Síla vzdoru

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.23820

Hunger Games / Hry o život (3.)

The Hunger Games: Mockingjay (2010)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Síla vzdoru

Chesterton

Nejvíc jsem si zamilovala vzpurnost, osobitost, ale i jemnost, přemýšlivost a lidskost Katniss ❤️
Poslouchala jsem audio a Tereza Bebarová ji svým hlasem vykreslila dokonale.

Peetova slova "PLATÍTE VŠÍM, ČÍM JSTE!!!" směrem k totalitě, ve mně ještě dlouho rezonovala........

V závěru série narážíme na smysl disciplíny i její odvrácenou tvář, práci s emocemi či manipulaci médii a přetvářku obecně.........
Romantická či partnerská linka mi přišla přiměřená, úměrná realitě. A je pravda, že v posledním díle do sebe vše pěkně zapadne.

Zvrhlý a nemorální svět bych dokázala pobrat, fantasy ani sci-fi sice nevyhledávám, ale vcelku mě to bavilo. Jediným nedostatkem pro mě byla téměř absolutně chybějící vertikála. Proto je vyznění spíše smutné. Chybí naděje, která se může upnout i za omezené lidské hranice. Proto je Katniss v závěru zlomená a závěr trochu dost hollywoodský. . .
Dobrý průměr.

Ivka14

Závěrečný díl mě zklamal. Moc jsem nepochopila co se v knize odehrává. Nelíbily se mi boje a pořád tam někdo umíral a pořád chystaly nové plány na bitvy. Jinak tuhle sérii mám ráda.

Rea1307

Teprve v této poslední knize jsem plně pochopila celou myšlenku hladových her. Objevují se zde sice stále stejné motivy, ale přibývají i nové, které přináší něco víc. Co dodat závěrem? Smrti hlavních postav se mě nějak hluboce nedotkly. Nejspíše za to mohla jejich plochost, která je patrná ve všech dílech. Na sérii si ovšem nesmírně cením myšlenek, a pak také hodnověrného vykreslení utrpení. Za to si autorky cením.

denniys
22.12.2018

A mě se to opravdu líbilo..celá série je velmi podařená..svět, ve kterém se příběh odehravá, je naprosto zvrhlý a nemorální, ale prostě to tak má být..je to napínavý, silný příběh o "dětech", které musí zabíjet, aby přezily..když čtu komentáře některých lidí, nechápu proč to četli dál, když je to tolik pobouřilo..nejsou to jediné knihy s podobným tématem, ale pro mě jsou rozhodně jedny z těch lepších..

werxyi
06.12.2018

Mnoho z vás tu píše, jak Katniss v tomto díle byla otravná, nerozhodná, příšerná a kdo ví co ještě.
Celá série se mi zaryla hluboko do srdce a mysli, a to díky svojí ojedinělosti, postupu, proměně... Přišlo mi, že tyto knihy se zabývají něčím úplně jiným než jak tomu bývá obvyklé u toho žánru. Katniss je někdy otravná, ale především je silná a jde si za svým. Je tak odlišná od jiných hrdinek. A přesto, na samém začátku je úplně stejná.

V tomhle díle jen vyplinulo na povrch všechno, co bylo dušeno pod hladinou. City, skutky. Přijde mi, že Katniss je jiná. Mdlá a bledá, jako by se ta dívka na samém začátku vytrácela. A taky tomu tak je.

V tomhle díle byla vším - hrdinkou, ochránkyní, léčitelkou, reprodrozdem. Ale především se stala zlomenou. Zlomenou, jak nikdy nevěřila, že by mohla být. Zlomenou.
Myslím, že i když se nakonec postavila a pokračovala dál, odnesla si z toho všeho obrovský šrám na duši.

Já nevím, je mi z toho celého hrozně smutně.

1T0S_
18.10.2018

Finále Hunger Games považujete buď za nejlepší, nebo nejhorší díl série.

V mém případě se jedná o druhou možnost. Katniss je otravnější a nerozhodnější, než kdy předtím. Místo válečného konfliktu a revoluce řeší "love duel" Peeta vs. Hurikán.

Nemůžu říci, že by mě konec nepřekvapil - ten se autorce celkem povedl. Kniha se celkem dobře četla, ovšem občas jsem narazil na nějaké nelogické / nesmyslné pasáže.

