Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46842/vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 4.53940

Hunger Games / Hry o život (2.)

The Hunger Games: Catching Fire (2009)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Vražedná pomsta

jaroiva

Slabší než první díl. Už od začátku. Ale i tak to rychle ubíhalo a najednou byl konec... utnutý tak, aby člověk musel pokračovat. Ale to si zatím rozmyslím.

Chesterton

Ano. Totalita tolik přesvědčivá, že se mi kvůli ní chtělo jinak povedené audio odložit. Počátky v aréně byly ještě ve znamení váhání. Až doprovázení první umírající a Peetova říkanka plná laskavosti, soucitu a radostné fantazie mě v přesvědčilo o tom, že příběh není prázdný ani bezduchý.
Závěr povedený, doposlouchám i poslední díl. Tereza Bebarová byla jako Katniss skvělá!!

Ivka14

Spíše mě bavila první část knihy, ale když byli znovu v aréně už to nebylo tak zajímavé. První knížka byla lepší, ale jsem zvědavá na závěrečný díl této zajímavé a úžasné série.

JiříM

První část byla lepší, uvidíme co část třetí.

SophiaHowlett

Výborné pokračování vynikající první knihy.

denniys
22.12.2018

Zajimavé a ještě jednou zajímavé..nečekala bych, že mě tato série bude takhle bavit..dvojka možná o chlup slabší, ale oproti jiným knihám v tomto žánru je pořád sakra dobrá..hned se vrhám do dalšího dílu :)

1T0S_
17.10.2018

Druhý díl známé série Hunger Games, který se téměř vyrovnává kvalitám dílu prvního.
Rozuzlení příběhu bylo velmi pomalé. Nebál bych se říci, že v první čtvrtině se téměř nic nedělo. Ale pak to přišlo, věci se začaly komplikovat a kniha začala být velice zajímavá. Aréna je v tomto díle mnohem více propracovaná, děj v ní je mnohem zajímavější a také obsahuje více plot-twistů. Proto je škoda, že v knize nedostává tolik prostoru.

Pokud bylo něco, co bych knize vytknul, je to nepochybně velice otravná "romantická část", které se v příběhu dostává stále více a více prostoru.

Stále bych ale řekl, že na 5/5 kniha dosahuje ;)

MorriconeTheGod
12.10.2018

První díl dokázal zaujmout svou přímočarostí, byl velice chytlavý a i docela drsný. Ale druhý díl už rozvíjí telenovelovitost a v podstatě louhuje už tak dost jednoduchou myšlenku první knihy. Nastává ta situace, kdy se kvůli prachům rozhodnou producenti z dobrého filmu udělat nekonečný seriál nebo aspoň remake, aby osvěžili zisky a ještě o něco dýl se povozili na vlně úspěchu. Končívá to špatně...v tomto případě to sice naštěstí není vyložená tragédie. Tempo zůstalo a kniha dokáže zaujmout, ale je to prostě podruhé zalitý logr.

Chajda69
12.10.2018

O kousek slabší než první díl. Bez obalu přiznávám, že hlavní dějový zvrat mi vzal dech, čekal jsem leccos, ale tohle opravdu ne. Promyšlené, neočekávané a až neskutečně... podlé.

SPOILER
Revoluční počátky jsou popsány citlivě, bez větších náznaků, byl jsem však přesto v očekávání, kdy už TO vypukne. Koncept obdobný jako v první části, samozřejmě výrazně okořeněný jakousi neznámou motivací ostatních vítězů.
SPOILER

Do děje už se pomalu, ale velice jistě vkrádala love story Katniss, a já těmto emocionálním výlevům a úvahám přes tři stránky moc nefandím. V tomhle případě to bylo ještě na hraně, přesto však jsem se u některých částí knihy nudil, což se mi u prvního dílu nestalo.

SelenaDemi428
25.09.2018

Mánie kolem film mě jaksi minula, ale knižní verze si mě plně získala a já jsem opět ke knize byla přilepená, že jsem si ji tahala i s sebou na přednášky a četla jsem si v šalině i přes to, že moje verze, kdy mám všechny tři knihy v jedné, není moc skladná :D.
Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dočtu a dám znovu šanci i filmům (už jen kvůli Finnickovi, kterého tam hraje můj oblíbený Sam Claflin).

