Aréna smrti

kniha od:

Aréna smrti obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.65486
Série

Hunger Games / Hry o život 1.

Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Hunger Games, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (766)

Kniha Aréna smrti

Přidat komentář
NoctisSol
předevčírem

Nejdřív jsem si myslela, že všichni jen vychvalují Hunger Games, ale nakonec jsem se do toho dala. A wow, nikdo nic nevychvaluje, tahle série je vážně úžasná a jen první díl je super. Autorka ví o čem píše, postavy se vyvíjí, dávají si pozor a přežívají. Dialogy vždy v sobě něco mají a sotva se zde najde nějaké suché místo. Zamilovala jsem si Katniss i Peetu a žila jsem v Hladových hrách s nimi. Super dystopie.

KnihoSny
04. dubna

Kdo vyděl film pochopi♥️ Jen musím řict že kniha je o chlup lepší než film????


Makkulka
01. dubna

Skvělé, od začátku až do konce. Pořád se mi chtělo číst.

NicMocVládce
01. dubna

Nikdy jsem neviděla film a ke knize jsem se dlouho dostávala. Podle toho co jsem o tom věděla, jsem se bála, že to bude nějaká laciná záminka jak dostat lidi do arény kde budou bojovat na život a na smrt no a pak už jen řež. Ale příjemně mě to překvapilo. Někdy mívám s ich formou problémy, nedovedu se začít a vžít se do postavy, ale tady mi to sedí skvěle. Po přečtení jsem se rovnou vrhla na další díl a nějak jsem se nemohla odtrhnout abych zaskočila sem a něco k tomu napsala. Nakonec asi zkusím i film, jen abych věděla jak se to povedlo či nepovedlo zpracovat :) .

Kajuš94
29. března

Opět se potvrzuje že kniha je daleko lepší než film. Nutno ale říct že u filmu nechybělo scenaristum dost fantazie a skvěle pojali to dění kolem, to u čeho Katnis nebyla. Ale kniha je prostě skvělá

dontbullshitme
26. března

Trochu jsem se toho bála, protože se mi Balada o ptácích a hadech moc nelíbila, ale tohle bylo perfektní. Užila jsem si to, co jsem viděla ve filmech, ale - pochopitelně - ještě víc ty detaily, které film vynechal a hlavně jsem lépe pochopila pocity a pohnutky všech postav. Vysoké hodnocení je zde na místě!

Rhodopis
11. března

Viděla jsem filmy, a proto jsem sáhla po předloze. Opět se mi potvrdilo, že kniha je o moc lepší. Velmi dobře se mi četla a mohla jsem si příběh hrdinů krutých her užít déle.

alabra
10. března

V hodnocení naprosto souhlasím s Havranicí, jen ta krutost mi tam vadí. Budu chtít poslouchat i další díly, četba paní Bebarové knize dává další kvalitní rozměr. Dávám čtyři hvězdy.

1 ...