Síla vzdoru

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4.24169
Série

Hunger Games / Hry o život 3.

Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

V poslední části filmu a knihy je změna. V knížce by měli mít Katniss a Peeta starší tmavovlasou holčičku a menšího blondateho kluka. Ve filmu hrají jejich děti synovci Jennifer, oba kluci, blondaci, u mladšího ale není řečené pohlaví. (AnetaM)


Kniha Hunger Games - Síla vzdoru (Mockingjay) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2010 v kategorii Best Favorite Book (3 947 hlasů), GoodReads Choice Awards za rok 2010 v kategorii Young Adult Fantasy (3 172 hlasů). (LibraryGirl)


Teaser k první části: https://www.youtube.com/watch?v=7dCB2U9lX48 (Neenah)


Kniha získala roku 2013 vítězné místo v rámci Geffen v kategorii Nejlepší zahraniční kniha pro děti nebo mládež. (Edona)


Podle knížky bude natočen film, který bude rozdělen na dvě části. První část půjde do kin 20.11.2014 a druhá 19.11.2015. (patricka)