4/5 - Nedosahuje kvalit prvních dvou dílů, ale rozhodně stojí za přečtení.

MorriconeTheGod
12.10.2018

Tady už se stalo něco, co se stát podle mě nemělo. Ze zábavného a svižného "survival" příběhu se autorka snaží urputně vypotit cosi jiného...na vážné sci-fi to ale zůstává příliš plytké a v tomto díle už místy vyloženě bizarní nebo komické...na "young adult" oddychovku je to zas jaksi moc nuceně politické.

Chajda69
12.10.2018

Tak velký potenciál... a tak velké zklamání. Možná z přílišného očekávání a vinit mohu jen sám sebe, nikoli autorku.

Rozumím, že se jedná o knihu primárně určenou dospívajícím, přesto však se z mého pohledu dařilo ve druhé části balancovat na hraně mezi dystopickým a milostným příběhem. Ve třetím už ne. Milostná linka na mě byla až moc častá a objevovala se znovu a znovu, přesto se moc nikam neposouvala. Utápění se v psychických potížích (já vím, bylo jí 17 a prožila něco, co - doufejme - nikdo z nás neprožije za celý život) nebralo konce.

Od první části jsem se na závěr těšil, protože se dalo očekávat, kam bude příběh směřovat. Z jednotlivých krajů se dalo vytěžit mnohem víc, zvlášť potom, jak neutěšeně byla jejich situace popsaná v první části.

Veliká škoda, nic to ovšem nemění na tom, že zhruba čtvrtá pětina knihy byla velmi intenzivní a tu jsem si užil velice. Suma sumárum, série pro mě měla sestupnou tendenci, od intenzivního a perfektně vystavěného a vypointovaného prvního dílu přes trochu slabší druhý díl, který ovšem živil neočekávaný dějový zvrat, až po třetí díl, který pro mě byl zklamáním.

Dovolím si nicméně jednu krátkou citaci, která je úžasně trefná:

"Vy už se připravujete na novou válku, Plutarchu?" ptám se.
"Ach, teď určitě ne. Teď žijeme v tom sladkém období, kdy se všichni shodují na tom, že se nedávné hrůzy nesmějí nikdy opakovat," říká. "Kolektivní vědomí má ale obvykle krátkou paměť."

Ano, to naše sladké období trvá již téměř 80 let. A doufám, že ještě dlouhou dobu trvat bude.

SelenaDemi428
11.10.2018

Krásný závěr celé trilogie, který se mi velice líbil. Měl sice pár slabších míst, ocenila bych více o Finnickovi a tak dále, nechci psát spoilery. Je smutné, že tenhle příběh už opouštím, ale jsem si jistá, že zrovna k Hunger Games se ještě někdy vrátím.

Markéta ♡
27.09.2018

Četla jsem o posledním dílu, že se lidem nelíbil a byl pro ně velikým zklamáním. Jakože vážně? Za mě byl právě třetí díl ten nejlepší! Vyvrcholení celé triologie!!!
Tolik emocí. Trochu předvídatelný konec, ale to mi vůbec nevadilo!
Brečela jsem, zasmála jsem se, zamyslela jsem se, prostě třetí díl obsahoval vše, co dobrá kniha obsahovat má.
DOPORUČUJI CELOU SÉRII KNIH.
(autorce moc děkuji)

eliska2669
27.09.2018

Za mě to byl nejlepší díl Hunger games, všichni na to nadávají, ale mě se to fakt líbilo více než ty předchozí díly - děj nebyl tak rychlý, ale šlo to víc do hloubky a bylo to prostě jiný. To, jak se plížili do toho Kapitolu mě prostě bavilo. A ve filmu to pak totálně po...li.

GinaKicaid
07.09.2018

Omlouvám se, ale tak hrozné zakončení skvělé trilogie mi zkazilo chuť číst jakékoli postapo i do budoucna. A celkem se svého přesvědčení držím. Co jsem v prvních dílech omlouvala, jsem si byla nucena "vyžrat" až do konce, a asi poprvé v životě mě popadla chuť rituálně spálit tak posledních sto stran.
No nic... Proti gustu... Ale já už nikdy víc...

