konečně nastal čas na přečtení této série. Sice už asi nejsem úplně věková kategorie, na kterou je příběh zaměřený, ale i tak mě kniha velmi bavila. V prvním díle není děj nijak složitý. Spíše nás kniha pouze seznamuje se světem po občanské válce, kde poražené kraje musí každý rok poslat jedno děvče a chlapce do Hladových her, kde budou s ostatními splátci bojovat na život a na smrt. Tenkrát se do hry dostává Katniss, která má po dlouhé době šanci vyhrát pro svůj 12. kraj.
Asi nemá cenu úplně do detailu popisovat příběh. Buď to máte přečtené, nebo jste viděli film. Musím ocenit i filmaře, kteří příběh dokázali velmi dobře přenést na filmové plátno. Je to taková oddechovka a určitě se pustím do dalších dílů.

midone

Výborné, výborné výborné. Je to originální má to uvěřitelné postavy, příběh..... Myslím, že zrovna Hunger games je jedna z malá knih se kterou nešlápnete vedle.