Aréna smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.65044
Série

Hunger Games / Hry o život 1.

Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Hunger Games, 2008

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (698)

Kniha Aréna smrti

Přidat komentář
Veru.Viti
09. března

Ale tohle mě prostě bavilo. Film mám moc ráda, takže jsem prostě musela přečíst i knihu, abych to mohla porovnat. Film je asi lepší, ale kniha určitě není špatná. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a těším se na další díly.

befel
05. března

Strhující příběh..

kajusjoch
04. března

Miluju tuto sérii, četla jsem ji před pár lety a ráda se k ní někdy vrátím!! Filmy jsou taky povedené :)

Luc.i
12. února

Vůbec jsem nemohla přestat. Z filmů jsem si dej trhu pamatovala ale no mi nevadilo a jako knížka je to naprosto skvělý. Těším se na další díl. ...

Atekram
10. února

Jedna z mála sérií, o kterých si myslím, že film je lepší než kniha. Co si budeme povídat, myšlenka je skvělá, je to neotřelé a zajímavé. Hodně mě ale zklamal styl psaní, který mi připadal hrozně jednoduchý, jako by to napsal někdo na základní škole. A k tomu ich forma. Jestli to bylo schválně, abychom se přiblížili myšlení Katnis, tak to podle mě nefunguje. Nevím jak ostatní díly, ale tenhle mě neoslovil.

Halt468
08. února

Dokonalé!!

Marxt5
06. února

Tak trochu teenage příběh, takže věřím, že starší věkovou kategorii moc nenadchne, ale i tak se mi kniha líbila.
A jinak je podle mě kniha mnohem lepší než film, takže pokud jste Hunger Games jen viděli, tak by pro vás mohla být kniha příjemným překvapením.

hermiona12
30. ledna

Tahle kniha patří mezi ty od kterých nemůžete odtrhnout oči.
The best

1 ...