Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.24429

Hunger Games / Hry o život 3.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

Kniha Síla vzdoru

roman9276

(+ SPOILER) Dějově tedy asi nejslabší díl, protože víceméně polovinu knihy rozebíráme Katnissin duševní stav a chudák holka do pozadí celý revoluce vůbec nevidí. Ale jakmile jsme se dostali do třetí "arény" tak se to slibně rozjelo. Celkově konec byl hodně náročnej, smrt Finnicka mě hodně zasáhla, ale smrt Prim mě rozšvihala úplně na hadry a obrečel jsem to. Za mě skvělej konec, protože jsem byl od začátku tým Peeta a potěšilo mě, že nakonec se vrátili do 12. kraje a zůstali spolu.

sarekaslukova

Po předchozích dílech, které byly opravdu skvostný, jsem byla z tohoto posledního dílu lehce zklamaná. Nevím čím, zda mi chyběla aréna nebo mi nevyhovoval vývoj postav, těžko říci.

jajsemenyk

Tento díl mě bavil ze všech nejméně. Trvalo mi hodně dlouho než jsem ho přečetla, dokonce jsem ho i jednou musela odložit. Konec se ale začal napětím více podobat předchozím knihám, díky tomu také dávám vysoké hodnocení.

Takyumímčíst

Můj nejméně oblíbený díl. Četla jsem ho strašně dlouho, vůbec mě to nebavilo. Myslím, že kdybych si dnes dala rereeding všech dílů, asi to bude jiné, ale nevím.
Prostě mi tam chyběla ta aréna. 13. kraj mě nezaujal tolik jak by asi měl. Film hodnotím stejně. S koncem jsem spokojená, i když bych kromě epilogu o pár let později, kde nám toho zas tolik neřekli, zjistila, jak to po tom všem v Panemu vypadá. Možná by se hodil nějaký sequel, kdo ví.

bacouch

Jednička excelentní, dvojka výborná a trojka...mě zklamala. Z pschylogického, dobrodružného fantasy románu, plného neotřelých a originálních nápadů se stal normální americký akčňák. A hlavní hrdince jsem nějak přestala rozumět. Škoda.

xafun

Zajímavý děj, zvláštní konec.

havranice

Tento díl hodnotím nejvýš. Měl prvky politického thrilleru - to mě bavilo a mělo to přesah. Psychologie postav se prohloubila, jejich postoje k válce a ke strategii "účel světí prostředky" stimulovaly k zamyšlení. S politickým i vztahovým vyústěním příběhu jsem byla spokojena - dávalo to vše smysl. Epilog byl skvělou tečkou za příběhem.

Zruza

Tento díl mě bavil nejméně. Pořád však silný příběh a dobré zakončení.