Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.54597

Hunger Games / Hry o život 2.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay, 2009

Kniha Vražedná pomsta

Ešína

Pokračování mě už nebavilo tak moc jako první díl ale i tak jsem si čas s touto knihou užila.

roman9276

Pokračování mě bavilo ještě víc, celkově mi tady postavy přišly víc reálnější, když se každý vítěz psychicky vyrovnával jinak s hrami. Podle mě tohle byla nejlepší aréna, kdy až do poslední chvíle mi Dratkiino tik tak nedocházelo. Propojení s rebely a revolucí bylo skvělý a konec byl hodně nečekanej a poslední věta mě byla hodně šokující, že jsem hned potřeboval další díl. I po několikátém čtení mě to stále baví.

Takyumímčíst

Kniha by byla přečtená za jeden den, kdybych si ji nechtěla šetřit :D. K filmovému zpracování - za mě druhý díl odpovídá více knížce než předchozí díl, takže super.

Strašně mě to bavilo, bylo super nahlédnout zpětně i do předchozích her, dozvíte se třeba jakým způsobem vlastně vyhrál Haymitch atd. Určitě najdete vývoj hlavních postav a děj bezesporu taky (žádný "vycpávkový" prostřední díl. Asi nemám moc co dodat. Jsem velká HG fanynka.

havranice

Ale jo, druhý díl byl lepší než první, přišel mi promyšlenější, chytřejší. V rámci žánru YA je to fajn příběh. Opět velmi pohlcující. Líbí se mi láska obou chlapců k hlavní hrdince - je nesmírně nesebestředná, velkorysá.....

Suzanne07

(+ SPOILER) Druhý díl mě bavil o něco více než první, a rozhodně není vycpávkový, jak to už u některých sérií bývá. Zároveň se zde objevila i jedna z mých nejoblíbenějších postav, Finnick Odair. I když to co se mu stane ve třetím díle... Někdy fakt nemám v lásce autory, co takhle zabíjí moje oblíbené postavy!

Joymg

Druhý díl neméně skvělý. Dokonce mě bavil i trochu víc, jelikož už to nebyla jediná hrdinka proti celému světu, ale vynořovaly se další zajímavé postavy. A sledovat, jaké osoby vyhrály předchozí ročníky bylo zajímavé, každý zvláštní, každý na to šel jinak. Někomu pomohla náhoda, jiní byli zabijáci. Kapitol najednou ztrácí na té své velkoleposti, objevují se nová tajemství a naděje. I film i knihu jsem pohltila několikrát, neskutečná práce.

andrejci

Neuvěřitelně čtivý díl. Druhé díly bývají nejslabší, ale tenhle to pravidlo porušil. Byl prostě super. Velké plus je za části co nebyly ve filmu. Tady jich bylo mnohem a víc a užila jsem si je. Za mě teda vedly scény u rybníku a na cestě do Kapitolu. Filmové zpracování mi přišlo celkem táhle a nudné. Jsem ráda, že to knížka můj pohled na druhý díl změnila.
Začátek byl super. Nejvíc jsem si to, ale užila od druhé části. Přehlídka a všechno za mě super. Rozhovory, příprava. Popis šatů byl opět skvělý. Autorka má všechno krásně promyšlené. To co muselo splátci zvládnout bylo super. Podle mě se mnohem zlepšil popis. Hlavně arény. Tu jsem si opravdu užívala.
No a konec. Věděla jsem jak to mám skončit, ale i tak mě to zasáhlo. Nečekala bych, že jsem si ho to tak oblíbila. Nutně potřebuji další díl. Za tenhle díl před autorkou smekám klobouk.

Zruzana

Za mě nejlepší díl série. Začátek mě však chvilku nebavil. I tak, ale doporučuji.