Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/big_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.54887

Hunger Games / Hry o život 2.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay, 2009

Kniha Vražedná pomsta

ivetdos

Přestože druhý díl Hunger games se netěší takové oblibě mezi čtenáři jako předchozí díl, stále se řadí mezi ty lepší druhé „vycpávkové“ díly trilogií. Opět tu máme napětí, strhující děj, ale první půlka kniha už není tak dynamická, jak by čtenář čekal. Má to své opodstatnění, ale já bych to přece jen trošku zkrátila :D Bohužel tu zase Hurikán neměl tolik prostoru – to jsem myslela, že se oproti filmovému zpracování změní – a tudíž si k němu nemůžu jako čtenář vytvořit takový vztah. I dvojka si udržela perfektní čtivost, hltala jsem každou stránku, přestože filmy znám zpaměti a miluju to stále víc a víc, těším se, až si přečtu poslední díl :)

DreamerX9

Další díl a musím říct že ačkoliv vím jak to dopadne bylo to mnohem napínavejsi než ten film. Zároveň obohacujici o dej a další rozšíření detailů:)

Kakho-Oto

(+ SPOILER) Zřejmě nejlepší díl trilogie Hunger games. Nejprve se Katniss vzpamatovává z účasti v Hladových hrách, poté se bojí, co jí Snow udělá, pak je šokována další účastí v nelidské show, tentokrát v 75. ročníku, tj. v třetích Čtvrtohrách. V polovině knihy přichází na scénu jedna z nejlepších postav – Finnick Odair ze čtvrtého kraje, vítěz 64. ročníku. Následuje strhující popis průběhu 75. ročníku her, který však neskončí, poněvadž zbývající soutěžící-splátce si unesou půl na půl totalitní Kapitol a vzbouřenecký Třináctý kraj, který začal horkou fázi povstání proti Kapitolu, do kterého zapojil většinu z dvanácti dalších krajů. 90 %

ronnies.library

opět si pokládám tu stejnou otázku…proč jsem tak dlouho čekala?! já to miluju. tak originální a úžasný a panebože. ve mně se tak strašně míchaly všechny pocity. když vezmu teď romantickou linku…to bylo Peeta pak Gale pak zase single Katniss pak zase Gale a pořád dokola. no nedokázala jsem odhadnout kdo s kým a jak až do konce. můj nejvíc fav díl je dvojka, což je docela výjimka, protože druhé díly bývají vycpávky. všechny ty nástrahy a arény. já se vždycky těšila na arénu, nejlepší část. jo a Haymitch a Cetkie jsou největši soulmates. ve trojce jsem trnula celou dobu čtení strachem, co bude dál a opravdu oprávněně. jsem bulela jak želva celou trojku. vůbec mi nedocházely náznaky, než to bylo teda opravdu řečeno. jsem při čtení zároveň koukala i na filmy a musím říct, že jako doplněk ke knihám to byl luxus. já to fakt strašně miluju a šíleně se těším na Baladu o ptácích a hadech i jako filmové zpracování. no jinak konec trojky jsem absolutně nepobrala.

kačuleee29

(+ SPOILER) Ze začátku jsem se upřímně trošku bála, jestli bude kniha tak dobrá jako ta předešlá, ale opravdu mile překvapila. Užila jsem si ji dokonce o něco víc než tu první :D. Autorka si, navzdory tomu, že poslala Katniss a Peetu zpátky do arény, dobře poradila s překážkami a… no co dodat, prostě úžasné :)
Jsem hrozně zvědavá na závěrečný díl!

Anushka1

(+ SPOILER) Po výhře v Hladových hrách si Katniss a její rodina žijí klidný život bez toho, aby museli myslet na to, co budou ten den jíst. Tento blahobyt však v sobě skrývá i temnou stránku. Společně s Peetou se stávají loutkami Kapitolu a prezident Snow Katniss pečlivě sleduje. V dalších krajích se totiž jejich obyvatelé začínají bouřit. Katniss se stává symbolem povstání a Snow musí vymyslet, jak se jí zbavit, aby to nikomu nepřišlo podezřelé. A k tomu se mu dokonale hodí nové hry, které jsou tentokrát 75. jubilejní Čtvrtohry.

Příběh opět plynul velmi rychle, čtení určitě není nijak komplikované. Osudy Katniss a lidí kolem ní už nejsou jen o hrách, ale dostávají trochu větší rozměr. Ačkoliv mě někdy v polovině postihla nějaká čtecí krize, hodnotím knihu 5 hvězdami. A opět musím zhodnotit i film, který je velmi věrný knižní předloze. A pak že to nejde :D

Hanncha

Jedna z mála sérií, kdy se i v dalších dílech drží stejná laťka.

BlueTer

Tohle je prostě moje srdcovka! Můžu vidět film, číst knížku, ale stejně se toho nikdy nenabažím. Skvěle napsáno, postavy jsou úžasné a i když už nejsem teenager, tak to stejně žeru. Můžu jen doporučit!