Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/big_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.24692

Hunger Games / Hry o život 3.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

Kniha Síla vzdoru

Kakho-Oto
předevčírem

(+ SPOILER) Není to tak zábavné jako předchozí dva díly, ale i tak se jedná o čtivou záležitost. Jsem rád, že trilogie skončila vítězstvím rebelů, smrtí diktátora Snowa i Coinové, která by se nejspíše stala dalším zlým diktátorem, a nadějí pro lidstvo do budoucnosti. Na druhé straně bych řekl, že z dvojice Finnick Odair a Primrose Everdeenová měl někdo přežít. Autorka tak dala najevo, že boj dobra se zlem byl nanejvýše těžký. Nechápu stesky některých, že si Katniss vybrala Peetu, nikoliv Hurikána. V knize je srozumitelným způsobem vysvětleno, proč tak učinila. Navíc Peeta patří jednoznačně ke kladným postavám, na rozdíl od Katniss nechtěl poslední ročník Hladových her (tentokrát s kapitolskými dětmi), byť ve skutečnosti tyto hry nechtěla ani Katniss, jak se vzápětí ukázalo při popravě Snowa, kdy místo něho zastřelila Coinovou.

DreamerX9

Tenhle díl jsem četla uz před nějakou dobou, když jsem chtěla vědět jak to celé dopadne ještě než vůbec tenhle díl byl v kinech.
Návrat byl stejně napínavý, čtivý jako tenkrát.
Jedná z nejlepších sérii a rozhodně lepší knihy než film už jen kvůli spoustě věcem Které ve filmu nebyli :)

ronnies.library

opět si pokládám tu stejnou otázku…proč jsem tak dlouho čekala?! já to miluju. tak originální a úžasný a panebože. ve mně se tak strašně míchaly všechny pocity. když vezmu teď romantickou linku…to bylo Peeta pak Gale pak zase single Katniss pak zase Gale a pořád dokola. no nedokázala jsem odhadnout kdo s kým a jak až do konce. můj nejvíc fav díl je dvojka, což je docela výjimka, protože druhé díly bývají vycpávky. všechny ty nástrahy a arény. já se vždycky těšila na arénu, nejlepší část. jo a Haymitch a Cetkie jsou největši soulmates. ve trojce jsem trnula celou dobu čtení strachem, co bude dál a opravdu oprávněně. jsem bulela jak želva celou trojku. vůbec mi nedocházely náznaky, než to bylo teda opravdu řečeno. jsem při čtení zároveň koukala i na filmy a musím říct, že jako doplněk ke knihám to byl luxus. já to fakt strašně miluju a šíleně se těším na Baladu o ptácích a hadech i jako filmové zpracování. no jinak konec trojky jsem absolutně nepobrala.

kačuleee29

Oficiálně jsem fanoušek Hunger games :D! Je to úžasně napsané a vymyšlené. U tohoto posledního dílu jsem se trochu bála, protože se hlavní postavy neocitnou znovu v aréně. Autorka si ale dobře poradila :). Příběh se tentokrát vyvíjel smutně, bylo mi líto všech, kteří museli zemřít. Pořád to ale bylo (samozřejmě) super a moc jsem si knihu užila. Třináctý kraj byl moc zajímavý. Jsem moc ráda za ten konec :). Chci se i podívat na filmové zpracování, jsem na něj zvědavá. A taky se těším na Baladu o ptácích a hadech, moc jsem nebloumala, o co tam půjde, tak to pro mě bude překvapení :).

“Ze všech dobrodružných románů, které jsem kdy četl, Hunger games mají nejblíže k dokonalosti.” ~ Rick Riordan

MonaLisa42

V minulém díle jsem se tolikrát nasmála, ale teď se mi chce brečet.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a toužila jsem zjistit, jak to nakonec celé skončí. Nelituji času stráveného při čtení, ale je mi smutno toho, jak se děj vyvíjel a kolik hrdinů muselo zemřít. Děj byl nevyzpytatelný, což mě těší.
Rozhodně se ráda podívám na filmové zpracování. Děkuji!!!

Anushka1

Ač se může zdát, že poslední díl není o žádných hrách, opak je pravdou. Všichni jsou součástí nějaké hry. A je jedno zda v aréně nebo na pozadích politických tahanic. Přesně do takové situace se dostává Katniss potom, co zničila arénu a vzbouřenci ji odvezli do Třináctého kraje. Pro dobro svých nejbližších souhlasí, že se stane tváří revoluce, reprodrozdem. Katniss má v hlavě pouze jednu myšlenku a to zabít prezidenta Snowa. Ovšem v průběhu povstání zjišťuje, že nepřátelé se můžou nacházet mnohem blíže než v Kapitolu. Přežije Peeta mučení, kterému je vystaven? Skončí Katniss nakonec s ním nebo dá přednost horkokrevnému Hurikánovi? A osvobodí se Panem od hrůzovlády Kapitolu a prezidenta Snowa? A za jakou cenu?

Závěrem trilogie se hodně prolíná politika, ačkoliv akce taky nechybí. Osudy všech postav se postupně uzavírají a vy můžete knížku po poslední stránce zavřít s pocitem, že takhle to asi mělo skončit. Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k přečtení i této známé knižní série a ačkoliv asi nejsem úplně cílová skupina, tak mě příběh celkově bavil. Ač místy byl dost předvídatelný a způsob psaní byl také přizpůsoben spíše mladším čtenářům. Určitě může doporučit. Nudit se nebudete.

BlueTer

(+ SPOILER) Jak už jsem psala u předchozího dílů, nedokážu tuto knihu posoudit objektivně, protože ji miluju. Třetí díl je solidní zakončení už tak skvělé série. Katniss tady svádí svou poslední bitvu, z Peety je troska (pak už ne) a dojak v podobě Prim a Finnicka. Dej svižně ubývá a nic knize nechybí ani trochu romantiky, napětí ani humor. Všechny postavy jsem si zamilovala a s koncem jsem velice spokojená. Katniss si ani nikoho jiného nemohla vybrat a i když je konec happyend pořád na mě působil velice depresivní, protože i kdyby se všichni snažili sebevíc, už nikdy nebudou stejní. Po přečtení knih si tím ještě více cením filmů které jsou dokonalé. Hunger games mě prostě nikdy neomrzí, ať už v jakékoliv podobě.

Haloon

Tak tedy za mě má trilogie vzestupnou tendenci. Právě v tomto díle jsem nejsnáze věřil postavám a tomu, kam se skrze bolest a soužení dostali ve svém přesvědčení. Věřil jsem tomu a pochopil, proč se již knižní Hunger Games stalo světovým fenoménem.