Věrka256
23.08.2018

Předpokládala jsem, že to bude zase paráda a taky byla, jen ta hlavní zápletka mi trochu dělá hlavu. SPOILERY
Hlavní zápletka samzřejmě spočívá v tom, že se vítězové vrací do arény. Jasně nápad je to luxusní a celé je to skvěle zpracované, ale všichni vítězové se chtějí vzepřít kapitolským pravidlům, takže nechápu, proč se třeba nespojili a nezačali všichni v aréně spolu přežívat? Jasně asi by se našli tací, kteří by se opět chtěli stát vítězi, ale je snad jasné, že by převládala strana spojenců a těch pár by zabila. Takže moc nechápu, proč to ty vítěze nenapadlo, když se všichni znali a přátelili se. Sama Katniss říkala, že je bude tešší zabít, když je zna skoro všechny jménem. Pokud by k tomu měl někdo logické vysvětlení, ráda si ho vyslechnu ve zprávách a klidně i prodiskutuju.
Jinak kniha je skvělá a postavy jsou hezky propracované a s filmem mi to přijde nastejno. Doporučuju si přečíst.

Markéta ♡
11.08.2018

Skvělý, napívnavý příběh! Ani druhý díl nezklamal a já už se nemohu dočkat posledního!
Film je samozřejmě taktéž boží, ale co si budeme - kniha je kniha.

Futureloki
05.08.2018

Super pokračování na trilogii

Laf
09.07.2018

Další díl byl stejně skvělý jako ten první. Na nudu čas nezbýval. Příběh začíná gradovat, takže jsem zvědavá, jak to autorka dotáhne do konce.

kaca.ka
08.07.2018

Jsem s druhým dílem rozhodně spokojená! Jasný, je tam trochu nepoměr mezi části před a v aréně, ale rozhodně bych neoželela ani část začátku, spíš bych rozšířila konec, bavil mě, ale byl krátký. A že se Katniss vrtá ve svých vztazích? Vždyť je jí 17, bez ohledu na vážnost situace je to úměrný, a je to young adult!

MíšaS.
04.07.2018

Nuda, nuda, nuda. Doufám, že třetí díl bude zase bomba, protože tohle bylo kafe dvoják...

Sixtinka144
29.06.2018

Opět- vrátila jsem se ke knize po pěti letech, abych si připomněla strhující příběh ve Vražedné pomstě. Kniha je tenoučká a stránky přímo ubíhají mezi prsty. Kapitoly jsou zvolené podle mého skvěle, nepříliš dlouhé. Autorka má prostě talent na psaní, pět hvězd.

DoDidDone
23.06.2018

Takže tak: První půlka knihy se mi nelíbila, byla zdlouhavá a poměrně nudná. Chyběl ten švih, který mě zaujal v prvním díle, a který se tady ukázal až někdy ke konci. Katniss bych rád korunoval jako jednu z nejméně sympatických knižních hrdinek. Její mentalita je mi tak cizí a myšlenkové pochody tak nereálné a střelené, že mi z ní bylo občas do smíchu. Především tím myslím celou tu krizi ve výběru Peeta x Hurikán. Ono je jedno, že se kraje hroutí a ona i celá její rodina mají šanci zemřít, pořád bude myslet na to, kdo z nich jí je milejší a to mě tam neskutečně vadilo a otravovalo. Hlavně to tam bylo jako pěst na oko. Jinak nápad je dobrý (jestli jsem to nenapsal k prvnímu dílu, tak to píšu sem), jen možná trochu špatně promyšlený a zrealizovaný. Určitě bych víc času věnoval aréně a bojích v ní. To je ta dobrá stránka: aréna je daleko lepší než v prvním díle. Zajímavější, drsnější a napínavější. Jen krátká a poměrně zrychlená, přitom by o trochu delší popisy neuškodily. Kdyby – jak už tu omílám pořád dokola – byla Katniss více vyspělá, kdyby všechny protesty byly buď zestručněny, nebo dávaly větší smysl, přidal bych hvězdičku. Konec je otevřený a ihned nutí pro otevření třetího a posledního dílu, což se u mě v nejbližší době ale nestane. Zajímá mě, jak příběh dopadne a s kým tedy Katniss skončí, když to hraje tak výraznou roli, patrně i důležitější než cokoliv jiného. Fanoušek série asi nikdy nebudu, ale čtení nelituju. Zaujme, nemusí se u ní přemýšlet a na YA literaturu, kde hledat pro mě zajímavé knížky je jako hledat jehlu v kupce sena, mě docela baví a doporučil bych ji dál. Doufám ale, že mě třetí díl někdy v budoucnu nezklame a nezkazí mi celkový dojem.

