Vražedná pomsta

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.54264

Hunger Games / Hry o život 2.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunger Games: Catching Fire, 2009

Kniha Vražedná pomsta

Luccinda

Od druhého dílu Hunger Games jsem měla velká očekávání, protože film byl vážně peckovej, ale z knížky jsem byla mírně zklamaná. Oproti prvnímu dílu, ve kterém se od samého začátku pořád něco dělo, byla celá první polovina Catching Fire příšerně vleklá a nezáživná. Nebavilo mě neustálé omílání toho, jak se hlavní postavy vzpamatovávají z následků Hladových her, a ani výlety do jednotlivých krajů a počínající rebelie mě nedokázala zaujmout. Zato druhá polovina knížky byla super! Konečně se dostaly na scénu Čtvrtohry, tedy i nové postavy v čele s Finnickem a Johannou, které jsem si zamilovala už ve filmu.

Stejně jako u prvního dílu jsem i tady měla problém s tím, že jsem celý příběh už znala. Nic mě vyloženě nepřekvapilo, všechna velká odhalení jsem si pamatovala z filmu, takže jsem si čtení neužila tolik, jak bych si přála. Navíc tu byla opravdu znát ta délka - knížka má přes 400 stran, což je hodně, hlavně vzhledem k tomu, že se v té první polovině opravdu nic moc nedělo.

jcernaa

Vražedná pomsta mi přijde skvělá knížka. Aréna je skvělé promyšlená, a kniha vás hned vtáhne do děje. Nemám co knize vytknout.
10/10

keselylenka

Většina děje druhého dílu mi přišla slabší než první díl. Moc se toho dle mého nedělo. Zároveň nerozhodnost hlavní hrdinky mezi Peetou a Hurikánem mě rozčilovala, ale hlavně ani jedny city jsem jí nevěřila. Závěr ale vše znovu rozjel a tak věřím, že trojka to nakopne.

Ani832

Tenhle díl mi sice přišel slabší, než jednička, ale pořád má grády a rozhodně to není žádná výplň!

V tomhle dílu nehledejte tolik akce, jde tu spíš o myšlenky a psychiku. Moc zajímavé mi přišlo i nahlédnutí, jak to probíhá po hrách.

I když jsem slyšet lidi pět samou chválu na arénu, která se tady vyskytuje, tak mě nebavila tolik jako ta v jedničce. Na druhou stranu byla skvěle promyšlená.

No a ještě se musím vyjádřit k tomu konci. Aréna smrti končí tak, že druhý díl nepotřebujete ihned po dočtení, konec ve Vražedné pomstě se vyznačuje úplně opačnými vlastnostmi. Po tom, co jsem tuhle knihu dočetla, jsem nutně potřebovala vědět, jak příběh pokračuje, ale bohužel jsem nebyla doma a třetí díl jsem si na dovolenou nevzala.

Podtrženo sečteno: Vražedná pomsta mě bavila o něco míň, ale to neznamená, že je to špatná kniha. Oceňuji, že to není vycpávkový díl, jednoduše má v sérii své místo.

Zelený_Drak

Druhý díl pro mě byl z nejslabší. Čtvrtohry mě vůbec nenadchly. Autorce se podle mého názoru nepodařilo dostatečně dramaticky vytěžit to, co zde rozehrála právě kvůli dramatu. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže mě to "neurazilo" tak, jako kdybych to četla, ale na konci stejně vzniknul pocit, že nás prakticky celého druhého dílu mohla autorka ušetřit a přímo propojit první a třetí. Ale není to tak úplně pravda. Autorka chtěla vykreslit, že Katniss nechtěla podnítit povstání a v první řadě se chtěla postarat o své blízké. To je ve druhém díle ukázáno dobře. Včetně určitého zdůraznění, že i zde je Katniss obětí systému. Záleží vůbec na tom, co udělá? Události, které se daly do pohybu možná už ani nemůže ovlivnit. Taky bohužel patřím k těm, které příliš nezajímá hrdinčino citové dilema. Těch milostných trojúhelníků už jsem v YA viděla víc, než mě zajímalo (což v mém případě znamená víc než jeden). Chtěla bych si konečně přščíst YA, kde rozřešením bude polyandrie. Vidím ale, že cílovou skupinu druhý díl stále hodně bavil, dokáže si udržet pozornost čtenáře a řemeslně opět šlo o dobře odvedenou práci. Hodnotím tedy jen o jednu * níž než první (a třetí).

Verča16

Druhý díl se mi líbil stejně jako první, napětí, strach, radost, bolest to vše jsem pocítila. V táhne vás do děje a ani si to ne uvědomíte a jste na konci. Rozhodně doporučuji!

TerezaRS

Druhý díl je o kousínek slabší oproti prvnímu, přesto je to stále perfektní jízda! Napětí nechybí, postavy dokonale vykreslené a čtenář je dokonale vtažen do příběhu. Za mě doporučuji.

Alieen

Pokračování bylo taktéž perfektní, na můj vkus ale málo prostoru dostal příběh přímo v aréně, v prvním díle jsem si to užila víc.

Summer
Summer