Ginosaji
27.08.2018

Vzhledem ke kvalitě a napínavému ději v předchozích dvou dílech jsem čekala trochu víc.

Futureloki
26.08.2018

Skvělé zakončení trilogie.
V knize skvěle popsané pocity a myšlenky které nelze tak dokonale filmovat.

PandaGirl
21.07.2018

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

Laf
13.07.2018

Tento díl to byla jízda mezi tolika zvraty v ději, že nešlo jinak, než hltat stránku za stránkou. A závěr prostě nejlepší. Celou sérii můžu jen doporučit :)

kaca.ka
11.07.2018

Když nad tím tak přemýšlím, tak z posledního dílu nejsem moc utržená... Je to trochu chaotické, všech podnětů je zbytečně moc,... Za Sílu vzdoru jsou to ode mě tak 3*.

Ale když budu soudit celou sérii, tak za mě wow! Už dlouho se mi nestalo, aby se mi postavy tak moc dostaly pod kůži! Jasně, Katniss je trochu blbka, ale tak nějak prežitelně, Peeta je veskrze hodnej kluk, který mám obvykle chuť fackovat, ale jeho mám hodně ráda. A můj úplně nejoblíbenější je Haymitch, škoda, že ve 3 dostal míň prostoru. Co mě ale úplně štve, je epilog, podle mě tam neměl být. Za sérii 4,5*, takže v součtu tady dávám (možná nefér) 4*.

MíšaS.
04.07.2018

Co to jako bylo ????? Tenhle díl neměl hlavu ani patu. Blbost na entou. Nechápu, proč je to takový fenomén.

Sixtinka144
29.06.2018

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

sd1992
25.06.2018

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale i tak byl super. Děj nabitý akcí a napětím a tak to má být.. :-)

Gabux
17.06.2018

Mě bavil poslední díl nejvíce. Byl jiný, byl překvapivý a hlavně byl mnohem živější a zajímavější.

Burák
04.06.2018

Závěrečný díl mi přišel hodně jiný než předchozí dvě knížky. Čtení jsem si užívala, kniha si držela svou atmosféru, děj nebyl příliš předvídatelný.Ale Síla vzdoru mi přišla z celé trilogie jako nejslabší. Asi to bude tím, že se příběh už neodehrával v uzavřené aréně, bylo zde zmíněno hodně postav a sled událostí byl na mě asi až příliš rychlý. Všechno se dělo tak rychle, že se mi to nějak nedostalo pod kůži. To v mých očích knížce dost ublížilo.

Znovu jsem ale ocenila, že většina postav nebyla nijak zvlášť sympatická a neměla přehnaně líbivý charakter a byla pro mě tak víc přesvědčivá. Byla jsem ráda, že se celá dějová linka uzavřela a po přečtení nezůstaly nezodpovězené otázky.

Jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla a rozumím tomu, proč je tak populární, ale za mě tomu ještě k dokonalosti dost chybělo.

Žožik
03.06.2018

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

Tesinka_Laufey
19.05.2018

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

Andynka
16.05.2018

Pecka! Posledni díl jsem si opravdu vychutnavala. Moc hezky napsany. Hltala jsem každé slovo! :-)

HDosoudilová
04.05.2018

Na to, jak mě první díl neskutečně bavil, tak poslední tedy nijak extra. Už u druhého dílu jsem váhala, zda si trojku mám přečíst. Ale jelikož nemám ráda nedočtené serie, šla jsem do toho. Teď jsem ráda, že už mám celou serii přečtenou a vím, o čem to je. Znovu už bych do toho ovšem nešla. Katniss mi neskutečně lezla na nervy a děj mi přišel takový roztahaný. A konec? Ten mě dostal, ne v pozitivním slova smyslu.

misak94
24.04.2018

Skvělé završení celé série, občas trochu chaotické myšlenky hlavní hrdinky ale po všem, čím si prošla by mě překvapilo kdyby jí to nepoznamenalo. Prostě super

katka639
22.04.2018

Podle mého názoru skvělé zakončení série. Osobně se mi tento díl líbil ze všech nejvíc. Ode mne zasloužených 5*

Snehulajn
16.04.2018

Krásně napsané a hezky ukončené, i když to zkončí smutně

Tomiholula
16.04.2018

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.