sd1992
22.06.2018

O chloupek slabší, než první díl, ale stejně pořád pecka! Když pominu fakt, že mě vytáčí Katniss se svou nerozhodností mezi Hurikánem a Peetou. :-D Jsem fakt zvědavá s kterým bude, pokud to teda všichni přežijí... :-/

Gabux
17.06.2018

Bavila mě o trochu méně než první díl, ale stále to má ten elán a příběh neumírá.

Francesca14
30.05.2018

Oproti prvnímu dílu se mi ten druhý zdá horší, za prvé proto, že první polovina se mi zdá příliš rozvleklá a za druhé tam Katniss příliš často řeší svůj milostný život a všechny svoje ostatní pocity. Jejich milostný trojúhelník mě teda rozhodně nijak nebral. V první části je sice taky nějaká akce, ale je jí méně a samotné Hunger Games jsou pak poměrně krátké a uspěchané. Chápu, že druhý díl už je spíš o vzpouře a ne o hrách, ale nějak mi přijde, že to sérii ubírá na kráse. Každopádně čtivost i napětí a hezká promyšlenost platí stejně jako u prvního dílu a kniha mě každopádně bavila, hlavně druhá půlka.

Burák
30.05.2018

Určitě se mi druhý díl líbil víc než první, hlavně kvůli tomu. že děj nebyl zdaleka tak předvídavý. Jinak platí to samé co jsem psala v recenzi na Arénu smrti - je to čtivé, je to svižné a je to chvílemi dost kruté.
Delší úvod mi nevadil, naopak se mi líbilo jakou to vystavělo atmosféru a poodhalilo to, jak celá ta společnost (ne)funguje.
Hned jsem se pustila do závěrečného dílu, tak jsem na to zvědavá.

Žožik
29.05.2018

Stejně jako první díl jsem ani tenhle nemohla odložit. I když ta první třetina by mohla být lepší. Hodně se mi ale líbily popsané pocity Katniss. A ten konec? Už se nemůžu dočkat na další díl.

Andynka
07.05.2018

Trošku slabší než první díl, ale i tak pecka. Škoda jen, že to mělo tak dlouhý začátek , než se začalo něco dít.

misak94
24.04.2018

Tenhle díl byl vážně moc pěkný. Nedokážu říct, jestli byl lepší než předchozí ale to mu neubralo na kvalitě. Opět strhující dej a skvěle podání, které nutí pokračovat i když už člověk nemůže.

HDosoudilová
23.04.2018

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Jak mě jednička bavila, tady mi děj příšel zbytečně zdlouhavý. První polovina akorát více méně opakuje první díl a nic moc se tam neděje. Až druhá polovina to trochu zachránila, ale kdyby nebylo otevřeného konce, třetí díl bych už vzdala. A můj pohled na Katniss i na Peetu se úplně obrátil. Takže jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Tesinka_Laufey
22.04.2018

První třetina knihy byla jedno velké utrpení. Neustálé fňukání nad neschopností se rozhodnout jestli Peeta nebo Hurikán bylo víc než otravné. Stále jsem neobjevila žádnou postavu, která by se mi zalíbila. Doufám, že poslední díl bude lepší.

katka639
08.04.2018

Stejně jako první díl mne tento naprosto pohltil. Přečetla jsem ho vesměs za několik večerů a nemohla jsem se odtrhnout. Jako milovnice fantasy knih jsem spokojena. Peeta a Katniss jsou moje nejoblíbenější dvojice. Rozhodně doporučuji a dávám knize 5*.

Rawen616
03.04.2018

O něco větší bída než jednička. Trochu to zachraňuje jen docela originální aréna hry ke konci a depresivní závěr. Hlavní postava(i postavy) jsou silně nesympatické a doslova se utápí ve své vztahové rozpolcenosti, sebeobviňování, pocitech, věčném fňukání a úvahách kdy a pro koho se obětovat atd. Slyšeno jako audiokniha. Risknu i tu trojku, když už jsem se do toho odvážil.

Lele7
10.03.2018